Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Satel - cały czas swieci fotokomórka/led

10 Lip 2006 14:53 2302 11
  • Poziom 10  
    Witam,
    mam zainstalowany alarm w domu Satel
    nie wiem co się stało ostatnio - jaka to awarja ?
    ale cały czas się świeci na panelu numerycznym dioda led czwartej fotokomórki
    i faktycznie sprawdzam czwartą fotokomórkę i ona nie ma żadnej reakcji
    wiem, że jak się jest w zasięgu fotokomórki to błyska dioda led i pokazuje która fotokomórka na panelu numerycznym no i sama fotokomórka błyska
    w moim przypadku dioda led swieci cały czas a fotokomórka nie daje oznak zycia
    co może być????
    pomocy ;-)
  • OptexOptex
  • Poziom 26  
    Uszkodzona, wymienić na nową,naprawa raczej nie opłacalna,kilka dni temu miałem podobne uszkodzenie.
    as
  • OptexOptex
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 22  
    Również sprawdziłbym najpierw kabelki. Otwórz czujkę i sprawdź czy dochodzi do niej napięcie.
  • Poziom 27  
    Uszkodzenie wskazuje na brak zasilania w czujce Jeśli instalacja jest pod tynkiem to należy się zastanowić co się stało z kablem.Jeśli masz o tym troche pojęcia to zamień sobie dwie czujki miejscami i będziesz wiedział czy czujnik czy kabel.
    Tak nawiasem mówiąc po otwarciu czujki powinien załączyć się alarm sabotażowy.
  • Poziom 10  
    Witam,
    dziś sprawdzę jak radzicie i dam znać co z tym fantem jest
    narazie dziękuję za pomoc
    ale jeszcze się odezwę
  • Poziom 10  
    Witam,
    sprawdziłem i faktycznie poszła fotokomórka,
    na poczatku przestawiłem w centralce kable i już inna dioda świeciła - potem - czyli centralka dobra
    potem zamieniłem fotokomórki aby sprawdzić czy czasami kable nie sa walnie- oki w innym miejscu ta fotokomórka przekładana nie działała - a więc to jej wina?
    więc juz chyba tylko do wymiany bo nie potrafie jej naprawić ;-( - na tyle sie nie znam
    narazie jedną pozycję fotokomórki zablokowałem i dałem tam ta spalona - tak aby alarm mógł dalej sprawnie działać - narazie bez jednej ;-)
    Wszystkim dziękuje za rady i zyczę miłego dnia
  • Poziom 2  
    Witam, panowie mam ten sam problem caly czas świeci czyjka nr 4, sprawdziłem czujkę, jest dobra, napiecie dochodzi, proszęo jakąś poradę.
  • Poziom 16  
    A co z rezystancją linii?Może kablewypięte albo uszkodzone.
  • Poziom 41  
    Zaraz, zaraz - co świeci: czujka (jeśli tak - można podejrzewać jej uszkodzenie), czy dioda w centrali (tu oprócz uszkodzenia czujki można wziąć pod uwagę uszkodzenie instalacji - kabla)
  • Poziom 24  
    Jeżeli dioda na manipulatorze to albo kabelki (może ktoś wiercił w scianie i trach) albo jak u założyciela tematu czujka
  • Poziom 2  
    dziekuje za podpowiedzi, jednak ja zawiniłem, jak wierciłem dziure, wymieniony kabel + rezystorek i wszytko smiga :)