Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Yamaha Fazer 600 2000r. licznik

Borrys 14 Jul 2006 01:01 7923 5
    Borrys
    Level 2  
    Witam
    W motorku uszkodzil sie licznik ( chyba licznik), usterka objawia sie tym ze predkosciomiez nie pokazuje predkosci, drogomiez nie mierzy drogi, a obrotomierz co jakis czas pokazuje prawidlowo obroty, ale zdaza sie, ze na wylaczonym silniku i zalaczonym zaplonie obroty skocza do 4 tysiecy.
    Kontroli sa sprawne, wskaznik paliwa rowniez.
    Za wszelkie podpowiedzi z gory dziekuje.
    goldwinger
    VIP Meritorious for electroda.pl
    czy masz tem motor od nowości czy zawsze tak było czy stało się to nie dawno? Licznik zapewne nie na linkę poszukaj gdzieś przy silniku czujnika który jest odpowiedzialny za przebieg może być uszkodzony.
    a co do obrotomierza to zachowuje się tak w chwili włączenia zapłonu?
    czy podczas jazdy obrotomierz działa prawidłowo?
    Borrys
    Level 2  
    Motocykla nie mam od nowosci, a licznik uszkodzil sie dosc niedawno, jakis miesiac temu. Licznik jest calkowicie elektroniczny, zadnych linek. Predkosciomierz nie dziala wogole, natomiast obrotomierz podczas jazdy czasami dziala dobrze, natomiast na postoju kiedy silnik jest wylaczony, wlaczony jest tylko zaplon obrotomierz skacze na 4 tys. obr. i wraca do zera i tak kilka razy, ale jest to bardzo przypadkowe, zadnej powtarzalnosci. Rozebralem licznik i niema widocznych uszkodzen, sa slady wody ale nie wiem czy to moglo miec wplyw. Jak sprawdzic czujnik predkosci i czujnik obrotow?
    olo_3
    Level 15  
    z tego co piszesz to raczej licznik będzie ok.
    Ponieważ po włączeniu zapłonu powinien wykonać test (czyli wskazówki w max) potem jeżeli dalej zostaje na zapłonie i wskazówka (obrotomierza) odchyla się cyklicznie na pewna liczbę obrotów należy w instrukcji serwisowej sprawdzić jaki to błąd. Podjedz do yamahy to ci powiedzą co nawaliło

Licznik ten nie ma linki te czasy już minęły. NIE rozbieraj tego licznika nie tam tkwi problem, impulsator (ten od prędkości, na osłonię zębatki zdawczej) faktycznie może być uwalony, choć wątpię

Przypomnij mi się na pw to podeśle ci serwisowe do tego lub podobnego modelu.

Pewne jest jedynie ze nie naprawisz usterki samodzielnie, nie wiedząc co komputer do Ciebie mówi.
    tokarz
    Level 18  
    Przeczytaj instrukcję obsługi. W mojej od Fazera jest napisane co oznaczają takie komunikaty pochodzące z obrotomierza. To wcale nie musi (na 90% nie jest) być usterka obrotomierza / prędkościomierza.
    mariusz0011
    Level 9  
    Błędy pokazywane poprzez obrotomierz - wg. manuala w tys. obr.:

3 -TPS czujnik położenia przepustnicy,
    4 -czujnik prędkościomierza;
    7 -EXUP
    9 -emargency stop switch