Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

alarm samochodowy CYKLOP i czujnik uderzeniowy T100

08 Lip 2006 20:52 1520 2
  • Poziom 16  
    Problem polega w tym że po zmiznie alarmy na taki jak w tytule nie działa czujnik wstrząsowy. Całe podłączenie jest napewno dobrze. Problem tkwi w tym że w instrukcj alarmu wyjście czujnika należy podłączyć pod styk 10 centralki (wyjście bezzwłoczne reaguje na impuls masy) pod ten sam styk podłaczone są klapy bagażnika i maski i tu jest problem bo czujnik T100 nie daje pełnej masy. Jak cały obwód pomierzyłem miernikiem (pod wyjscie czyjnika T100 podłączyłem "-" a drugi przewód miernika pod "+") okazuje sie że miernik w szczytowej wartości pokazuje 5-6 V, a nie 12V. Myslę że dlatego alarm sie nie załacza. Dodam tylko że jeśli na wyjście czujnika T100 podam masę (zewre kabelkiem) to wtedy alarm "wyje". Prosze o sugestie co można z tym zrobić aby na wyjściu czujnika była pełna masa.
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Wyglada ze tranzytsor wyjsciwy ,,walniety"-wstawic jakis nowy (np BC 547).Ale jesli wyjscie czujnika podlaczone bylo razem z obwodem sterowania lampki bagaznika to wcale mnie to nie dziwi.
    Pzdr.
    Mariusz
  • Poziom 16  
    tranzystor napewno jest dobry, ale spróbuje odłączyć lampke bagażnika bo jest w obwodzie, ale tak było w schemacie połączeń dołączonym do alarmu

Dodano po 2 [godziny]:

Bardzo dziękuje za pomoc wystarczyło wyjąć żarówke z lampki bagażnika:)