Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mysz i gniazdo COM. Komputer nie wykrywa myszy

pakapi 09 Jul 2006 14:31 2449 12
    pakapi
    Level 11  
    Witam!
    Od kilki dni przestała mi działać myszka przewodowa kulkowa. Podłączona jest do gniazda COM. Przy uruchamianiu wyskakuje komunikat że komputer nie wykrył myszy mimo iż ją podłączyłem.Dalej komunikat mówi że mogę podłączyć mysz szeregową i aby podłączyć mysz do gniazda PS/2 musze najpierw wyłączyć komputer. Jak mam ją podłączyć skoro nie mam gniazda PS/2 w kompie. Macie jakieś porady jak sprawdzić czy jest uszkodzona mysz czy gniazdo albo wogóle co może być nie tak. Myślałem o zmianie gniazda COM na PS/2 tylko czy się da?? Mysz nie potrzebuje żadnych dodatkowych sterowników. Prosze o pomoc.
    WojtasJD
    VIP Meritorious for electroda.pl
    przydałoby sie wiedziec oznaczenie płyty, ile tam jest portów COM , może jednak jest PS/2 ; ewentualnie próba z inną myszą / podłączenie do drugiego COMa
    pakapi
    Level 11  
    Nie mam innego gniazda COM PS/2 tymbardziej. A z inną myszką próbowałem w tym samym gnieździe COM i nic.
    WojtasJD
    VIP Meritorious for electroda.pl
    napisałbyś model plyty ...
    pakapi
    Level 11  
    Jesli sie nie mylę to jest to :ATC-1000+
    Tommy82
    Level 41  
    jesli masz duzego coma to podepnij przelotke malego coma do gnizada com2 na plycie
    Tommy82
    Level 41  
    ps2 to na plycie cn7
    comy masz podpiete do cn1 i cn2 na plycie masz malego i duzego coma jeden jest 9 pin drugi 25 pin
    mozesz sprubowac podpiac kabel z malego coma tam gdzie podpiety jest duzy i sprawdzic wtedy myszka bedzie zamiast na com 1 na com 2 lub odwrotnie zalezy jak masz podpiete tylko nie wepnij wtyczki odwrotnie mozesz tez sprubowac od kogos skolowac przelotke z duzego coma na maly i podpiac mysz do duzego przez przelotke
    pakapi
    Level 11  
    Shit. Teraz nic nie zrobie bo mi się zasilacz chyba spalił. Jakąś wtyczke (nie od myszki)nie tak podpiąłem i cała razem z przewodem się zjarała i w zasilaczu cewka się chyba spaliła(strzelam po jej wyglądzie) Jak myślicie da się to jakoś naprawić, czy lepiej nowy zasilacz kupić??

Sory za offtop ale nie chce noego tematu zakładać. chyba że musze ;]
    jankolo
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    pakapi wrote:
    Jakąś wtyczke (nie od myszki)nie tak podpiąłem i cała razem z przewodem się zjarała

Jaką wtyczkę? Jak kolega ją podpiął? Do czego ją kolega podpiął?
    Przy takiej precyzji udzielania informacji niech kolega wybije sobie z głowy uzyskanie jakiejkolwiek pomocy.
    pakapi
    Level 11  
    Aha spoko. Więc to była wtyczka odchodząca od zasilacza, taka mała jakaś (nie pamiętam dokładnie ale chyba miała 4 piny czy jak to się tam mówi) i podpiąłem ją pod CD-rom bo chciałem aby mi działały słuchawki z cdromu. Jak widać to chyba nie była dobra wtyczka;] Jak jeszcze coś to pytajcie
    Lzep
    Level 39  
    Tu już nie ma o co pytać - widać że nie masz nawet minimum wiedzy potrzebnej aby samodzielnie zrobić cokolwiek w komputerze !
    Proponuję poszukać kogoś kto się na tym zna - bo jak tak dalej będziesz podłączał dowolne wtyczki gdzie się da i nie da to spalisz wszystko do końca !
    Pozdr. :cry: