Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor Curtis 2105vt - brak wizji

08 Lip 2006 14:02 1161 5
  • Poziom 28  
    Witam,mam problem,brak jest sygnału video,fonia prawidłowa,funkcje wyświetla na ekranie ,txt działa,przez AV nie ma obrazu,ale głos jest ,podstawiłem TDA8362,TDA8395,TDA4661,moduł txt,nic nie pomogło.Cięzko jest znaleść taką usterkę gdy się nie ma schematu,a ten model jest nieco inny od pozostałych Curtisów,ma procesorCTV322S i pion z lewej strony chassis.Mam pytanie do kolegów,czy ktoś spotkał się z taką awarią w tym modelu i czy jest dobry czytelny schemat na elektrodzie,ściągnąłem niby do tego modelu ale nie pasował.
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Spróbuj podstawić scalak pionu,potrafią blokować wizję.Oczywiście trzeba zobaczyć co jest na PK.
  • Spec od TV
    scalak p.cz. nic innego nie przychodzi mi na myśl, pozdrawiam
  • Specjalista AGD
    ROMKOJ napisał:
    ....podstawiłem TDA8362..

na kozlowce napisał:
    scalak p.cz. nic innego nie przychodzi mi na myśl, pozdrawiam

:D

:arrow:ROMKOJ a na eurozłączu wizja z anteny jest?
  • Poziom 12  
    Walczyłem z usterką o identycznych objawach, ale w 2801, też z TDA8362. Przyczyną była przerwa rezystora z zasilania +25V do tranzystora sterującego linią /boostera/. Tranzystor w momencie startu jest zasilany z +12V i tak mu zostawało. W efekcie impulsy linii były zaniżone, a tym samym SSC miał poziom za niski. Objawy wypisz wymaluj jak u ciebie. Sprawdz. W 2801 ma oznaczenie R711 (120/0,75W)
  • Poziom 28  
    Witam,ogromne dzięki dla kolegi ''arad'',strzał w dziesiątkę po powrocie z weekendu przeczytałem posty podstawiłem TDA3653B i zadziałało.Nie przypominam sobie aby ten scalak robił kiedyś takie numery.Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.