Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

czym sie kierować przy kupnie kamery cyfrowej

08 Lip 2006 16:53 4426 5
  • Poziom 9  
    witam na dniach mam zamiar kupić kamere cyfrową
    nie wiem na jakie parametry patrzeć
    widziałem na allegro takie fajne mini kamery o dużej rozdzielczości ale nie wiem czy one są tego warte
    zwykłe kamery są droższe ale mają gorsze właaściwości (tak wynika z opisu)
    sam już nie wiem
    nawet nie wiem jakie kamery są praktyczniejsze z twardym dyskiem, na karty pamięci czy te które nagrywaja na płyty dvd
    poradzcie mi na co patrzeć przy wyborze kamery
    jakie parametry mam patrzeć abym miał dobrą kamerę
    taka dobrą ale za rozsądne pieniądze
  • Poziom 26  
    Dziwne pytanie, w końcu i tak wszystko opiera się na zasobności kieszeni.Ale podstawa to ilość przetworników,pojemność akumulatora, możliwość ręcznej regulacji przesłony i średnica obiektywu,ma to o tyle znaczenie że mała średnica powoduje bardzo silne zniekształcenia.Trochę ważny jest również zoom,ale optyczny nie cyfrowy.Im większy optyczny tym lepszy.W żadnym wypadku nie należy brać sobie do serca tego co jest napisane odnośnie zoomu cyfrowego.Im większy tym gorzej:) Pozostałe sprawy jak np. oświetlacz,który jest praktyczny ale bardzo ssie baterie, więc trzeba mieć to na uwadze,lub sposób zapisu, czy to na dysk czy na taśmę cyfrową, ma nie wielkie znaczenie,gdyż wszystko zaczyna się w optyce kamery.Wszystko zależy od zastosowania i możliwości przeniesienia zapisu na nośnik.To kolega sam powinien już wiedzieć jaki nośnik jest dla niego najbardziej odpowiedni, i taki sprzęt o odpowiedniej charakterystyce zakupić.Bo jak już pisałem, nośnik ma niewielkie znaczenie w funkcji jakości,to zależy od układu optyka-przetworniki.( no chyba że ktoś chce analogową,która ma też kilka zalet przewyższających cyfrówki.)
  • Poziom 26  
    Należałoby wejść na strony producenta i zorientować się w parametrach.Nie wiem czy dobrze myślę ale ta pierwsza może mieć dobry obiektyw,natomiast chyba nie posiada firewire,co czasem jest przydatne.Większość programów do nieliniowej edycji obsługuje funkcje,i też upgready oprogramowania kamery z poziomu komputera właśnie przez to złącze.Transmisja poprzez usb jest dość wolna.Choć jeśli kamera posiada możliwość nagrania na płycie to jest to udogodnienie.Ważny jest okres używania na jednym akumulatorze również,wartość 1,1Mpixel która jest podana,jest oczywiście wartością dość mierną,ale to i tak nie ma znaczenia podczas nagrywania filmu ponieważ wartość i rozdzielczość w PAL jest stała,i wypada dużo poniżej tej wielkości.Ten parametr określa jedynie jakość zdjęć wykonanych tym przetwornikiem.(bo wszytkimi takimi kamerami można również wykonywać zdjęcia).Więc warto zorientować się w tym temacie,a nie ślepo wierzyć w to co pisze sprzedający.Taka moja rada.
  • Poziom 22  
    A ja ze swojej strony nie radze kupywać kamer sony bo z częściami do nich jest jak z wodą na pustyni a jak juz się znajdą to strasznie drogie. Nie mam pojecia dlaczego oni budują swój sprzęt z aż tak bardzo niedostępnych elemetów.

Ja jednak wybrałbym kamerke na kasetki bo z tej DVD sąsiad nie jest zadowolony i wylądowała na półce a używa sony DRC-TRV230. Ostatni nawet robiliśmy porównanie jakości obrazy tej kamerki sony która ma już bagatela chyba 6 lat (kosztowała 3,700 zł) z Panasonic'iem NV-GS11EG która rok temu kosztowała chyba 2,300 i test polegający na nagrywaniu krutkich filmików w pomieszczeniu i na zewnątrz w tym samym czase (kamery na statywie) pod względem jakości i ostroszci obrazu wypadł na kożyść sony co mnie zdziwiło.
  • Poziom 9  
    witam własnie wczoraj kupiłem kamere hitachi dz-mv750e

jestem z niej bardzo zadowolony ale chciałem dokupić futerał do niej bo w zestawie nie było
    niestety nie moge doszukać sie sklepu internetowego gdzie mógłbym zakupić ten futerał i bateri dodatkową orginalną
    pomóżcie mi w odszukaniu takiego sklepu