Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podmiana 93S56 na 93C56 w liczniku MOTOMETR?

13 Lip 2006 00:35 5933 7
  • Poziom 21  
    Witam
    Zwracam sie z zapytaniem do kolegów zajmujących sie korektą liczników samochodowych. Mam na warsztacie licznik od Golfa III motometr z pamiącia 93S56. Niestety mój programator (VERSAPROG) nie ma możliwości kasowania i zapsu tego typu pamięci, tak więc nie mam możliwości zrobienia w nim korekty. Mam natomiast pamiątki 93C56 które czyta bez najmniejszego problemu. Spotkałem sie gdzieś ze stwierdzeniem, że można spokojnie wrzucać te pamiątki na zamianę. Chciałem jednak upewnić się ile w tym jest prawdy. Z góry dziękuję za podpowiedź.
  • Poziom 28  
    na próbę tak można podmienić,ale pamięci 93 S xx mają Protect Register.zanim zaczniesz coś kombinować poczytaj o tych pamięciach w pdf-ach.
    pozdro
  • Poziom 28  
    wiesz ja używam programatora profesjonalnego i nic mi ten nie mówi.
    napisałem żebyś poczytał pdf-a do tej pamięci a dowiesz się ciekawych rzeczy.tą pamięć można tak skonfigurować że zaprogramujesz ją swoim programatorem.
    pozdro
  • Poziom 18  
    Podnieś noge 6 i 7 w powietrze i podłacz do programatora.
  • Poziom 18  
    baks napisał:
    Dzięki za szybką odpowiedź i zainteresowanie tematem. Mam jeszcze jedno pytanie. Mianowicie jakiego programatora najlepiej używać do programowania tego typu pamięci. Ja znalazłem coś takiego:

http://www.telwis.pl/product_info.php?cPath=35_39&products_id=33

Co o tym sądzisz?

Mam willema z telwisu i kiepsko radzi sobie z pamięciami z protektem. Za dużo zabawy, lepiej uskładać na coś porządnego. Jeśli już coś taniego polecam Xproga z viaken.pl bo robi szeregowe i motorolki. :D
  • Poziom 21  
    Dzięki koledzy za zainteresowanie tematem. Mam do was zatem dwa pytania. Pierwsze dotyczy porady w jaki programator najlepiej zainwestować żeby już nie było problemów (chociaż powiem szczerze że mój Versaprog pierwszy rz postawił mi schody) natomiast drugie to czy po podniesieniu nogi 6 i 7 uda się zapsiać tą pamiątkę moim programatorem. Pozdrawiam i z góry dziekuję za podpowiedzi
  • Poziom 15  
    Jeżeli chodzi o programator to przeznacz na niego od
    3 do 5 tysięcy i dołóż 1 do 2 na podstawki.
    Wtedy skończą się problemy.
    Mi ostatnio uratował taki pamięć 93c46 przesuniętą.
    Nie spojrzałem z pośpiechu na płytę w radiu i przy próbie
    odczytu ujrzałem napis o błędzie.
    Pamięć niewiele kosztuje ale nie wiem gdzie zdobyłbym program
    do najnowszego radia Nissana?
    Jeżeli chcesz to robić zawodowo to im więcej zainwestujesz w
    sprzęt i wiedzę tym więcej będziesz zarabiał.

Pozdrawiam