Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Centralka LPG LES98. Szukam schematu podłączenia centralki.

darpac 11 Lip 2006 08:01 4668 8
  • #1 11 Lip 2006 08:01
    darpac
    Poziom 10  

Witam wszystkich. Poszukuje schematu podlaczenia centralki lpg landi les98. Interesuje mnie opis wyprowadzonych przewodow z gniazda centralki. Pozdrawiam.

0 8
  • Sklep HeluKabel
  • #2 11 Lip 2006 11:30
    adjar
    Poziom 24  

Czy to jakas bardziej zaawansowana instalacja, czy taka najprostsza? Bo w takiej masz tylko wyprowadzenie na napiecie 12 V, na zaworek gazowy i benzynowy i do ssania gazowego, i ewentualnie do podlaczenie sygnalizacji rezerwy ze zbiornika.

0
  • #3 11 Lip 2006 14:08
    yaaro
    Poziom 33  

Podaj kolory a opisze wszystkie

żółte - odcięcie wtryskiwacza
    niebieski- zawory gazowe
    brązowy z czerwonym - brązowy impuls cewki, czerwony + po zapłonie
    czarny i czerwony - masa i zasilanie stałe
    szary i fioletowy sonda (szarym do komp. w aucie)
    4 przewody razem - sterowanie krokowego

Jak brakuje czegoś daj kolory i jak cos źle to mnie poprawcie pisze z pamięci.

Pozdrawiam

0
  • Sklep HeluKabel
  • #4 11 Lip 2006 14:29
    darpac
    Poziom 10  

Instalacja z regulacja sonda lambda, tps, silnik krokowy, rezerwa paliwa, emulator wtryskiwaczy. Silnik z wtryskiem wielopunktowym. Problem mam taki, ze chce wymienic les98 poniewaz jak stwierdzili w sewrwisie (fiat) elektronika gazu wprowadza jakies zaklocenia do komputera samochodowego. Po jakims czasie komputer sie tak rozjezdza, ze nie ma mowy o pracy na benzynie-leje sie z rury wydechowej. na gazie chodzi idealnie. Jedynym ratunkiem jest zaprogramowanie komputera od nowa-nic nie daje restart za pomoca zdjecia klemy itp. Jedynie wizyta w fiacie mnie ratuje. Chcialbym wymienic na bingo s4 i dlatego pytam o wyjscia z les98 zeby jak najmnjiej miec przerobek kabli. Tak jeszcze na marginesie wiecie moze czy z les98 da sie odpalic od razu na gazie? Przelacznik gaz-benzyna mam wciskany zespolony z dioda. Pozdrawiam i dzieki za odpowiedzi.

0
  • #5 16 Lip 2006 12:24
    balt
    Poziom 19  

Czy przypadkiem to nie jest Fiat Uno 1.4 ? jeżeli tak to zapewne na gazie jeździ szybciej niż na benzynie i zapewne z tego korzystasz, jeżeli się nie mylę to niestety benzyna nie będzie chodzić po takiej operacji. Jedynym wyjsciem jest takie ustawienie sterownika od gazu aby uniemożliwić te "lepsze osiągi". Wymiana sterownika nic Ci nie da, poza uszczupleniem portfela. Rozruch na gazie jest mozliwy w trybie awaryjnym: wciśnij przycisk na przełączniku i trzymając go włącz zapłon a następnie puść. powinien odpalić na gazie. Ewentualnie przy właczonym zapłonie przełącz szybko trzy razy z beznyny na gaz i następnie uruchom silnik.

0
  • #6 31 Lip 2006 14:35
    yaaro
    Poziom 33  

Wymiana kompa może nic nie dać, wystarczy ustawić odpowiednia emulacje sondy. Jakie to auto, jaki silnik i rok

0
  • #7 01 Sie 2006 19:14
    darpac
    Poziom 10  

Fiat Marea 1,6. Rok 1998. Z tego co wiem to emulacja powinna byc ustawiona na mase, czy dobrze mysle? Problem mam takze z polaczeniem sie z centralka-nie moge odczytac paramterow ani wprowadzic zadnych zmian.

0
  • #8 02 Sie 2006 11:55
    yaaro
    Poziom 33  

Tak na masę. Obstawiam winę softu na PC, były 2 wersje lub interfejs . W plikach są 2 wersje softu do Landi. Les01 jest do nowszych centralek nie mylić z LES98AD. Jeśli są problemy z jazdą na benzynie śmignij jakieś 200 km na benzynie po mieście, adaptacja mapy paliwowej może być poza zakresem. Jazda na benzynie powoli jej wrócić na swoje miejsce.

0
  • #9 02 Sie 2006 12:40
    darpac
    Poziom 10  

Nie da rady jechac na benzynie, wykoncze katalizator poniewaz z rury wydechowej w zasadzie az kapie. Powiedz, jezeli ustawie wlasciwa emulacje sondy i bede jezdzil tylko na gazie to komputer benzyny tez sam wroci do normy?

0