Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Magicar 440 - spalona syrenka alarmowa(?)

10 Lip 2006 15:13 1515 18
  • Poziom 10  
    Witam,
    w ostatni weekend podpinałem sobie alarm u siebie w samochodzie. Pod koniec montażu przez pomyłkę (kolory kabelków) podpiełem wyjście do syrenki z centrali do masy. Spowodowało to pojawienie się smrodu palonej elektroniki. Po tym zdarzeniu centralka działa chyba ok prócz syrenki. Alarm można uzbroić i rozbroić, jak również wywołać zadziałanie alarmu. Po podłączeniu syrenki (prawidłowo) jest tylko ciche wycie tak jak by alarm zadziałał.

Wiecie może co muszę wymienić w tej centralce żeby zaczeło wszystko działać??

I drugie pytanko jak podłączyć centralkę pod sterownik zamka centralnego sterowanego -.
  • Specjalista - Alarmy Samochodowe
    Co do syrenki to pewnie padł tranzystor na wyjściu (pewnie jakiś BD136 lub podobny, pojedź od kabelka po ścieżce to znajdziesz). Co do drugiej części pytania to kursy dla jasnowidzów to nie na tym forum i nikt się nawet nie domyśla, o jaki samochód chodzi?
  • Poziom 10  
    Dzięki za odpowiedź.

Co do podłączenia centralki do sterownika to moja wina bo zapomniałem podać więcej informacji. Chodziło mi o sterowanie - z centralki alarmu a dokładniej jak sprawdzić który z przewodów steruje otwieraniem, a który zamykaniem. Mam opis podłączenia http://img43.echo.cx/img43/6716/instrukcje3centralny1ld.jpg Do zamka centralnego dokupiłem sterownik zamka centralnego bo chciałem zainstalować u siebie siłowniki master i żeby one działały musiałem ten sterownik dokupić. Tam mam rozpisane wszystko tylko nie wiem dokładnie, który kabel z centralki alarmu podaje sygnał do otwierania a który do zamykania. Całość montuję w R19 3 drzwiowym, ale to nie robi większej różnicy bo zamek centralny sam zamontowałem bo nie był na wyposażeniu autka.

Co do tego tranzytora to znalazłem go. Ma on oznaczenia:

UTC
    RDA3
    D882

Gdzie taki tranzystor mogę dostać i ile mniej więcej może cos takiego kosztować??

Jeszcze raz wielkie dzięki dla carrier
  • Poziom 22  
    W sterowniku masz dwa wejśćia zamknij i otwóż, z centrali Magi masz wyjscia do sterowania, poprostu podepnij je razem wysterowanie do masy trwa jakies 3 sec. Pozatym każda centrala i sterownik ma opisy a jak nie to www.starmach.pl

Dodano po 3 [minuty]:

I pisze ci Fiolet i pomarańcz przy sterowaniu minusem
  • Poziom 10  
    Wiem o tym, tylko mi chodzi który kabelek zamyka a który otwiera. Chodziło mi o to w jaki sposób mogę to sprawdzić.

Dodano po 46 [minuty]:

A tak wogóle to jak się sprawdza tranzystor ??

Dodano po 51 [minuty]:

