Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Fabia Comfort , exus v10, domykanie szyb nie działa

jaroszewskik 09 Lip 2006 18:02 6824 10
  • #1 09 Lip 2006 18:02
    jaroszewskik
    Poziom 10  

Zainstalowałem autoalarm exus v10 do swojej fabii 1.4 Comfort, rocznik grudzień 2001.
    Samochód fabrycznie posiada f-cję domykania i otwierania szyb po przytrzymaniu kluczyka w zamku. C Z działa na pilota bez zarzutów ale szyby w ogóle nie reagują, dlaczego??C Z podłączyłem na jednym przewodzie. Dodatkowa masa przez rezystor 220om, czy musi być dokładnie 180??? Dodatkowo włącza mi się alarm co 30 min bo dałem tylko po jednej diodzie na krańcówki więc czeka mnie wmontowanie jeszcze pięciu, mam nadzieję, że pomoże i nie zablokuje zamka bagażnika.
    Bardzo proszę o poradę.

0 10
  • #2 09 Lip 2006 20:19
    carrier
    Specjalista - Alarmy Samochodowe

tu masz opis jak sobie poradzić http://www.cobra.it/images/pdf/SKFAB00GBB.PDF

0
  • #3 09 Lip 2006 22:40
    jaroszewskik
    Poziom 10  

Dzięki, ale schemat instalacji Cobra analizowałem przed montarzem mojego exusa v10, tak samo jak zapoznałem się ze schematem autoalarmu Tytan do Fabii Comfort oraz instrukcją serwisową. Było w tym wszystkim sporo rozbierzności. Teraz wiem, że powinienem zamontować diody zgodnie ze schematem Cobry, ale np. w alarmie Tytan są tylko 4 (bez drzwi kierowcy !??). Ale ciągle nie wiem co mam zrobić aby działało domykanie szyb z pilota?
    Proszę o pomoc.
    Pozdrawiam

0
  • #4 09 Lip 2006 23:11
    kzaw
    Poziom 27  

Sprawdź przewód żółto-niebieski znajdujący sie na poz nr 6 w 23 pinowym złączu modułu sterującego, po prawej stronie kierowcy koło nagrzewnicy. po podaniu masy powinno nastapić domykanie.

0
  • #5 09 Lip 2006 23:42
    jaroszewskik
    Poziom 10  

Domyslam się, że chodzi o ten sam żółto-niebieski przewód w lewym dolnym słupku (drzwi kierowcy) złącze T6j pin 5. Tam jestem podpięty z alarmem do sterowania centralnym zamkiem. Zamek dziła ok, tylko szyby się nie domykają.

0
  • #7 10 Lip 2006 11:51
    jaroszewskik
    Poziom 10  

ale jak???

0
  • #9 12 Lip 2006 00:41
    jaroszewskik
    Poziom 10  

Niestety ale rady kolegów były mało trafne (dzięki za dobre chęci). Problem rozwiązałem sam (jak zawsze zresztą). Podłaczyłem diody (razem 10szt. po dwie na krańcówkę) zgodnie ze schematem alarmu Cobra do Fabii. Skutecznie rozwiązało to problem alarmów co 30 min i nie zakłóciło to działania sieci pokładowej.

Przydatne piny(moduł sieci pokładowej):
    złącze XS4
    drzwi krańcówki: 3,4,6,13
    zapłon: 12

złącze XS5
    klapa bagażnika krańcówka: 3

złącze XS6
    kierunkowskazy: 14,16

W pliku schemat jak podłaczyłem moduł centralnego zamka alarmu Exus v10 expert do Fabii Comfort z mozliwością domykania szyb z pilota.

PS. nie musi być dokładnie 180 ohm, może być np 220ohm.

Powodzenia

0
  • #10 12 Lip 2006 07:50
    norbert.s.

VIP Zasłużony dla elektroda

kolego sympatyczny,to co rozwiązałeś "jak zwykle sam" było już opisane na forum wieki temu,gdybyś się trochę wysilił,to nie musiałbyc odkrywać ameryki: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.ph...ht=fabia&sid=66b9eed73c2cb82011070a744cb0482a ; https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.ph...ht=fabia&sid=66b9eed73c2cb82011070a744cb0482a ; https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.ph...ht=fabia&sid=66b9eed73c2cb82011070a744cb0482a -nie trzeba wyważać otwartych drzwi , a co do 180ohm to taki parametr jest zalecany,zawsze jest jakaś tolerancja w górę i w dół,ale pewną wartość przyjmuje się za wyjściową panie montażysto.

Dodano po 1 [minuty]:

zapoznaj się z zasadami forum,poczytaj trochę a potem zgłaszaj problem[rozwiązany zresztą wielokrotnie],bo takimi postami tylko śmiecisz na forum.

0
  • #11 13 Lip 2006 17:24
    jaroszewskik
    Poziom 10  

Panie Norbercie, proszę się nie denerwować. Podał mi pan kolejne trzy linki do rozwiązania problem na który doskonale znałem odpowiedź.Napisałem o tym w pierwszym poście otwierającym temat. Mój problem stanowiła f-cja domykania szyb. Oczekiwałem konkretnego rozwiązania i się nie doczekałem. Napisał pan: "trzeba wydłużyć czas na zamykanie","są gotowe moduły komfortu do kupienia" - to nie są konkretne rozwiązania. Gdyby pan montował alarmy Exus to by pan wiedział, że v10 fabrycznie posiada taką f-cję i w przypadku fabii comfort nie trzeba dokupować dodatkowych modułów. Rozwiązanie jest proste ale wolałem mieć pewność zanim coś podłączę. Pech chciał, że trafiłem na zarozumiałego pana Norberta, który ma wyłączność na wiedzę w zakresie autoalarmów.

Temat uważam za zamknięty.

1