Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SONY 32KVWS3D "dziwny negatyw"

13 Lip 2006 22:39 1415 4
  • Poziom 21  
    Mam na warsztacie SONY 32KVWS3D który jest dziwny obiaw.Wygłąda to tak jakby obraz był w negatywie.Z tym ,że nie jest to taki klasyczny negatyw. Obraz wygłąda podobnie jak czasem robią efekty gdy są transmitowane koncerty w TV. Trudno to opisać słowami ,ale wielokrotnie widziałem takie efekty przy okazji róznych programów. Telegazeta jest ok. Menu też jest ok. Sygnał z AV jest zły.Gdy podziele obraz na pół (PAP) to program z drugiego programu jest prawidłowy.W tym OTVC są dwa moduły cyfrowe .Podejżewam ,że usterka jest na jednym z nich.Poraz pierwszy widze takiego Sonego i taką usterkę .Proszę o wszelką pomoc.
  • Poziom 41  
    Oscyloskop w dłoń i szukać luminancja -chrominancja ,impulsy ssc./.R-Y / -B-Y /Video/
  • Poziom 21  
    To będzie bardzo trudne ponieważ oba moduły cyfrowe są połączone taśmą o długości około 3 cm i taka dzieli je odległość. Dodam jeszcze ,że są one osadzone płycie głównej typowo bo pionowo. Dlatego napiasłem posta bo serwisowanie tego obszaru jest utrudnione.Proszę o dalsze porady.
  • Poziom 25  
    Witam, miałem podobną historię,choć nie w Soniaku,sprubuj podkręcić screenem,w niktórych typach rególacja screenem nie tyle ściemnia obraz co powoduje taki efekt negatywowy.Pozdrawiam,Jasiek
  • Poziom 21  
    Klient odebrał SONEGO i pojechał z nim do serwisu autoryzowanego.OTVC nie został naprawiony ,a szkoda. Temat zakończony.