Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ABIT IC7G - padnięta zintegrowana karta sieciowa?

1.rok_infy_zaliczony 14 Lip 2006 18:28 1370 6
  • #1 14 Lip 2006 18:28
    1.rok_infy_zaliczony
    Poziom 12  

Mam płytę ABIT IC7G od jakiegoś roku - do tej pory używałem Internetu przez modem - no i w końcu nadszedł czas na stały Internet - przyszedł facet przewiercił dziurę w ścianie, przeciągnął kabel, podłączył kabel pod gniazdo RJ45 (moja płyta ma zintegrowaną kartę sieciową) - robi, robi, grzebie w biosie i w końcu stwierdza, że moja zintegrowana karta sieciowa nie działa, miał przy sobie normalną kartę sieciową - wpiął ją pod gniazdo PCI i Internet działa !! Potem sam sprawdziłem czy w biosie może coś jest wyłączone, ale wszystko okej - jak się podłączy kabel do gniazda RJ45 w zintegrowanej karcie sieciowej to jedną z oznak, że działa powinno być palącie się światełko wydobywające się z tego gniazda tymczasem nawet światełka nie ma - co robić? Poradzcie coś - płytę główną kupiłem w sklepie internetowym Barwkomp - sklep niedawno zbankrutował - nie istnieje - co mam robić ??

0 6
  • #2 14 Lip 2006 18:35
    tronic1
    Spec od komputerów

Sklep zbankrutował ale płytę możesz reklamowac w hurtowni w której była kupowana płyta lub w servisie producenta.Jesli poza sieciówką wszystko działa dobrze to nie robiłbym tragedii,karta sieciowa kosztuje ~20zl.

0
  • #3 14 Lip 2006 18:45
    1.rok_infy_zaliczony
    Poziom 12  

za karte sieciowa zaplacilem temu facetowi 15 zł - natomiast nie wiem z jakiej hurtowni ten Barwkomp sprowadzał części i nie ma już możliwości dowiedzenia się - trzeba by pewno wysłąć płytę na adres:
    Poland
    ABIT Computer Corp.
    Przedstawicielstwo w Polsce
    ul. Wita Stwosza 28
    50-149 Wrocław
    tel. 0-71 718 12 39 (RMA/Wsparcie techniczne)
    faks. 0-71 718 12 38

http://www.abit.com.tw/page/pl/about/about_contact.php?pFUN_KEY=18000&pTITLE_IMG=

mam dużo sprzętu podłączonego do kompa i teraz 0 wolnych gniazd PCI -wszystkie wykorzystane - sam nie wiem czy wysyłać na gwarancje płytę czy nie - bo jak wyślę to będę przez długi czas bez kompa :/ jak radzicie?

0
  • #4 14 Lip 2006 18:54
    tronic1
    Spec od komputerów

Zadzwoń do wsparcia technicznego,co ci powiedzą.Może zaproponują nowszą płytę,tego chyba nie naprawiają,przynajmniej sie czegoś dowiesz ile trzeba czekać.

0
  • #5 14 Lip 2006 19:04
    1.rok_infy_zaliczony
    Poziom 12  

oooo dzięki tronic - nowsza płyta to by było super - musze zadzwonić :D

A propo - mam Internet osiedlowy - firma działa tylko w moim rejonie
    W umowie piszę, że szybkośc Internetu wynosi "320 kbit/s" - dokładny cytat : "320 kbit/s"

wszedłem na stronę: http://www.continuum.com.pl/speedtest/index.php
    w celu pomiaru szybkości Internetu, bo coś mi wolno chodzi - czy ja coś xle patrzę, bo mi wychodzi, że mam Internet 147 kilobitów na sekundę:

Szybkość połączenia pomiędzy
    polskim Internetem a Twoim komputerem (IP: tajemnica:)).

Obecna szybkość połączenia 148 kb/sek.
    Średnia szybkość (2 testy) 147 kb/sek.

Poniższa tabela przedstawia obecną oraz średnią (wyliczoną po 2 testach) szybkość Twojego połączenia na tle innych popularnych w Polsce typów połączeń.

Rodzaj połączenia Nominalna prędkość
    Modem telefoniczny (56kb) 56 kb/sek.
    Połączenie kablowe (64kb) 64 kb/sek.
    Połączenie kablowe/ADSL/ISDN/SDI (128kb) 128 kb/sek.
    Średnia szybkość Twojego połączenia 147 kb/sek.
    Obecna szybkość Twojego połączenia 148 kb/sek.
    Połączenie kablowe (256kb) 256 kb/sek.
    Połączenie kablowe/ADSL (512kb) 512 kb/sek.
    Neostrada TP SA (640kb) 640 kb/sek.
    Połączenie kablowe/ADSL (1Mb) 1 000 kb/sek.
    Połączenie w sieci lokalnej (11Mb) 11 000 kb/sek.

Tabelka prezentuje obecną oraz średnią prędkość przesyłu danych pomiędzy losowo wybranymi najpopularniejszymi witrynami polskiego Internetu, a Twoim komputerem. Podana wartość średnia odzwierciedla w przybliżeniu prędkość Twojego połączenia z Internetem. Wartość testu uwzględnia nagłówki HTML.

???? Źle patrzę czy jak ???

0
  • Pomocny post
    #6 14 Lip 2006 19:25
    tronic1
    Spec od komputerów

Szybkość połączenia sprzwdź tutaj: http://www.sunrise.ch/fr/privatkunden/iminternetsurfen/adsl/adsl_speedometer.htm lub tutaj: http://test.vline.pl/test.php?kbps=203
    Wyniki są w miare poprawnie.Jak bedziesz miał taki sam wynik jak poprzednio to monituj u dostawcy netu.O nowej płycie pisałem dlatego że tych płyt chyba już nie produkują i wtedy pewnie zaproponują cos innego.Na pewno warto sprawdzić.

0
  • #7 14 Lip 2006 19:37
    1.rok_infy_zaliczony
    Poziom 12  

hm........ sprawdze jeszcze jutro, bo w 1 tescie z 1. linka mam 139 kb/s a w drugim tescie z 2. linka mam 157 kb/s
    ale wielkie dzieki tronic za pomoc i odpowiedź

0