Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Potencjał obudowy w stabilizatorach 78XX

11 Lip 2006 13:14 1083 4
  • Poziom 13  
    Witam
    Nie jestem pewien działu, ale może. Pytanie jest następujące: jaki potencjał występuje na obudowie (te wkładki metalowe,które przylegają do radiatora) stabilizatorów 7805 i 7812 w obudowie TO220. W przypadku obudowy TO3 jest to potencjał masy. Mam w zasilaczu obydwa (7805 i 7812 w obudowach TO220), i nie wiem czy są na wspólnym potencjale, i jeśli tak, to na jakim (mocowanie radiatora)?
    Z góry dziękuję za odpowiedź.
    Pozdrawiam
    Sanwa
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Witam.

Wkładka radiatorowa dla 78XX ma potencjał masy. Kilka stabilizatorów 78xx może być na wspólnym radiatorze.
    Pzdr.
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Wszystkie 78XX mają na obudowie najniższy potencjał - masę, albo - jeśli są powieszone na dzielniku - potencjal środkowego punktu dzielnika. Jeżeli masz wątpliwości co do potencjałów, to daj podkładki izolacyjne. Takie podkładki są też czasem celowe ze względu na możliwe przydźwięki, które mogą być przenoszone z jednego toru (12V) do drugiego (5V).
  • Pomocny post
    Specjalista - oświetlenie sceniczne
    Można podłączyć kilka stabilizatorów na jeden radiator jeśli posiadają te same masy.
    A jeśli chodzi o potencjał obudowy, to jest taki jak na jego środkowej nóżce- piszczie jaśniej
  • Poziom 13  
    Witam
    Bardzo dziękuję za szybkie odpowiedzi.
    Pozdrawiam
    Sanwa