Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterownik airbag Audi A6. Po stłuczce pali się kontrolka airbag.

09 Lip 2006 11:15 7641 6
  • Poziom 16  
    Witam mam pytanko odnosnie sterownika airbag w audi a6 1998r auto bylo po malej stluczce i pali sie kontrolka airbag poduszki i napinacze ok czy wystarczy tylko wyczyscic sterownik i bedzie ok i czy do jego wymontowania i odlaczenia trzeba odlaczyc akumulator?jaka kolejnosc nalezy zachowac przy podlaczaniu spowrotem i czy po wyczyszczeniu sterownika i podlaczeniu kontrolka zgasnie
  • Poziom 13  
    Witam moja rada to jedź na komputer do serwisu lub warsztatu który ma program do odczytu usterek i ich kasowania , jeśli chcesz możesz sam próbować kolejność odłączania to :wyjmij kluczyki ze stacyjki koniecznie bo nie ominie cie serwis jeśli będą w stacyjce a odłączysz akumulator bo musisz wtedy możesz odłączyć po chwili sterownik a kolejność montażu odwrotna do demontowania ,jeśli jest nie uszkodzony może pomóc .Powodzenia ,pozdrawiam.
  • Poziom 28  
    po pierwsze trzeba podłączyć tester i odczytać błędy.
    po drugie jeżeli nie została zapisana informacja o wypadku (crash data) to wykasujesz błędy i przestanie się świecić kontrolka.
    po trzecie jeżeli zapisany jest crash data to pozostaje tylko ingerencja w sterownik Airbag.
  • Poziom 18  
    ... albo wymiana na nowy.

Nie wolno odkręcać sterownika z wpiętą kostką. Najpierw wypnij kable, później wykręć sterownik.
  • Poziom 25  
    Przy jaśkach to pierwsze się kleme sciąga.
    A prawnie jest zabroniona ingeręcja w moduły poduszek ;-)
  • Poziom 28  
    oczywiście że chodziło mi o cele edukacyjne
  • Poziom 16  
    niestety w sterowniku zapisala sie crasch data i tzreba go wymontowac i zawiesc do elektronika a dla pewnosci to zdejme kleme przed wymontowaniem