Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zasilanie żarówki polamp LRF250W

09 Lip 2006 19:05 1347 3
  • Spec od GSM
    potrzebuję odpalenia takowej żarówki, jest to świecidło stosowane w lampach ulicznych. znajomy elektryk który mi ją zdarował powiedział "bez dławika nie będzie świecić".
    i teraz pytanie: jakiego dławika?
    rzeczywiście ejst konieczny? jaki, jak go włączyć w obwód.
    jeśłi wybrałem zły dział, to najmocniej porzpraszam.
  • Poziom 18  
    Witam
    O ile sie nie myle to jest lampa wyładowcza rtęciowa, więc żeby to zaczęło świecic to trzeba do tego układ zapłonowy (w skład którego wchodzi dławik), do lamp rtęciowych na moc 250W. To jest produkowane seryjnie i powinno sie to dać dokupić (albo trzeba wymontować z oprawy do takowej lampy). zeby byl komplet no to jeszcze trzeba do tego odpowidni kondensator( chyba 47uF). W kazdym razie nie wiem czy nie lepiej zalatwic kompletną oprawę.
    pozdtawiam
  • Specjalista - spawarki
    Musi byc dlawik. Kondensator nie jest konieczny aczkolwiek wskazany. Dlawik podlaczasz szeregowo z zarowka rteciowa. Nie dziala a Musi dzialac. pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Witam!!!
    Do LRF-ów stosuje się tylko dławik i kondensator, nie potrzeba TUZ-a (układu zapłonowego, który stosuje się do sodówek). Kondensator służy do kompensacji mocy biernej, nie jest wymagany chyba, że chcesz być uczciwy wobec ZE :D
    Szukaj dławika typu STR 250, połacz go szeregowo. Inny dławik nie może być bo rtęciówki w zależności od swojej mocy mają różne prądy pracy a co się z tym wiążę napięcia wyładowcze na lampie.
    Jak chcesz odpalic sobie rtęciówkę "na chwile" podłącz szeregowo ją przez żarówkę P ≥200W albo żelazko :D