Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Megane 1.4 97r- gdzie komputer?

19 Cze 2003 15:12 7376 16
  • Specjalista od telefonów
    Witam
    Jestem posiadaczem takowego auta w sumie od kilku miesięcy...
    Moze i głupie pytanie ale tak sie zastanawiam gdzie w moim samochodzie jest komputer pokładowy-sterownik(jesli w ogóle tak to moge nazwać..)
    Po podniesieni przedniej maski widze z lewej strony jakiś moduł do którego schodzi wsiązka przewodów.. to jest włąsnie to?
    Z zewnątrz objrzałem to ale nie widze zadnych opiw ani interfejsu....

No własnie jaki interfejs do diagnostyki maja Renówki Megane? z tego co kiedys już tu wyczytałem do tego jest specjalne walizka zwana nxr czy cos takiego?!>..
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Użytkownik usunął konto  
    Pytam bo zdaje się ze jeden z kluczyków sie wylogował i nie działa...
    Zna może ktoś procedure?
    Wiem jak finitywnie wyłaczyć immo natomiast nie wiem jaka jest procedura..jak polegnie mi drugi kluczyk bede miał dopiero problem...
    Prosze o info,...

Pozdrawiam!
  • Poziom 13  
    Opis nadesłany na formu przez Tiwngo:
    Przyuczanie Plip-ów Renault

zamknać dobrym pilotem samochód, będąc w środku auta
    -włączyć stacyjkę, dioda w przełączniku centralnego zamka powinna
    szybko mrugać
    -przycisnąć przycisk centralnego zamka i trzymać aż mrugnie tyle
    razy ile wynosi pierwsza cyfra
    -puścić przycisk
    -postępować tak samo dla następnych cyfr
    -po wprowadzeniu ostatniej dioda powinna zapalić się na dłużej i
    zgasnąć.
    -wyłaczyć stacyjkę
    -nacisnąć na przycisk centralnego zamka, zamki powinny zamknąć się i
    otworzyć, dekoder jest przygotowany do wprowadzenia kodu pilotow.
    -nacisnąć dwa razy pierwszym pilotem, zamki powinny się otworzyć i
    zamknąć
    -nacisnąć dwa razy drugim pilotem zamki powinny otworzyć się i
    zamknąć.
    Jeżeli synchronizacja nie powiedzie się z którymś z pilotów tzn. że
    jest on zły. Kod możesz próbować wprowadzać 3 razy, potem dekoder się
    zablokuje na 15-20 minut.
  • Poziom 17  
    BBLO zapomniał dodać, że trzeba znać czterocyfrowy awaryjny kod. Otrzymasz go od każdego dealera Renault. Czasami dają za darmo a czasami kasują jak cholera.
    No własnie... a na jakiej podstawie ustala sie taki kod?
    moze jest jakis uniwersalny?(to byłoby za proste:)
    Masz sprawdzony serwis gdzie moge liczyć na taki kod za free?
  • Poziom 17  
    Kod podaje się na podstawie numeru seryjnego samochodu, który masz na tabliczce znamionowej pojazdu. Kod jest indywidualny dla każdej Renówki oczywiście wyposażonej w immo. Dealer musi się połączyć z serwerem we Francji i sprawdzić Ci taki kod. Bezpłatnie powinieneś dostać taki kod w salonie w którym było kupione auto. Jeśli salonu już nie ma ( tak było w moim przypadku ) to raczej bida. To samo tyczy się przypadku gdy auto było sprowadzone. W Gdańsku chcieli za to od 70 do 90 zeta. Słyszałem że na Śląsku to nawet 230 zeta. Ja w każdym razie dostałem taki kod za free w salonie z Luzina, ale to długa historia.
    Wspomnę tylko, że to skurwielstwo jakim jest kasowanie klienta za taki kod jak najbardziej popiera Renault Polska. Wymieniłem z nimi kilka prostych ale gówno to dało. Dal nich klientem jesteś w momencie kupna auta i przęgloądu. Później to tylko wyciskają z Ciebie soki. No cóż, takie polskie realia. Tak więc musisz podzwonić po różnych salonach a nóż widelec gdzieś będzie pracowała normalna osoba dla której sprawdzenie kodu nie jest czynnością wartą 70 zeta.
    Dzięki bardzo!
    Teraz ju wiem wiecej znacznie wiecej.
    Autobylo kupione w salonie, salon istnieje mam do niego jakieś 600m
    tyle ze nie mam tam zadnych znajomości,a tez nie ja jestem pierwszym włascicielem.

Procedura wprowadzania tego kodu którą opisałeś rozumiem ze nie jest jawna? stad tez myśle ze jak pojde i bede pytał o kod to zapewne zrobią oczy(jak w ogóle sami znają ta procedure)...

Ale czy ona w 100% powinna zaskoczyć do mojej Meganki?
  • Poziom 17  
    Co do kodu, to sądzę, że powinni dać Ci bez problemu. Tak właśnie było gdy miałem Renault 19 i zgłosiłem się do salonu w którym było kupione(Luzino) W tym samym salonie dostałem za free kod do Laguny( sądziłem, że wszędzie dają za darmo, ale tylko tam pracują "normalni" ). Co do procedury przyucznia plipów to faktycznie. Klient raczej nie powinien jej znać, ale procedurę awaryjnego rozbrajania może znać. Więc możesz powiedzieć że od czasu do czasu masz problemy z immo i chciałbyś znać ten kod na wypadek gdyby gdzieś w lesie skończyła Ci się bateria w pilocie. Nie wiem jak w Megance ale w instrukcji od Renault 19 i Laguny jest opisana procedura rozbrajania immo z użyciem kodu.
    Co do przyuczania - osobiście nie testowałem. Tekst pochodzi z zaufanego żródła jakim jest stronka klubowa Renault. W razie wątpliwości możesz zapisać się na listę klubową listę dyskusyjną i tam popytać użytkowników Meganek. Link do klubowej stronki znajdziesz na mojej stronie.
    Uffff. to chyba już wszystko na ten temat. Życzę powodzenia.
    P.S.
    Sądzę, że Olo 114 też mógłby Ci pomóc, ale on nie jest codziennie online. Pewnie jak tu wejdzie to skrobnie coś od siebie.
    Własnie przeglądam instukcje obsługi i faktycznie w dziale USTERKI jest procedura wprowadzania kodu do uruchomienia systemu blokady rozruchu..
    W poniedziałek wjade do salonu i poproszę o kod, zobaczymy jak chłopaki wybrną...
    CYTAT z intrukcji

