Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kenwood i MP3

bodzio38 10 Lip 2006 00:29 3513 15
  • #1 10 Lip 2006 00:29
    bodzio38
    Poziom 13  

Witam!
    Szukałem właśnie na stronie http://studio24.prv.pl jak podłączyć mp3 pod mojego Kenwood'a KRC-558, wszystko zrobiłem dokładnie jak znalazłem w schematach Line-In no i niestety wejście jest aktywne ale dostaje NO CH.
    Radio jest z 97 roku pewnie dlatego to nie działa bo tam jest napisane że sprawdzano to z radiami po 99 roku.
    Mam pytanie: Wejście jest aktywne tylko procesor nie odpuszcza MUTE. Czy nie można wymusić sztucznie odpowiedniego stanu na końcówce mocy? Zastanawiam się czy odcięcie pinu MUTE w końcówce i podanie tam odpowiedniego napięcia (chyba +5V) nie wyłączy czasami funkcji MUTE i wszystko będzie juz OK? Można potem założyć odpowiedni przełącznik lub układzik na PIC'u. Czy może procek tak blokuje sygnał audio że wogóle on nie dochodzi do końcówki gdy jest NO CH?
    Może mi coś podpowiecie bo mam fajne radio z którym się już sentymentalnie związałem i szkoda mi je zmieniać :)

Pozdrawiam Krzysiek

0 15
  • #2 10 Lip 2006 12:21
    szymtro
    Poziom 30  

To nie końcówka a procesor audio odcina sygnał. Masz za nowe radio na ten patent z podaniem 5V na odpowiedni pin zlacza. Ale jest to wykonalne. Da sie zbudowac taka w miarę prostą/tanią przejściówkę która oszuka radio i pokaże AUX albo coś innego (np T-00).

https://www.elektroda.pl/rtvforum/kenwood-slim-cd-changer-emulator-ytt536235.html
    To jest wersja rozbudowana ale prototyp jest mniejszy i ma takie funkcje jak potrzebujesz. Znajdzie się więcej chętnych to znajdzie się wszysto co potrzebne (dokumentacja) do zbudowania.

0
  • #3 10 Lip 2006 19:24
    bodzio38
    Poziom 13  

Dzięki wielkie, właśnie o to mi chodziło. Tylko nie wiesz czasem jaki protokól ma moje radio (KRC-558 rok 97)? Ten układ (ze strony KECANI) obsługuje tylko protokoły B i C.

Dodano po 10 [minuty]:

...a może ktos próbował takiego podłączania MP3? Z jakimi radiami ten sposób działa?

http://www.lompec.nl/KECANI_ALL_AUX.htm

0
  • #4 10 Lip 2006 20:25
    szymtro
    Poziom 30  

To jaki protokół jest mniej ważne gdyż można napewno da radę pociagnac stary. Zresztą sprawdziłęm na krc-658r i działą róznież. Na zdjeciu jest lekko zmodyfikowany krc-759r i jak widać też działa. Sprawdzałem też z krc-478r bo taki się właśnie trafił i też działa.

Teraz buduję prostą przejściówkę do sterowania płytki odtwarzacza z odtwarzacza na karty mmc/sd (podobno actina mp-590 bez wyświetlacza - same przyciski)

0
  • #5 11 Lip 2006 22:51
    bodzio38
    Poziom 13  

No właśnie mój jest bardzo podobny do tego KRC-658R (panel identyczny). Ja w sumie muszę zbudować tylko układ który aktywuje mi wejście AUX. Zmiana tracków mi nie potrzebna bo już mam taki układ z pilotem radiowym podczepionym do kierownicy.
    Mam pytanko. Czy zmieniarka musi zawsze odpowiedzieć do HU, który teraz jest track, disc itp. czy bez tych informacji HU uważa że zmieniarka jest nieobecna?

0
  • #6 12 Lip 2006 00:14
    szymtro
    Poziom 30  

Ni enie musi. Jak już raz wyczai że coś jest podłączone to nie sprawdza co jakis czas. Mozna wyświetlić AUX, no panel błędy E-xx, No data i jeszcze paę innych komunikatów. Jeżeli masz możliwość wykonania odręcznie płytki to zapraszam - albo moze masz kolegę co wykona ci fizycznie jedna sztukę. Do tego at89c2051 (tani) złącze bd15 katowe męskie do druku, wtyczka do tego, parę kabli (w tym kawałek audio ekranowanego).
    Co do tego które radio mozna prosto oszukac to raczej jest sprawa jaki procesor (nec czy st) siedzi w samym radiu (pewnie od tego kto napisał firmware do tych dwóch procesorów)

0
  • #7 12 Lip 2006 22:17
    bodzio38
    Poziom 13  

No wykonanie płytki to nie problem, to część mojej pracy :) Muszę tylko wiedzieć jak mniej więcej napisać soft. Może masz gdzieś linka do opisu protokołu transmisji bo na twojej stronie i na KECANI trochę tego mało jest...
    Chyba pozostanie mi tylko analiza kodów źródłowych.

