Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat 126p - bezpieczniki.

Xan-dark_elve 09 Lip 2006 17:55 7584 3
  • #1 09 Lip 2006 17:55
    Xan-dark_elve
    Poziom 16  

Witam. Posiadam malucha z 96 roku i mam następujące pytanie: jakie bezpieczniki [wartości] powinny być zastosowane w tym samochodzie ? Czytałem gdzieś na innych forach że 8 x 8A ale tak na chłopski rozum wydaje mi się, że jednak powinny być różne w zależnosci od czego są... w związku z tym pytanie: jakie mają być i do czego bezpieczniki ? [dodam że są to te takie małe plastikowe [?] wsówane]. Pozdrawiam.

0 3
  • #3 09 Lip 2006 18:45
    Xan-dark_elve
    Poziom 16  

No zerknąłem niemniej jednak te schematy nie wiele mi mówią... ech. Widziałem taki jeden fajny przejrzysty rysuneczek z bezpiecznikami do CC. Szkoda że takiego nie ma do 126p [też jest po 3 w słupki w kilku słupkach].

0
  • #4 18 Lip 2006 12:06
    Xan-dark_elve
    Poziom 16  

Dla wszystkich zainteresowanych.
    skrzynka wyglada tak - w 5 kolumnach po 3 bezpieczniki

| 1 | 4 | 7 | 10 | 13 |
    | 2 | 5 | 8 | 11 | 14 |
    | 3 | 6 | 9 | 12 | 15 |

wyglada to mniej wiecej tak a teraz opis:

1 - lampka osw wnetrza - 10A
    2 - puste
    3 - puste
    4 - swiatlo przeciwmgl tylne i lampka sygnalizacji wlaczenia swiatla - 7,5A
    5 - swiatlo pozycyjne przednie lewe i tylne prawe, oswietlenie zapalniczki - 7,5A
    6 - swiatlo pozycyjne przednie prawe i tylne lewe i lampka sygnalizacji wlaczenia - 7,5A
    7 - elektromagnetyczny zawor odcinajacy biegu jalowego w gazniku, swiatlo cofania - 7,5A
    8 - swiatlo mijania lewe - 10A
    9 - swiatlo mijania prawe - 10A
    10 - kierunkowskazy z kontrolka wlaczenia, silnik wycieraczek, pompka spryskiwaczy, swiatlo STOP, elektrowentylator, czujnik poziomu paliwa z lampka sygnalizacji niskiego stanu, lampka sygnalizacji niskiego poziomu plynu hamulcowego oraz zaciagniecia recznego, lampka sygnalizacji braku cisnienia oleju - 15A
    11 - swiatlo drogowe lewe z lampka sygnalizacji wlaczenia - 10A
    12 - swiatlo drogowe prawe - 10A
    13 - swiatla awaryjne z lampka sygnalizacji wlaczenia, klakson - 10A
    14 - tylna szyba ogrzewana z lampka sygnalizacji wlaczenia - 10A
    15 - puste

pozostale obwody nie sa zabezpieczone

tak wedlug ksiazki serwisowej powinna wygladac skrzynka bezpiecznikow,
    powinna takze zawierac 4 zapasowe bezpieczniki - jeden 7,5A, dwa po 10A i jeden 15A

PS. Często lubią się przepalać bezpieczniki od świateł krótkich zatem poleca się dawać zamiast 7,5 bezpieczniki 10A.

0