Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Schemat do monitora HIVISION F153

Trick 10 Lip 2006 13:57 1214 5
  • #1 10 Lip 2006 13:57
    Trick
    Poziom 2  

Czy mógłby ktoś wysłać mi na mejla ten schemat? lub też podał jakiś link do ściągnięcia go z internetu? lub może jakiś sklep w Polsce, gdzie mają ten schemat?
    Mam dość poważną usterkę w monitorze, nie włącza sie. Wiem, że przetwornica siadła, nie startuje, nie ma napieć wyjściowych z przetwornicy. Zauważono zimne luty na stabilizatorze 12V na wyjściu przetwornicy-przyczyna usterki. Co muszę zrobić, żeby przywrócić te napięcia?
    z góry dziękuje za pomoc.

0 5
  • #2 14 Lip 2006 21:00
    Nieciej
    Poziom 10  

Przypuszczam, że nie ma tego schematu w Internecie, bo sam go poszukuję, jednak mam pytanie do Ciebie, skoro masz ten monitor pod ręką w stanie rozebranym: jaki drugi układ scalony, poza LM358 znajduje się na płytce tego zasilacza? Mam taki monitor po awarii wywołanej padającym nań przez okno deszczem i ten układzik, pracujący po stronie pierwotnej, eksplodował, pozostała jedynie część oznaczenia: ...80234E. Z góry dzięki.

0
  • #3 15 Lip 2006 17:06
    Trick
    Poziom 2  

ten drugi to HAW09380234E.
    mogłbyś coś doradzić co do usterki mojego monitora? bo kompletnie nie mam pojęcia co sie tam spiepszyło?!.

0
  • Pomocny post
    #4 16 Lip 2006 01:29
    Nieciej
    Poziom 10  

Dzięki za odpowiedź, wyjaśnia ona tyle, że zarówno ten scalak, jak i tranzystor kluczujący przetwornicę mają status "Nikomu Nieznany", bo bgrak na ich temat jakichkolwiek informacji w Sieci. Co do twojej prośby, ro trzeba by było posiedzieć, posprawdzać elementy zaczynając od największych mocy, aż do najmniejszych i ustalić co wysiadło. Jak wyżej napisałem tego scalaka (generator impulsów kluczujących) zapewne nie da się u nas kupić, podobnie tranzystora kluczującego. Ja planuję zakup zasilacza AT lub ATX od PC-ta i podłączenie innego, nietypowego dla komputerów, gniazda w monitorze oraz odpowiadającego mu kabla z wtykiem do w/w zasilacza. Monitor ten do pracy wymaga jedynie dwóch napięć (+5V i +12V), zaś ich źródło jest mu w sumie obojętne, oby tylko było stabilne i odpowiednio wydajne (ze 2 lub więcej amperów na 12 i coś w tym stylu na 5V). Właśnie sprawdzałem skuteczność tego rozwiązania (w porozumieniu z właścicielem monitora) i efekt jest pozytywny - monitor działa, zatem zamiast kombinować z szukaniem części o których wiadomo, że nic nie wiadomo, lepiej użyć zewnętrznego źródła zasilania. Wygląda to tak: jest w płytkę zasilacza wlutowana wiązka 10 kabelków, na płycie zasilacza oznaczona CN606, na 4 i 5 (u mnie pomarańczowy i żółty) ma się znaleźć +5V, zaś na 7 (u mnie niebieski) ma być +12V, masa do masy. Odciąłem (przerywając ścieżkę) +12V od przetwornicy gdzieś na wysokości kondenstatora ceramicznego C640 (wcześniej jest zwora J612, która ma te 12V jeszcze otrzymywać, więc odcinałem pomiędzy nią a przetwornicą), zaś 5V można odciąć od przetwornicy zaraz za miejscem przylutowania "obcego" przewodu do pary punktów lut. na CN606. Po włączeniu monitorek zadziałał bez zarzutu, działa też wyłączanie - czego więcej trzeba :-). Tylko tyle mogę Ci na odleglość doradzić.

0
  • #5 16 Lip 2006 09:53
    Trick
    Poziom 2  

dzięki bardzo, zabiore sie za niego w poniedziałek i napisze czy dałem sobie rade. ;)

0
  • #6 17 Lip 2006 17:08
    Nieciej
    Poziom 10  

W całej operacji użyłem zasilacza od PC-ta, ma się rozumieć, takowy otrzymał wraz z monitorem także jego właściciel. Zasilacz pozbawiłem okablowania, zadałem jedynie dość długi (ze 2m) trzyżyłowy (+5V, +12V i masa) kabelek zakończony wtykiem WM-545 (pięciostykowy DIN używany w kablach audio), odpowiednie gniazdo zamontowałem w monitorze w miejsce oryginalnego, sieciowego.

0
  Szukaj w 5mln produktów