Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

aparat cyfrowy Kodak DX6490

Puzon 10 Lip 2006 17:28 1121 4
  • #1 10 Lip 2006 17:28
    Puzon
    Poziom 10  

witam,
    pożyczyłem od znajomego sprzęt jak w temacie, i jest kicha, bo ni z tego ni z owego przestało to cudo robić dobre fotki, problem polega na tym, że zanim się wykona zdjęcie wszystko jest OK, ale w momencie zapisywania fotki(jpg na kartę pamięci lub do pamięci aparatu) pojawiają się zakłócenia obrazu w postaci poziomych pasków(widoczne na podglądzie zdjęcia), natomiast gdy nagrywam film(mov) tych problemów z obrazem nie ma, czy możliwe jest, że spieprzył się soft(jakiś kodek), czy to raczej jakaś matryca lub chip się skopał? czy tylko kwestia jakegoś czyszczenia?
    ma ktoś doświadczanie ile może kosztować taka naprawa?

ps. nie mam kompletnego pojęcia o tym co ma ten aparacik w środku, ale jak trzeba to go rozkręcę
    :idea: zakłócenia są w każdym fotograficznym trybie pracy tego kodaczka :idea:

0 4
  • #2 14 Lip 2006 23:34
    Puzon
    Poziom 10  

w tak zwanym międzyczasie dostałem odpowiedź od Kodaka

Cytat:
    Jesli na zdjeciu powstaja pasy prawdopodobnie, jest to problem z sensorem. Aparat jest juz po gwarancji i naprawa wynosilaby 141 euro plus koszt przesylki.Jesli bedzie mial Pan jeszcze jakies pytania ...

Z powazaniem

Kodak Digital Imaging

czy ten sensor to będzie to samo co matryca/przetwornik ?
    pytam, bo za troszke ponad 141 ojro to na allegro mogę kupić sprawny taki sam aparat :D , a za jakieś 30 euro jakiś uszkodzony (na części) i przełożyć

ps.a za pozostałe 100E poszaleć hehe

0
  • #3 15 Lip 2006 08:04
    bratek58
    Poziom 23  

Cytat:
    czy ten sensor to będzie to samo co matryca/przetwornik ?

Sensor = matryca. Jeden z najdroższych elementów w aparacie.

0
  • #5 16 Lip 2006 00:41
    Puzon
    Poziom 10  

bartek58 numerek12 dzięki za to info
    aparacik rozkręciłem - wszystko w nim jest troszke jak w komputerze - całe podzespoły/płytki można wymieniać odpinając tylko taśmy ze ścieżkami; zatem planuję bez lutownia postawić go w stan pełnej gotowości podmieniając matrycę z takiego samego modelu, ale z innym uszkodzeniem (allegro tu pomoże), mam tylko nadzieję że nic więcej w nim nie siadło :D

moje poprzednie pytania są związane z tym co jest na tej fotce http://www.wsb-nlu.edu.pl/~bartekj/obrazki/pasy.jpg uwaga to foto waży 1,28MB

z cyberfoto wiem tyle

Cytat:
    początkowo myślałem, że jest to błąd jednej z faz odczytu matrycy z przeplotem, ale wadliwa linia występuje po dwóch dobrych, a nie co drugą linię, tak czy inaczej błędna linia nie jest całkiem biała czyli wada była już przed dekodowaniem mozaiki Bayera i jest dokładnie powtarzalna czyli raczej problem z transferem danych w samej matrycy podczas taktowania - jednym słowem może to być uszkodzona matryca

gdy problem zostanie usunięty dopiszę zakończenie

0