0
  • #8 12 Lip 2006 22:46
    szymtro
    Poziom 30  

Kodem sie nie przejmuj. Napisze (znaczy znowu go przekleje) bez problemu. W ząłaczniku przewidywany ostateczny wygląd płytki. Plik .pcb - wykasować .txt.
    Jeszcze nie ma wszystkich opisów ale jak widac to nie ma tam prawie co opisywac. Płytka jest przystosowana do płytki odtwarzacza ale dodałem też gniazdo mały jack w płytkę.

Płytka wymiarami pod obudowę maszczyk (maszczyk.pl) KM-21 tyle tylko że trzeba oryginalne tulejki zastąpić dystansami w rogach (już się nie udało rozmieścić inaczej)

Jak bardzo zajmujesz sie wykonywaniem płytek w pracy?

0
  • #9 12 Lip 2006 23:00
    bodzio38
    Poziom 13  

Dzięki za płytkę!
    Wiesz, program to ja lubię sam napisac bo to najciekawsza rzecz z całego projektu :) A jeśli chodzi o płytki to czasami robimy prototypy w pracy i wtedy korzystamy z laminatu ze światłoczyłą warstwą (Conrad). PCB drukujemy na drukarce laserowej na kalce potem naświetlanie, wywoływanie i wytrawianie. Jakość wychodzi całkiem dobra, spokojnie można przepchnąć ścieżkę między nogami tranzystora smd.
    A przy okazji to gdzie kupujesz wtyczki DIN 13 pin te do zmieniarki? W TME kazali mi czekać z zamówieniem do listopada... :)

0
  • Pomocny post
    #10 12 Lip 2006 23:33
    szymtro
    Poziom 30  

Jak otworzysz plik to juz pewnie będziesz wiedział gdzie kupuje wtyczki. Wogule nie kupuje. Kawałek laminatu plus kawałek listwy goldpin. Do tego od strony druku (laminat i druk jest do pewniejszego trzymania siewtyczki) dolutowuje kable i na to rurka termokurczliwa. Wiem, wiem - nieprofesjonalne ale w TME też usłyszałem to co ty. Pytałem w nord - mieli mieć, mieli.

Co do programu to w załaczniku masz pewien plik w bascom 8051. Otworzysz popatrzysz i będziesz wiedział jak i co napisac.

0
  • #11 13 Lip 2006 21:44
    bodzio38
    Poziom 13  

Dzięki wielkie, z tymi wtyczkami to bym sam nie wpadł :) Teraz jadę na urlop ale jak wrócę zaraz zabieram się za projekt. Najpierw zrobię tylko aktywację wejścia bo sterowanie mam z pilota a potem jak już skumam co z czym dorobię sterowanie z klawiszy HU. Tylko napiszę to na PIC'a (już takie przyzwyczajenie) to może układ zmieści mi się w mniejszej obudowie.
    Pozdrowionka Krzysiek!

0
  • #12 29 Lis 2006 14:52
    mavi
    Poziom 19  

Witam czy komuś w kwestii emulatora zmieniarki do radia Kenwood coś dało sie zrobić?? I u mnie niestety występuję totalny brak sygnału jak sie podłącze do radia przez wtyk 13 pin'owy. Jeśli ktoś może udostępnić układ ktory jedynie by umiał oszukanie radia na tyle by sygnał podany kablem z mp3 dało się puścić przez radio to bymbył wdzięczny.

Chciałbym też wiedzieć na ile sa zaawansowane prace nad podłączeniem i sterowanie radiem czytnika pamięći do otwarzania mp3.

pzdr.

0
  • #13 29 Lis 2006 21:28
    szymtro
    Poziom 30  

Temat odtwarzacza mp3 na karty zamiast zmieniarki narazie jest w zawieszeniu - zajrzyj na mikrokontrolery, temat o at89c51snd1c. Będzie nowy rok, to zabiore sie za to.

A tymczasem zobacz to: (jeszcze nie wszytsko jest ale wyjaśni wiele)
    http://www.szymtro.trocki.pl/projekty/index.html
    i potem KENWOOD AUX Emulator - to nie jest żadna reklama tylko pokazanie nowych możliwości.

0
  • #14 02 Gru 2006 23:49
    mavi
    Poziom 19  

Dziękuję za informacje o stronie. Choć mam dość amatorskie doświadczenie, to chętnie powiększe swoją wiedzę o atmelach by na początku zrobić "oszukiwarkę" do mojego kenwood'a by słuchać mp3. Z niecierpliwością też będę czekał na informację o odtwarzaczu mp3 podłączanym w miejsce zmieniarki do radia.

pozdrawiam

0
  • #16 11 Wrz 2008 03:57
    szymtro
    Poziom 30  

Odgrzewane kotlety.
    Napisane masz wcześniej że ta metoda działa z nowszymi radiami (po około 2000) i też nie ze wszystkimi.
    Tu na forum już była przedstawiona metoda i wszystkie materiały aby się za to zabrać. Koszt nie był zbyt duży jak na możliwości.

0
  Szukaj w 5mln produktów