Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tuner SAT BCT 1530 brak komunikacji po RS232

10 Lip 2006 16:19 1509 10
  • Poziom 20  
    Właściciel sprzętu przed burzą wypiął wszystko oprócz portu szeregowego.Od tego czasu brak komunikacji po RS.Nie mam schematu i nie wiem jaki scalak pracuje tu zamiast MAX232 ? ( może HIN211CB)
  • Poziom 20  
    A gdzie można kupić to cudo ?
  • Poziom 16  
    Witam, trafil mi sie ten tuner z brakiem komunikacji po com, po podlaczeniu z kompem i wlaczeniu tunera mocno grzal sie hin211cb podmienilem ten scalaczek i dalej to samo :(

czy ktos pomoze uzdrowic ten tuner??

pozdrawiam

ps dla zainteresowanych uklad ten mozna kupic na http://www.cybor-tech.com.pl/info.php?id=31510
  • Poziom 21  
    witam
    a poprawnie go wsadziłeś??
    raz tak mój kolega wlutował odwrotnie i było podobnie.
    sprawdź czy nie zwarłeś gdzieś nóg.
    pzdr
  • Poziom 16  
    Witam, scalaczek wlutowany poprawnie, wylutowalem dwa rezystory (r5021 i r5020) przy tym scalaczku i tuner bez nich dzialal prawidlowo:) przylutowalem je spowrotem i juz nie dziala, ponownie je odlutowalem i dziala komunikacja jak trza :)

ktos powie o co chodzi ?? przeciez nie byly to czesci zapasowe ;)

pozdr
  • Poziom 21  
    witam
    a jakie wartości powinny mieć te rezystory
    no i jaką wartość pokazują na mierniku??
    pzdr
  • Poziom 16  
    wartosci sa oki, z COMa z komputera na pin 1 przychodzi -11V a na 13nodze HIN211 mam +7V punkty te sa ze soba polaczone poprzez jden z rezystorow ktory wylutowalem , czy na 13 nodze hin211 ma byc +7V ??
  • Poziom 16  
    Witam, podlaczylem drugi tuner i dalej to samo :( czyli jednak port w kompie :( mozna temat zamknac,
    pozdrawiam

ale po wylutowaniu dwóch rezystorow tuner komunikuje sie z kompem prawidlowo :):)
  • Poziom 16  
    tu nie chodzi juz o softy tylko o komunikacje przez rs (obsluga pilota, wgrywanie napisow itp) ale jak pisalem wyzej wszystko dziala jak w tunerze wylutowalem 2 rezystorki :) do czasu naprawy portu w kompie tak musi zostac,

pozrawiam