Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzbudzanie się alarmu Cobra

10 Lip 2006 20:33 4677 20
  • Poziom 10  
    Witam
    Posiadam w Focusie fabryczny alarm Cobra 3868. Cały problem lezy w tym że ostatnio czasami się bez powodu wzbudza. Z kodów pamięci alarmów wynika że alarm wywołują czujki ultradźwiekowe. W związku z czym mam pytanie czy ten alarm posiada regulację czułości czujek ultra?
    Z pomoc z góry dzięki
    Pozdrawiam

• Poziom 27  
    Regulacji nie ma, ale zamień wtyczki od czujek miejscami, sprawdź, czy coś nie "merda" się np. na lusterku.
  • Poziom 10  
    Witam
    mam podobny problem tyle ze z cobra 7915 w citroenie saxo. po uplywie jakiegos czasu (godzina lub kilka godzin) od zamniecia samochodu i uzbrojeniu alarmu samochod zaczyna wyc i z tego co mi sie wydaje powoduja to czujki ultradzwiekowe. samochod mam niecale 2 miesiace i wszystko bylo ok a problem pojawil sie kilka dni temu. samochod mam na parkingu przed oknem i wykluczam wszelkie czynniki zewnetrzne. jakies 3-4 tygodnie temu odlaczany byl akumulator ale po ponownym podlaczeniu bylo wszystko ok. czy czujki mogly samoistnie ulec jakiemus uszkodzeniu czy to moze byc wina centralki? czy odlaczenie czujek moze doraznie rozwiazac problem?
  • Poziom 26  
    maxxed napisał:
    ............. czy odlaczenie czujek moze doraznie rozwiazac problem?

Doraźnie tak.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    no ale sygnalizacja diody po rozbrojeniu alarmu wskazuje na czujniki uktradzwiekowe, chyba ze czujki byly montowane inaczej niz w schemacie, sprawdze tez ta krancowke. a czy moglo samoczynnie ulec uszkodzeniu centralka albo czujki?
  • Poziom 32  
    Mogły czujniki się przestawić, sprawdź czy mikrofony są ustawione na tył samochodu. Czasami przyczyną są też spadki napięć, warto sprawdzić kondycję podłączenia masy i plusa, przeczyścić styki bezpiecznika na zasilaniu i klemy (był odłączany akumulator, może się utleniły)
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 17  
    W takim alarmie to moze sie wszystko popsuc :).Nie ma co filozofowac tylko odlaczyc ten czujnik i tyle -jesli to jest osobne urzadzenie podlaczone do centralki.COBRA to niezly alarm -poszukaj w instrukcji czy jest tam opcja uzbrajania systemu bez czujnika ruchu-operujac samym pilotem.Jak problemy skoncza sie widomo co trzeba wymienic.
    ...............Ma wbudowany czujnik wiec wiekszy problem.Jak zmniejszenie czulosci nic nie da zostaje tylko wypiecie prztwornikow i podmiana na nowe.Niestety moglo sie cos popsuc w centralce i bez ingerencji elektronika moze byc ciezko...
    Pzdr.
    Mariusz
  • Poziom 10  
    czujki sa ustawione do tylu lekko po skosie. jest mozliwosc uzbrojenia bez czujek z tego co czytalem w instrukcji. sprawdze akumulator bo tez to podejrzewalem. jesli jest jakas mozliwosc regulacji czujek to chcialbym tego sprobowac ale instrukcja dostepna na forum jest niekompletna i nie wiem jak to sie robi. jesli by sie okazalo ze to wina samych czujek to je odlacze, jestem w stanie bez nich zyc. w razie co sa jeszcze magicy z serwisu z 3 maja. dzieki za pomoc
  • Poziom 16  
    Przełącz nawiewy na cyrkulację wewnętrzną
  • Poziom 10  
    a jak sie w tym alarmie reguluje czulosc czujek ultradzwiekowych? czy gdyby regulacja nie pomogla to mozna te czujki po prostu kompletnie odlaczyc/odciac i nie podlaczac innych?
  • Poziom 16  
    Jak chcesz je wylączyć, to jedną zaklej plastrem i już.
  • Poziom 10  
    no niestety chyba centralka padla. zamknalem dzisiaj samochod i wylaczylem czujki z pilota jak szedlem do pracy i po powrocie jak otwieralem samochod znowu byl poczworny sygnal dzwiekowy ze alarm byl wstanie wzbudzenia :( a mryganie diody wskazywalo wlasnie na czujki ultradzwiekowe.
  • Poziom 26  
    Kiedyś zainstalowałem Cobrę AB 3668 w fabrycznie nowym Nissanie Note. Montaż prędziutki - 2godzinki i następny wózek. Note stoi sobie grzecznie na placyku i co jakiś czas ujada. Na II dzień sprawdziłem od czego, a no właśnie od ultradźwięków. Nic z tymi czujnikami nie można było zrobić, najwyżej odpiąć.
    Cobry widocznie już tak mają.
  • Poziom 10  
    no moj alarm ma juz swoje lata wiec moglo go w koncu trafic, na razie dziala w trybie warsztatowym. jak bede mial czas to cos z nim zrobie, a najprawdopodobniej wywale.
  • Poziom 10  
    Witam

Temat mojego alarmu powrócił wiec odświeżam temat. W pewnym momencie alarm przestał reagować na pilota, okazało się ze padła centralka, wiec ja wypialem. Zmostkowałem 2 zielone kabelki z wiązki żeby móc odpalić samochód, ale nie działa mi radio. Na schemacie mam kabelek oznaczony jako ACC bodajże, pewnie odpowiedzialny za zasilanie akcesoriów i pytanie co z nim zrobić żeby radio działało?

• Poziom 27  
    Nie ma to nic wspólnego, poza zasilaniem, zrób porządek w instalacji auta
  • Poziom 10  
    Chyba cos ma bo jak alarm jest uzbrojony to po przekreceniu kluczyka na druga pozycje nie zapalaja sie kontrolki na desce rozdzielczej ktore normalnie sie zapalaly. Poza tym poza odpieciem centralki nie bylo nic robione przy instalacji a radio normalnie dzialalo dopiero po przekreceniu kluczyka.

• Poziom 27  
    Skoro wiesz lepiej,
    co sprawdziłeś?, napięcia na radiu są?, w kostce alarmu są?
    Przez internet tego nie naprawisz. Kontrolka w łapki i do roboty.
  • Poziom 10  
    musze wlasnie sprawdzic bezpiecznik w radiu i napiecie w kostce, mialem tez problem z awaryjnymi i to wlasnie byla kwestia bezpiecznika, wiec mam nadzieje ze to jakas pierdola