Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Corsa C kontrolka ładowania i nie tylko :-(

11 Lip 2006 10:41 4296 6
  • Poziom 14  
    Czy ktoś może się orientuje, dlaczego w Corsie C(2001r) z silnikiem Z10XE świeci kontrolka ładowania, a ładowanie jest w granicach przyzwoitości tzn. 14,1V na AQ ?? Po ponownym uruchomieniu silnika kontrolka gaśnie i po jakimś czasie się znowu zapala, przestaje działać obrotomierz i prędkościomierz. Zczytałem kody błędów i pokazało mi P0107 i U2107 - czy ktoś zna przyczynę tych błedów ??

z góry dziękuję.

Dodano po 1 [godziny] 11 [minuty]:

Może dodam jeszcze że tam nie jest klasyczny układ ładowania alternator - stacyjka - żarówka - akumulator, tylko wzbudzenie sterowane jest ze sterownika nadwozia, natomiast kontrolka zapalna jest w zespole wskaźników informacją z magistrali, chyba CAN. A może świecenie tej kontrolki nie oznacza tylko zakłócenia w układzie ładowania ale również inne zakłócenia, co wy na to ???
  • Sklep HeluKabel
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    wtyczka od licznika zapewne luźna miałem to samo ale udało mi się tak załatwić że w serwisie założyli mi nowiutką wtyczkę za darmo wystarczy poprawić wtyczkę i zabezpieczyć aby się nie wysuneła
    Pozdrawiam.
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 14  
    Ale dokładnie takie same miałeś objawy ??
    Szwagier nieszczęśliwie uderzył przodem i po naprawie takie ma cyrki.
    objawy takie same gaśnie cała deska obrotomierz prędkościomierz jedyna różnica jest taka że nić nie działo się z kontrolką ładowania po prostu umierał cały licznik na jakiś czas po czym znów działał
  • Poziom 14  
    HELP !!
    To nie wina wtyczki w liczniku, może jakieś inne jeszcze pomysły ??
  • Poziom 31  
    Przepraszam ze odkopuje tak stary temat ale mam identyczny problem i jestem ciekaw jakie bylo rozwiazanie twojego. Sprawdzalem kable sa ok licznik caly przelutowany. W momencie kiedy jest blad w silniku "brak komunikacji z body" auto nie zapala brak tez kontrolki z kluczykiem. Podejrzewam ze wada moze byc sterownik silnika bo problemy na zimnym motorze nie wystepuja, tylko jak sie auto nagrzeje.
    Sprawdzić zasilania na sterowniku silnika.