Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

PROBLEM Z KEYBOARDEM TECHNICS`A

Matheush18 15 Jul 2006 13:59 2966 7
    Matheush18
    Level 12  
    Witam. Mój ojciec posiada keyboard Technics KN800 który działał sprawnie...do czasu kiedy pewnego pięknego dnia przyszedł do nas nastoletni kuzyn i zaczął"grać" na keyboard`dzie. Po 15min jego zabawy przestały działać wszystkie instrumenty perkusjne, nawet te w podkładach muzycznych. Domyślam się, że nie jest to usterka mechaniczna (chociaż nie wykluczam takiej opcji). Prawdopodobnie poprzestawiał to i owo ( a jest co przestawiać). W znacznej większości urządzeń (w których można przestawiać różne funkcje, programować itp) występuje opcja przywrócenia domyślnych ustawień (w opcjach, bądź czasami także pod obudową). Prawdopodobnie opcja ta jest opisana w instrukcji, ale niestety posiadam ją tylko w j. niem, fra i ita. Gdyby była po angielsku to raczej nie byłoby problemu.
    Wiem że temat jest troche na uboczu "tradycyjnej" elektroniki, ale może znajde chociaż jedną osobę która będzie znała rozwiązanie mojego problemu??? Z góry wielkie dzięki za jakiekolwiek wskazówki.
    djkill
    Level 12  
    spróbuj włączyć na sekwencerze wszystkie ścieżki, jak również wyłaczyć go powiedzmy na godzinę z gniazdka. Powinny skasować się wszystkie ustawienia.
    jersey69
    Level 34  
    Witam !

W Technicsach funkcjonowały dwie metody przywracania ustawień : pierwsza (step by step) , z możliwością wyboru pozycji wykonawczej - wejście poprzez Program Menus/Control/Initial/ i tutaj wybór trybu inicjlizacji klawiszami v/^. Druga : inicjalizacja całości ustawień do stanu jak fabryka dała - przytrzymując wciśnięte klawisze z grupy "rythm " włączenie instrumentu wyłącznikiem sieciowym . Niestety , KN800 jest dość leciwy i nie daję głowy czy to zadziała . Próbować można jednak bez ryzyka .

pozdrawiam
    Matheush18
    Level 12  
    Sprawdziłem wszystkie wymienione wcześniej warianty, jednak bez rezultatu. Jeśli chodzi o wejście do Menus/Control/Initial/ to w tym keyboardzie nie ma takiej opcji. Ale i tak dzięki za pomoc.
    Może ma ktoś jeszcze jakiś pomysł ???
    Matheush18
    Level 12  
    Pomoże ktoś ???
  • Helpful post
    jersey69
    Level 34  
    To w takim razie plan B : zadzwoń pod numer 12/6376146 i poproś z technikiem serwisu . Jak się ładnie uśmiechniesz , to może poda Ci procedurę back-up do tego modelu , bo dokumentację posiada raczej na pewno . W sumie jest to drobiazg i minuta roboty , więc wożenie instrumentu do serwisu nie ma sensu . Natomiast sama procedura nie jest tajemnicą , gdyż znajduje się w każdym manualu . W razie czego instrukcję miałeś , ale pies Ci zjadł :D :-)))

pozdrawiam
    Matheush18
    Level 12  
    No chyba tak zdrobie tak jak radzisz. Najbardziej podoba mi się pomysł z psem:D tylko gościowi może troche sczena opaść:D
    Kubbaz
    Level 26  
    Witam

Też posiadam instrument Technics (sx-KN920). I jakiś rok temu też mi się tak maksymalnie zburkał (nie będę wchodził w szczegóły), wiem że jest w Technicsie taki RESET na maksa - przy włączeniu należy jednocześnie wcisnąć dwa lub trzy odpowiednie guziki i instrument powraca do ustawień fabrycznych i wszystko jest ok a i lżej sie człowiekowi robi :). Jak znajde u siebie instrukcje obsługi to ci odpisze :)...także cierpliwości i bez obaw :).

A do serwisu to nie radze dzwonić....nie wiem czy oni wogóle pamiętają takie modele jak nasze ;p.

Pozdrawiam.....i dam znać jak znajdę instrukcję...a mam napewno :)

Dodano po 13 [minuty]:

Już mam. Procedura jest banalnie prosta:
    1. należy włączyć instrument do sieci 230V (stan czuwania)
    2. trzymająć równoczęśnie wciśnięte trzy przyciski umieszczone na prawo od wyświetlacza (tj. TRANSPOSE # i b , oraz EXIT ) włącz ponownie zasilanie przyciskiem POWER (czy jak tam jest to opisane)

powodzenia :)