Ten trazystor można kupić tutaj www.poltronic.com.pl/go/_search/full_search.p...c3b6f24c626&search_query_words=2sd882&x=0&y=0 tylko cały czas się zastanawiam czemu ludzie zajmujący się naprawianiem takich centralek chcą za tą usługę 50 PLN gdy sam tranzystor kosztuje raptem 0,70 PLN.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    dobra mniejsza o koszty. Ktoś może mi powiedzieć jak można sprawdzić który z kabelków strujących jest od otwierania a który od zamykania drzwi ??
  • Poziom 10  
    no jest to logiczne tylko mi chodzi czy np moge podpic pod plus zarowke a minus pod ten kabelek?? chcem sie upewnic zeby niczego nie spalic
  • Poziom 10  
    wielkie dzięki, o to mi chodziło
  • Poziom 10  
    Witam,
    wymieniłem tranzystor w ten weekend chciałem zamontować centralkę w samochodzie. Syrenka działa głośno tylko cały czas wyje tak jak by uaktywnił się alarm. Reszta centralki zachowuje się normalnie. Co może być jeszcze do wymiany??
  • Poziom 17  
    Jak nie masz miernika i WIEDZY o zasadzie dzialania tranzystora -najlepsza rada to WYP....ten badziew do smieci.Kup alarm za troszke bardziej sensowne pieniadze,popros kogos kumatego o pomoc i wtedy razem zamontujcie.DOBRE I TANIE TO MOGĄ BYĆ CZEREŚNIE LATEM.
    pzdr.
    Mariusz
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    1. Magicar to faktycznie szajs.
    2. Wyjscia do sterowania centralnym z alarmu możesz podłączyć na krótko z wejściami centralki. Jak podłączysz odwrotnie, to tylko zamienisz przewody. Po wszystkim musisz tylko zadbać o pewność połączenia.
    3. Czy zastosowałeś taki sam tranzystor, czy jego zamiennik. Jeśli zamiennik, to czy masz pewność, ze ma tak samo wyprowadzenia.
    4. Jeśli tranzystor jest taki sam, to trzeba sprawdzić jak zmienia się sterowanie tym tranzystorem. I czy przypadkiem nie jest padnięty procek
    (mogło upalić to wyjście).
  • Poziom 10  
    emel2,
    gdybym wiedział wszystko to bym nie zadawał pytań. Co do miernika to wyobraź sobie, że posiadam takie urządzenie i nawet wiem jak się nim posługiwać tylko nie mam wystarczającej wiedzy o elektronice, żeby samemu to zrobić. Co do lepszego alarmu to w moim przypadku byłby to przerost nad formą. Jak nie chcesz pomóc to nie zabieraj głosu, bo przez takich jak ty ludzie przestają korzystać z forum.

Błażej,
    Dokładnie, to nie wiem czy to jest identyczny. Podałem dla kolesia ze sklepu internetowego oznaczenia zranzystora i sprzedał mi ten, który został w montowany w płytkę.

Co do sterowania tym tranzystorem to nie wiem za bardzo jak mam to sprawdzić. Jeśli możesz to napisz jak można to sprawdzić.

Wielkie dzięki osobom, które pomagają.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Musisz sobie ściągnąć notę katalogową tych dwóch traznystorów i porównać opis wyprowadzeń. Zresztą jeśli ten tranzystor realizuje tylko załącanie syrenki, to będą pasowały jakies popularne zamienniki dostępne w sklepie, a nie jakaś "wydumka".
    Musisz odnaleźć ścieżkę idącą od procesora do tranzystora i sprwdzić czy w czasie alarmu zmienia się stan na bazie tranzystora.
  • Poziom 10  
    OK, sprawdzę jak tylko znajdę chwilkę.

Dzięki
  • Poziom 17  
    Co do tego tranzystora-prawie zawsze stosuje jakis PNP mocy-moze byc BD140 ale lepiej wlutowac jakis ,,mocniejszy" -np.BD440.I nie jest on sterowany bezposrednio z procesora.Wynika to z wymaganego poziomu napiec-z procka wychodzi 5V.Po drodze miedzy procesorem a tranzystorem syreny raczej bedzie jakid driver -np. ULN2003.A teraz co do kosztow montazu.To ze tranzystor kosztuje kilkadzisiat groszy nie znaczy ze FIRMA-placaca podatki ,zusy itd zrobi Ci to za pare zlotych.
    Pzdr.
    Mariusz
  • Poziom 25  
    Siedzisz od 10 lipca i naprawiasz alarm ?
    Dwa tygodnie nad głupim tranzystorkiem ?
    Soorki ale chyba dletego to robisz że na siłe chcesz się czegoś nauczyć.
    U nas wymiana kosztuje 30,00 zł .

pozdrawiam