Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Regulacja LPG i zużycie gazu

14 Lip 2006 10:34 4697 2
 • Poziom 23  
  Witam wszystkich!
  Mam takie pytanie.
  Co wpływa na zużycie gazu podczas regulacji instalacji?
  Jak ustawić pracę centralki i czym kierować się przy ustawianiu śrubek (mam Elpigas Voila Plus), aby samochód miał dobre przyspieszenie, ale zużywał mało gazu, bo mora renia potrafi nawet 15 litrów w mieści wyssać po wymianie reduktora, a przed wymianą w 11 się mieściła spokojnie?
 • Poziom 38  
  Cytat:
  aby samochód miał dobre przyspieszenie, ale zużywał mało gazu


  Nie ma nic za darmo! Moja renia też pali w mieście ok.14l/100.Dużo zależy od jakości gazu(coraz gorszy),sposobu jazdy,obciążenia auta,w trasie przy spokojnej jeździe mieszczę się w 8l/100. :D :D
 • Poziom 23  
  Qbuś napisał:


  Nie ma nic za darmo! Moja renia też pali w mieście ok.14l/100.Dużo zależy od jakości gazu(coraz gorszy),sposobu jazdy,obciążenia auta,w trasie przy spokojnej jeździe mieszczę się w 8l/100. :D :D  Problem polega jednak na tym, że przed wymianą parownika samochód spokojnie mieścił się w 10 litrach, a teraz rekordowo wypił nawet ponad 15l

  Mój ojciec ma Lanosa i miał ten sam problem, samochód spalał w okolicach 14-15 litrów w mieście i nie schodził poniżej 10 na trasie.
  Pobawiłem się interfejsem i zszedł do 8-9 w cyklu mieszanym, w mieście max to 10l, na trasie nawet 6-7, ale było to ustawiane metodami eksperymentalnymi i za czorta nie wiem co zrobiłem, że nie stracił na mocy, a zyskał na spalaniu.
  U mnie też próbowałem eksperymentować i .... po każdej regulacji palił jeszcze więcej :(
  Proszę o pomoc!