"W razie usterki nadajnika zdalnego sterowania centralnym zamkiem, konieczne jest zwrócenie się o pomoc do Partnera Renault. który po sprawdzeiu użycia, przkaże Państwu kod do uruchomienia blokady rozruchu"
    I teraz pytanie przekaże czyli chętnie pomożę za free czy przekaże czyli sprzeda:)

Dziękuje bardzo za pomoc![/quote]

---------------------------------------------------------------------------
    23.06.03

Witam ponownie!

Byłem w serwisie, kod jest odpłatny.. 50zł(w sumie lepsze to niż 230)
    Nieco gościa zaatakowałem - dlaczego za ten kod jest pobierana opłata..
    Podobno i tu cytat: "dostęp do serwera we francji to są niewiarygodne pieniądze..":)
    Jutro a własciwie dziś mam sie zgłosić po odbiór...
    Dam znać, czy udało mi sie zalogować ....
    Za takie uczynki chłopaki z Auotryzowanych serwisow czynią sobie najtansza reklame...
    Badania wskazują ze zadowolony klient o tym ze dobrze został obsłuzony w danej fimie powie co najwyzej 10 osobom natomiast nieco rozdrazniony klient potrafi sie pochawlić nawet 50 osobom...
    Z drugiej strony, kazdy jakoś chce życ:)....
    -------------------------------------------------------------------------------------

19.07.03

uzyskałem kod, dałem za niego 50zł.
    Czy aby napewno opisana wyzej procedura podana od TWINGO dobra jest dla renault Megane?
    zamykam sie w srodku, wproadzam kod, na samym koncu dioda zaswieca sie na dłuzsza chwile i gasnie, wyjmuje kluczyk...wciskam przycisk centralnego- i tu zaczyna sie probelm bo powinien zamknać sie i oworzyc ..w moim przypadku albo otwiera alabo zamyka w zaleznosci na ktora czesc przycika nacisne(oddzielny dla zamykania i otwierania)...
    wciskam dwa razy uszkodzonym pilotem- zero efektu, wciskam dwa razy drugim pilotem(tym sprawnym) - działa ok...
    Tak jakby nie chaił mi wejsc w procedure przucznia kluczyków...

Tak na marginesie to trzeba tą procedure bardzo szybko wykonywać bo w moim przypadku właczał sie alarm ...
  • Poziom 17  
    no raczej odpowiedź dałeś sobie sam. Jeden z pilotów musi być uszkodzony i tyle. Przykra sprawa , szczególnie finansowo :cry:
    W takim razie udam sie do serwisu i poprosze aby przuczyli...
    jesli tez uznaja ze to kluczyk fizycznie uszkodzony, bede ingerował w kluczyk...
    moze dioda - poleciała w kosmos... zobaczymy...
    A moze babka zle wpisała numery nadwozia i zły kod?
    dam znac ...

Pozdrawiam!
  • Poziom 11  
    Jeśli jesteśs okolic Katowic to chętnie pomogę - też mam reno megane, miałem podobny problem i opanowałem metodę przyuczania kluczy. Oczywiście musisz znać kod immo czyli ten co podali ci w serwisie.
    Niestety do Katowic mam spora droge...

Ale jesli mogłbys sie podzielić na forum procedurą to bylbym bardzo wdzięczny... ewentualnie poprzez mail krzysiekk(malpa)konin.lm.pl

Podrawiam!
  • Poziom 11  
    na maila opisałem ci bardzo szczegułowo (naprawdę baaaardzo) jak masz postępować. Powodzenia i daj znaćjak ci się uda.
    idę próbować - dam znać
    procedure wydrukowałem faktycznie małe wypracowanie powstało...:)
    Dzieki bardzo za poswiecony czas...

---------------------------------------------------------------------------
    21.07.03r

Niestety jeszce nie udało mi sie uruchomic tego kluczyka.
    Dochodze do momentu w którym moge awaryjnie uruchomić silnik...
    Jeden z kluczyków oczywiscie sie uczy zazwyczaj po 4 nacisnieciu, natomiast drugi milczy...

Sam kluczyk oczywiscie jest oryginalny od tego Auta, sprawdzilem na kamerze widze ze emituje(białe swiatło) Jutro w pracy podepnę sie pod oscyloskop i zobaczę oscylogramy - porównam ze sprawnym kluczykiem.

--------------------------------------------------------------------
    22.07.03 noc:)

Po małej walce ostatecznie udało mi sie z synchronizować kluczyk...
    uhh... jeden problem z głowy...

Dziękuję wszystkim za poświęcony czas i te cenne informacje!
    Jeszcze raz dzięki Panowie!
    Podajcie adresy a podesle piwo:)
    A tymczasem chciaz mały datek punktowy bo doceniam wasz trud.