Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cyfra+ / Tv-Trwam. Dekoder Thomson sc-2000.

Krzysztof-Karl 15 Lip 2006 08:28 4120 10
  • #1 15 Lip 2006 08:28
    Krzysztof-Karl
    Poziom 12  

Jak zrobić na dekoderze Cyfry+ thomson sc-2000 odbiór TV-Trwam ?

• #2 15 Lip 2006 09:18
    @@@@
    Poziom 19  

Jeżeli nie jest twoją własnoscią to nie ruszaj,jeżeli jest twój,to morzesz zmienić oprogramowanie i listę kanałów, dajesz 2 konwerterek do anteny na astrę i oglądasz tylko uważaj abyś nie uwalił tunka opis tu powodzenia http://laki.dvhk.pl/faq/sc2000.htm

• #3 15 Lip 2006 10:08
    samja
    Poziom 19  

Witam.
    Sprawdź w tunerze od 600-nego kanału w górę, są tam programy z Astry. Trwam chyba też powinno być. Jeśli jest, to masz dwie drogi: albo drugi kabel z konwertera na Astrę i przełącznik, albo przeł. DiseqC u góry a przy tunerze generator DiseqC (trochę droższe rozwiązanie). Jeśli zaś tuner jest "twoją własnością" :D , to patrz post wyżej.
    Pozdrawiam.

• #4 15 Lip 2006 15:59
    Krzysztof-Karl
    Poziom 12  

Tuner jest oczywiście własnością klienta ,legalnie odbiera Cyfre+ i nie mam zamiaru zajmować się "lewym" oprogramowaniem.
    Robiłem te sztuczki na tunerach Ferguson i powiem jedno : żadna wiedza nie wypływa z tych kombinacji oprogramowania , same kłopoty a strata czasu olbrzymia .
    Wracając do tematu , sprawdzę czy na kanałach powyżej 600 jest ASTRA .
    Jeżeli będzie , to oczywiście przełącznik konwerterów załatwi sprawę .

• #5 15 Lip 2006 16:55
    meloch
    Poziom 29  

Jeśli nie będzie, to listę na pewno można uaktualnić poprzez skanowanie transponderów (bez podłączania do komputera i zmiany oprogramowania).

• #6 29 Wrz 2006 18:30
    Krzysztof-Karl
    Poziom 12  

Odświeżam temat.
    Co do powyższego problemu , to TV Trwam jest na kanale 671 i działa na przełączniku konwerterów A/B . Sterowanie A/B jest z 8 pinu eurozłącza dekodera. Przełaczanie pilotem przyciskiem TV/SAT.

Natomiast jest drugie zadanie , takie samo jak poprzednie tylko tunerem jest
    Philips 6010 . Tuner pracuje na oryginalnym oprogramowaniu Cyfry+, karta oryginał , abonament opłacony i znów trzeba zrobić TV Trwam.
    Tutaj jest trudność taka , że na liście kanałów nie ma Astry i TV Trwam.
    Jak dopisać do listy kanały Astry?
    Przełącznik A/B zamontowany , tylko tuner nie widzi Astry , nie znajdzie kanałów bo nie podświetlona jest opcja ZNAJDŹ KANAŁY.
    Tzw. oprogramowanie edukacyjne to ostateczność.

• #7 29 Wrz 2006 21:07
    meloch
    Poziom 29  

Oryginalne oprogramowanie na Philipsie 6010 nie obsługuje przełączników.
    Należałboby wgrać alternatywny soft i listę kanałów zawierającą TvTrwam (bo nie wszystkie posiadają ta stację).

• #8 29 Wrz 2006 21:30
    Krzysztof-Karl
    Poziom 12  

Owszem , oryginał nie obsługuje przełączników -------- należałoby dodać DISEQ.
    Natomiast przełączniki A/B nie wymagają żadnego oprogramowania.

Zrobiłem tak, komputerem wgrałem samą listę kanałów ASTRA/HOTBIRD i jutro będę próbował u klienta. O wynikach dam znać .

• #9 29 Wrz 2006 21:48
    meloch
    Poziom 29  

Jeśli w liście jest TvTrwam, to może zadziała.

• #10 02 Paź 2006 18:01
    Krzysztof-Karl
    Poziom 12  

Tak , cały układ działa na przełączniku A/B. TV Trwam jest na liście pod numerem 44. Najpierw założyłem przyłącznik diseq-u ale niestety nie było przełączania . Po prostu nie wgrałem softu i prawdopodobnie z tego powodu
    diseq-u nie zadziałał.
    Nie chciałem zmieniać softu , ponieważ jest to sprzęt klienta na legalnym sprzęcie i oprogramowaniu.
    Jest tylko jedno ale, jak ktoś zrobi ZNAJDŹ KANAŁY to lista się skasuje i wróci " stary" układ. Czyli jeszcze mogę mieć zajęcie.

• #11 04 Paź 2006 16:05
    meloch
    Poziom 29  

Zgadza się - jeśli damy ZNAJDŹ KANAŁY, tuner złapie oryginalną listę operatora.

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson