Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

problem z chłodziarko-zamrażarką Candy

12 Lip 2006 10:05 2157 5
  • Poziom 2  
    Witam,

Od paru dni moja 6 letnia lodówka zaczęła dziwnie się zachowywać. Rzadko się włącza, po wyłączenia z zasilania i ponownym podpięciu nie "zaskakuje" - dopiero jak ją lekko stuknę to zaczyna działać.

Ten model ma jeden agregat. Dolna część (zamrażarka) jest dobrze zamrożona, a na górze (w chłodziarce) jest... za ciepło.

Czy to przez upały? Termostat głupieje? Uszkodził się?

Co robić? Dziękuję za sugestie.

pozdrawiam

--
    Łukasz[/img][/i]
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Post był raportowany.
    Przeniosłem z: Schematy AGD i inne
    na życzenie "lsz".
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    tak - termostat jest mechaniczny - pokrętło na górze. Czy wymiana to jakiś straszny problem? Czy jak kupie w serwisie (akurat mam centralny serwis Candy w Łodzi) to będę w stanie sam przeprowadzić taką operację)? :) Nie jestem elektronikiem/mechanikiem. :/
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    Witam

Kilka wyjaśnień 99% lodówek po wyłączeniu z sieci i ponownym włączeniu niezastartuje odrazu a dzieje się to za sprawą zabespieczeń i zwłok czasowych.
    Sprubuj rozmrozić dokładnie lodówke i sprawdz czy jest różnica. Jeśli to niepomoże to są dwie możliwości w lodówkach bezszronowych temperature z dołu do góry tłoczy wentylator który mógł się spalić. Ale jak jest to zwykła szronówka to na 99% masz nieszczelność i upływ czynnika chłodniczego ktury bardzo powoli postępuje.
    Sprawdz czy na górze niejest wyczuwalne ciepło na ściance to wtedy jest 100% pewności.

Ortografia!
    <skryn>