Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skoda Fabia Comfort , exus v10, domykanie szyb nie działa

jaroszewskik 09 Jul 2006 18:02 8903 10
 • #1
  jaroszewskik
  Level 11  
  Zainstalowałem autoalarm exus v10 do swojej fabii 1.4 Comfort, rocznik grudzień 2001.
  Samochód fabrycznie posiada f-cję domykania i otwierania szyb po przytrzymaniu kluczyka w zamku. C Z działa na pilota bez zarzutów ale szyby w ogóle nie reagują, dlaczego??C Z podłączyłem na jednym przewodzie. Dodatkowa masa przez rezystor 220om, czy musi być dokładnie 180??? Dodatkowo włącza mi się alarm co 30 min bo dałem tylko po jednej diodzie na krańcówki więc czeka mnie wmontowanie jeszcze pięciu, mam nadzieję, że pomoże i nie zablokuje zamka bagażnika.
  Bardzo proszę o poradę.
 • #3
  jaroszewskik
  Level 11  
  Dzięki, ale schemat instalacji Cobra analizowałem przed montarzem mojego exusa v10, tak samo jak zapoznałem się ze schematem autoalarmu Tytan do Fabii Comfort oraz instrukcją serwisową. Było w tym wszystkim sporo rozbierzności. Teraz wiem, że powinienem zamontować diody zgodnie ze schematem Cobry, ale np. w alarmie Tytan są tylko 4 (bez drzwi kierowcy !??). Ale ciągle nie wiem co mam zrobić aby działało domykanie szyb z pilota?
  Proszę o pomoc.
  Pozdrawiam
 • #4
  kzaw
  Level 27  
  Sprawdź przewód żółto-niebieski znajdujący sie na poz nr 6 w 23 pinowym złączu modułu sterującego, po prawej stronie kierowcy koło nagrzewnicy. po podaniu masy powinno nastapić domykanie.
 • #5
  jaroszewskik
  Level 11  
  Domyslam się, że chodzi o ten sam żółto-niebieski przewód w lewym dolnym słupku (drzwi kierowcy) złącze T6j pin 5. Tam jestem podpięty z alarmem do sterowania centralnym zamkiem. Zamek dziła ok, tylko szyby się nie domykają.
 • #6
  User removed account
  User removed account  
 • #7
  jaroszewskik
  Level 11  
  ale jak???
 • #8
  User removed account
  User removed account  
 • #9
  jaroszewskik
  Level 11  
  Niestety ale rady kolegów były mało trafne (dzięki za dobre chęci). Problem rozwiązałem sam (jak zawsze zresztą). Podłaczyłem diody (razem 10szt. po dwie na krańcówkę) zgodnie ze schematem alarmu Cobra do Fabii. Skutecznie rozwiązało to problem alarmów co 30 min i nie zakłóciło to działania sieci pokładowej.

  Przydatne piny(moduł sieci pokładowej):
  złącze XS4
  drzwi krańcówki: 3,4,6,13
  zapłon: 12

  złącze XS5
  klapa bagażnika krańcówka: 3

  złącze XS6
  kierunkowskazy: 14,16

  W pliku schemat jak podłaczyłem moduł centralnego zamka alarmu Exus v10 expert do Fabii Comfort z mozliwością domykania szyb z pilota.

  PS. nie musi być dokładnie 180 ohm, może być np 220ohm.

  Powodzenia
 • #10
  User removed account
  User removed account  
 • #11
  jaroszewskik
  Level 11  
  Panie Norbercie, proszę się nie denerwować. Podał mi pan kolejne trzy linki do rozwiązania problem na który doskonale znałem odpowiedź.Napisałem o tym w pierwszym poście otwierającym temat. Mój problem stanowiła f-cja domykania szyb. Oczekiwałem konkretnego rozwiązania i się nie doczekałem. Napisał pan: "trzeba wydłużyć czas na zamykanie","są gotowe moduły komfortu do kupienia" - to nie są konkretne rozwiązania. Gdyby pan montował alarmy Exus to by pan wiedział, że v10 fabrycznie posiada taką f-cję i w przypadku fabii comfort nie trzeba dokupować dodatkowych modułów. Rozwiązanie jest proste ale wolałem mieć pewność zanim coś podłączę. Pech chciał, że trafiłem na zarozumiałego pana Norberta, który ma wyłączność na wiedzę w zakresie autoalarmów.

  Temat uważam za zamknięty.