Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz Onkyo - pali się bezpiecznik sieciowy

11 Lip 2006 21:59 2180 9
  • Poziom 25  
    Witam dostałem wzmacniacz Onkyo do naprawy, model A-9210. Jego problem polegał na tym, ze palił końcówki. Po wymianie koncowek, elektrolitów i pr-ków regulujących prąd spoczynkowy, oraz po ustawieniu prądu spoczynkowego wzmacniacz zaczął grac. Problem w chwili obecnej polega na tym ze czasami w memencie włączania i odczekaniu az załączą sie kolumy idzie napięcie na głosniki i pali sie bezpiecznik sieciowy. Ale gdy włącze go, i wyłączę głośniki przycickami A B i po odczekaniu chwili i załączeniu przycisków A Bwszystko jest ok. Problem ujawnia sie tylko wtedy gdzy załączane są głośniki. Co moze byc przyczyną??
  • Poziom 19  
    Witam. Wymieniles elki w zasilaczu? Pozdr
  • Poziom 25  
    Chodzi Tobie o 6800mikro, podstawiałem. W układzie końcówek wszystkie wymieniłem.
  • Poziom 35  
    mozliwe ze wzmacniacz sie wzbudza
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 25  
    Problem polega na tym ze ten wzmacniacz grał juz pare lat na nieoryginalnych i wszystko było ok. (oryginały to 2sa1264n i 2sc3181n a założone sa Bd249C i Bd250C)
  • Poziom 25  
    Jutro spróbuje z tymi kondensatorami, ale jeszcze moze spróbować z tranzysorami Toshiby np: mam na zakładzie 2Sc5200 i 2Sa1943. Poinformuje o wynikach. Jak narazie dziekuje za odpowiedzi.
  • Poziom 25  
    Kondensatorki nic nie pomogły. Założyłem 2Sc5200 i 2Sa1943 i problem znikł. Wzmacniacz dziła bez problemów.