Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Tektronix
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV Trilux TAP2831 po burzy

11 Lip 2006 20:20 1257 4
  • Poziom 12  
    Witam!
    Telewizor po burzy po podłączeniu żarówki przetwornica startuje, jest 145v, wszystkie napięcia 5V,12V,26V itd. są, swieci się dioda LED brak wysokiego. Przetwornica pracuje stabilnie i cicho. Mam podejrzenie do TDA8143 napięcie +16V jest ale brak jakiegokolwiek napięcia na bazie BU. BU sprawny. TDA i jego radiator nosi ślady mocnego przegrzania (Fioletowe odbarwienia). Jeżeli ma ktoś jakiś inny pomysł gdzie szukać to proszę o poradę zanim kupię TDA. Z góry dziękuję za pomoc.
  • Tektronix
  • Tektronix
  • Poziom 12  
    Napięcia się zgadzają poza 2-2.76, a impulsu nie sprawdzę bo niemam aktualnie oscyloskopu. przed chwilką sprawdziłem dla pewności czy działa on/off.
    Więc po włączeniu sieciowym dodam że z wylutowanym TDA8143 napięcia są wszystkie poza 12V i 8V po włączeniu pilotem pojawia się 12 i 8V więc chyba dobrze. pozostaje juz tylko tda do wymiany bo chociaz nie sprawdze impulsów to zero na 2 to chyba zle.
  • Poziom 12  
    Witam ponownie. No i mam problem wymieniłem właśnie tda i co? i to samo czyli nic. Teraz to już niewiem gdzie szukać. Niewiem czy może coś z impulsami z procka HDRIVE jest nie tak albo też sam procek. To jest telewizor po burzy.

Dodano po 2 [godziny] 27 [minuty]:

Jeżeli ma ktoś pomysł gdzie leży przyczyna to proszę o podpowiedz. Myslałem tez o trafopowielaczu ale nawet jak podepnę żarówkę to z tego tda powinno coś wychodzic

Dodano po 2 [godziny] 35 [minuty]:

Witam ponownie problem rozwiązany!!!
    Okazało się że obciążona była szyna danych a winien całego zajścia był TDA8440. Dzięki wszystkim zainteresowanym za chęci i uwagę.
    Temat zamknięty