Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP PSC 1215 All in One Nie drukuje

14 Lip 2006 15:41 5947 8
  • Poziom 10  
    Witam. Dostałem do naprawy drukareczkę wielofunkcyjną HP PSC 1215. Podejrzewam że padł któryś z czujników bo się dziwnie maszyna zachowuje. Kartkę wciąga ale nie jeździ karetka i nie drukuje. Czasem zostawi papier w środku i się drze że zacięta a czasem wypluje i że tez zacięta. Jak zatem sprawdzić czy taki "Photo Interrupter" jest sprawny? No chyba że ktoś miał już podobny przypadek i wie co jest nie tak i co z tym zrobić.

• Poziom 43  
    a czy przy self teście i przy otwaciu karetka jeździ :?:
    stacja serwisowa wykonuje test :?:

jeśli nie to problem jest ze stacją serwisową - w tym przypadku na poczatek konserwacja
  • Poziom 10  
    Z tego co pamiętam to po włączeniu self test przechodzi prawidłowo i karetka jeździ. Problem jest dopiero jak daje coś do drukowania.
  • Poziom 21  
    Rozbierz urządzenie i przyjrzyj się dokładnie małym czarnym kółeczkom z prawej strony w układzie transportu papieru. Często bywa tak, że się któreś urwie z ośką i jest problem. Pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    Witam

Radził bym przeczyścić enkoder z lewej strony (koło).

Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Miałem podobną przygode z taka drukarką po sprawdzeniu wszystkiego pozostały najmniej podejżane głowice atramentów i to jedna z nich wlasnie powodowała identyczny problem. Jeśli masz altrenatywne głowice spróbuj czy to nie one są żródlem problemu.

Pozdr..
  • Poziom 10  
    Kółeczka z prawej strony są w dobrym stanie i nic nie jest połamane. Przeczyściłem to koło z lewej strony oraz pasek który wchodzi do czujnika znajdującego się na karetce. Były te części dość mocno zabrudzone. I teraz drukarka zachowuje się jeszcze dziwniej. Po włączeniu nie ma żadnych trzasków jedynie szybkie przewijanie rolkami i z bardzo dużą prędkością zbiera papier do środka a koszyk nie jeździ po całej długości jedynie wychodzi ze stacji dokującej (z lewej strony) i znajduje się jedynie centymetr o niej. Papier który zostanie wchłonięty wychodzi z drukarki tylko kawałek, wypisuje error i komunikat „sprawdź papier”. Czy trzeba to kółeczko jakoś specjalnie ustawić bo na nim są cyfry tak jak na tarczy zegarowej no i czy dobrze jest ustawiona karetka czyli max do lewej strony aż zaskoczy na stacje???

Nie mam zastępczej głowicy atramentów.

Dodano po 1 [godziny] 32 [minuty]:

Dodam że po otwarciu klapy karetka również nie wyjeżdża na środek aby zmienić tusze.
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Witaj!
    Spróbuj podstawić inne pojemniki z tuszem. Od biedy mogą być zaschnięte, ważne aby wbudowana elektronika była sprawna, przeczyść ewentualnie styki w karetce i w kartridżach.
    Pozdrawiam!!!
  • Poziom 10  
    Zamykam temat. Przyczyną był wadliwy kartridż z kolorem. Wsadziłem oryginał i teraz śmiga dobrze. Wielkie dzięki dla wszystkich.

Pozdrawiam