Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Megane 1.4 E7J - awaria prędkościomierza (licznika)

zagi 09 Lip 2006 23:41 3530 2
  • #1 09 Lip 2006 23:41
    zagi
    Poziom 10  

Witam,
    Mam podobny problem z niedziałającym czujnikiem prędkościomierza.
    Wskazówka prędkościomierza nie działa mi od roku. Pewnego pięknego dnia jadąc w trasie nad morze w zeszłe wakacje wskazówka nagle zaczęła opadać na 0 i podnosić się znowu na właściwą prędkość. Stało się tak kilka razy podczas tej podróży, po czym wskazówka całkiem zamilkła na amen. Również licznik przejechanych kilometrów przestał się zmieniać razem z niedziałającą wskazówką. Tak przejeździłem cały rok i w końcu postanowiłem się teraz za to zabrać. Kupiłem oczywiście nowy (używany) czujnik na allegro i wymieniłem go. Po wymianie nic się nie zmieniło. Znowu wyjąłem czujnik i przy pomocy wiertarki i koszulki termokurczliwej (sic! - pomysł zaczerpnięty z forum internetowego na elektroda.pl) wprawiłem w ruch czujnik, żeby sprawdzić, czy czasem nie jest uszkodzony zespół napędowy w skrzyni biegów. Niestety wskazówka ani drgnęła. To mnie upewniło w tym, że problem tkwi gdzieś powyżej skrzyni biegów i samego czujnika. Znowu wyjechałem nad morze i podczas podróży powrotnej zobaczyłem pierwszy raz od roku działającą chwilami wskazówkę. Efekt był taki sam, jak przed rokiem gdy zaczynało się psuć. Nie wiem gdzie może tkwić przyczyna i jak to zdiagnozować.
    Właśnie sprawdziłem połączenia przy zegarach, wypiąłem wszystkie wtyczki i przeczyściłem styki, podoginałem końcówki we wtykach i wpiąłem spowrotem. Niestety nic to nie dało, nadal prędkościomierz i dystans km nie działają. Sam już nie wiem gdzie szukać przyczyny. Chyba pozostanie mi tylko serwis gdzie mnie wykasują pewnie tyle, że się nie pozbieram finansowo przez długi czas :-(
    Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź i jakieś podpowiedzi

Pozdrawiam i z góry dziekuję

0 2
  • Sklep HeluKabel
  • #2 10 Lip 2006 00:05
    cobraa
    Poziom 27  

sprawdz czy do wtyczek dochodzi prawidlowa masa i czy dochodzi sygnal z czujnika ktory kupiles. Jezeli wszystko jest ok to pozostaje licznik

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 14 Lut 2007 18:37
    zagi
    Poziom 10  

Dzięki za dobre chęci, ale już naprawione. Okazało się, że wiązka w podszybiu nie łączy bo jest przegnita - wymienili na nową i jest ok.

1