Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor UNIMOR SIESTA 3A

13 Lip 2006 17:53 3265 22
  • Poziom 1  
    po wlaczeniu jest zwerzony obraz w poziomie i po czasie znika obraz a w foni slychac przebicia innych kanałów i charczenie tak samo dzieje sie gdy chcem zmienic kanał
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 25  
    Witam,wymień kondensator przy tranz.linii,tam jest chyba 9,1n/1600V
    Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    Przede wszystkim wymien 1u/50V, 47u/50V w ukladzie zasilania, strona pierwotna. Dalej bezwzglednie wymien 47u/250V przy traforze WN- filtracja UZ wzacniaczy wizji i zasilania pionu. Nastepnie 2x 47u/250V - filtracja zasilania linii. Sprawdz lutowanie w okolicach tyrystora pionu, posprawdzaj elektrolity filtrujace w ukladzie fonii. Powodzenia.
  • Poziom 10  
    Ktoś z domowników przypadkowo zakodował telewizor, tak, ze teraz nie można go programować. Co mam z tym zrobić ?? Bo nawet nie wiem , gdzie mam do niego instrukcje , a dowiedziałem sie ze to właśnie w niej jest to szczegółowo opisane. Jeśli ktoś wie jak sie tego pozbyć proszę o kontakt poprzez mail Techniawka1(malpa)wp.pl . Z góry dziękuje
  • Poziom 10  
    A co to jest izostan sieciowy?? Bo ja w tym ciemny strasznie jestem

Dodano po 6 [minuty]:

ojj isostat mialo być .
  • Poziom 16  
    Witaj isostat sieciowy to poprostu wyłącznik sieciowy ;)

Dodano po 53 [sekundy]:

Witaj isostat sieciowy to poprostu wyłącznik sieciowy ;)
  • Poziom 10  
    Hmmm ... no dobra dziekuje bardzo ale to i tak nie działa . blokad dalej istnieje ... :(

Dodano po 2 [godziny] 33 [minuty]:

hmmm ... po dłuzszym przeczytaniu tych wszystkich postów stwierdziłem ze nie wiem co to jest ta " noga 21 , masa" , gdzie to leży a już tym bardziej jak to ze sobą złączyć . Jest ktoś kto mi moze w tym pomóc i napisać to z dokładnością ?? Byłbym bardzo wdzięczny
  • Poziom 16  
    Wejście w tryb serwisowy jest możliwe tylko po zwarciu nóżki 21 mikroprocesora (jest na nim napisane SDA20562 taki czarny prostokąt, poszukaj go) do masy (połącz kawałkiem drucika tylko polutuj !!!!!). Wciśnij P+ i P- i trzymając wciśnięte te P+ i P- włącz TV wyłącznikiem sieciowym. Na ekranie pojawi się napis SERVICE MODE. Jak zobaczysz ten napis przetnij kabelek, którym połączyłeś nogę 21 z masą i wyłącz TV i to cała procedura. A żeby było prościej znajdź gniazdo (bez wtyczki) serwisowe opisane jako W803 i połącz nogi 1 z 2 w/w kabelkiem. Powodzenia :D
  • Poziom 10  
    Dzieki bardzo BOLO ;) jakos do tego dojde tylko mam nadzieje ze mnie zaden prądzik nie walnie przy tej procedurze:P hehe

Dodano po 1 [godziny] 27 [minuty]:

BOLO300 znalazlem ten prostokacik z tym, ze SDA2056 i na koncu jest 3 a nie 2:P .. to jest ten?:> jesli tak to polaczyl go z masa czyli? bo tego tez nie czajE:P..
  • Poziom 16  
    Witam, nie ma, za co. A co do prądziku to na pinie 1 jest +5V a na 2 pinie 0V. Więc niema się, czego bać, o ile nie w ingerujesz w dalszą część TV. Połączenie wykonaj przy wyłączonym TV wyłącznikiem sieciowym. Połączyć znaczy jeden koniec drucika przylutuj do nogi 21 lub pinu 1 gniazda w/w a drugi do masy albo do pinu 2 gniazda w/w. Myślę, że z tym gniazdem będzie łatwiej. Powodzenia, napisz jak poszło.
  • Poziom 10  
    czyli mam rozumieć ze te piny to są poprostu te nogi od tego prostokącika tak ??:P bo wiesz ja dalej nie bardzo czaje o co tu chodzi :P ja nigdy w zyciu nie otiweralem tylnej częsci TV a co dopiero tam w nim coś majstrować :P heh
  • Poziom 16  
    Te piny gniazda W803 są połączone z procesorem ścieżkami. Nazywa się to gniazdem serwisowym i służy do bezproblemowego dostępu przez serwis do procesora. Może było by jednak prościej dać to jakiemuś bardziej doświadczonemu serwisantowi. Koszt będzie nieznaczny w stosunku do kosztów wymiany procesora. Potrafisz, chociaż posługiwać się lutownicą?
  • Poziom 10  
    hmmm ... no nic dzięki , widze ze tego nie zrobie :( a lutownicą umiem sie posługiwać
  • Poziom 16  
    To myślę, że sobie poradzisz bez większego problemu. Napisz, czego jeszcze nie czaisz postaram Ci wytłumaczyć. To przecież prosta czynność.
  • Poziom 10  
    nie czaje w sumie wszystkiego , po pierwsze co to są te piny i gdzie one sie znajdują bo skoro mówisz ze przez to jest latwiej to spróbuj mi to jakoś wytłumaczyc byłbym bardzo wdzięczny bo ja ciemny z tego konkretnie jestem :( wszedłem tu bo myslalem ze to mozna zrobić za pomocą pilota a tu trzeba niestety zaglądać z tyłu telewizora ...
  • Poziom 10  
    Ok . Czyli już wiem gdzie to sie znajduje itp. tylko teraz mam kolejne pytanie. Bo z tego co zrozumialem trzeba 1 i 2 pin ze sobą zlączyć ale od ktorej strony ?:) dodaje zdjecie z zakreślonymi pinami a Ty mi tylko napisz czy o te piny chodzi :)
  • Poziom 16  
    Witaj, jak odwrócisz płytę i spojrzysz na nią od strony druku w miejscu wlutowania tego gniazda W 803 zobaczysz, że jedna ze skrajnych nóg jest oznaczona cyfrą 1 zaraz koło punktu lutowniczego. Następna będzie druga i tak dalej.
  • Poziom 10  
    Ahhhaaa :P no ok to zabieram sie do roboty najwyzej TV pieprznie no ale trudno :P Dzięki Ci bardzo BOLO;) napisze jeszcze jak mi poszło ;):)

Dodano po 2 [godziny] 5 [minuty]:

Ziomuś zrobilem tak jak mówiłeś i blokada znikla :D Dzięki Ci bardzo ;) Mam u Ciebie dług hehe :) Pozdrawiam i Dzięki jeszcze raz ;)
  • Poziom 16  
    Witaj, ciesze się, że byłem pomocny. Powodzenia w dalszych naprawach:D