Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Honda Concerto '91 1.6i problem z odpaleniem

11 Lip 2006 21:27 2134 7
  • Poziom 11  
    Posiadam samochód jak w temacie i mam z nim pewien problem. Jak postoi trochę w chłodzie nie ruszany np. całą noc to ma problem z odpaleniem. Trzeba kręcić na prawdę dłuuuugo (1-2 minuty) aż załapie. jak stoi w dzień na słońcu nie ma takich problemów. Zaraz przed odpaleniem słychać jakieś uderzenie w lewej części komory silnika. Jak już odpali to od razu można zgasić i nie ma dalej żadnych problemów z odpaleniem. W trakcie kręcenia rozrusznikiem czuć benzynę więc strzelam że dostaje mieszankę. Wymieniłem przewody i świece, ale problem nie ustąpił. Bardzo proszę o podpowiedź co może się dziać bo nie mam zielonego pojęcia.
  • Poziom 31  
    Od strony pasażera z przodu w nogach pod dywanikiem masz blaszane pudełko liczące.:DW pudełku jest szklane oczko:DWłącz zapłon i patrz w oczko będą emitowane kody usterek.
  • Poziom 11  
    Marcin Z.:
    Dzięki ale problem polega na tym że jak już odpali to potem można zgasić i nie ma dalej żadnych problemów z odpaleniem nawet po godzinnej przerwie. Raczej chodzi tu o to że jest nieużywane przez więcej niż kilka chwil. Tak mi się wydaje.

momik12:
    Jeśli po włączeniu zapłonu oczko mruga regularnie co około 2,5 sec to jest w porządku?

Pytanie techniczne do wszystkich:
    Czy możliwe jest że przy uszkodzeniu korka wlewu paliwa tworzy się podciśnienie w baku? Jak otwieram korek to do baku zasysa mi się powietrze, czasem bardzo dużo (powinno tak być) i przez to pompa paliwa może mieć trudności z podaniem odpowiedniej ilości lub odpowiedniego składu mieszanki.
  • Poziom 31  
    jeśli tylko tak miga to jutro napiszę ci co to za kod.podciśnienie nie może być za duże.
  • Poziom 11  
    Miga tylko w ten sposób i z tą samą częstotliwością. Doliczyłem do 70 razy.

Jak to nie może byc za duże? Powinno być jakieś podciśnienie? Czy to prawidłowo że tak mi się powietrze do baku zasysa?
  • Poziom 31  
    Ten system samodiagnostyki wyświetla kody w sposób bezpośredni np:jedno mignięcie przerwa 2,5s oznacza kod 1. 12mignięć przerwa 2,5s kod dwanaście itd Kody emitowane są rosnąco.Kod 1 oznacza usterkę układu zapłonowego.
  • Poziom 11  
    Wymieniłem przewody wysokiego napięcia i wychodzi na to że to tu tkwił problem, bo wszystko ustąpiło. Teraz jest zima i pali po całej nocy za pierwszym razem.