Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spawarka Einhell Euromaster Cen160

15 Lip 2006 19:02 7077 7
  • Poziom 17  
    Witam
    W spawarce z tematu została oderwana obejma mocująca ruchomą część rdzenia. Aby zamontowac ją z powrotem na swoje miejsce muszę wykręcić śrubę regulującą położenie ruchomych blach. Nie wiem za bardzo jak to zrobić ponieważ z jednej strony trzyma ją pokrętło z drugiej wydaje się być zamocowana na stałe w trafie. Czy tak jest rzeczywiście? Jak ją wykręcić aby można było odsunąć trafo?
  • Specjalista - spawarki
    Jedyny sposób to odszlifować zaspawaną w rdzeniu nakrętkę na srubie pokrętła, uważaj tylko aby nie uszkodzić uzwojeń bo jest tam trochę ciasnawo.
    Zwróć też uwagę bo są tam takie grubsze podkładki i one muszą trafić z powrotem w swoje miejsca.
    Po złożeniu trzeba spowrotem śrubę zespawać lecz inną spawarką żeby przypadkiem nie pokopało cię.
    Pozdrowienia
  • Poziom 17  
    Zastanawiam się czy nie odciąć śruby zaraz przed lub nawet na pokrętle. Wtedy jest mniejsza możliwość uszkodzenia drogiego trafa, a zamiast pokrętła zawsze można dorobić np. korbke itp.
  • Specjalista - spawarki
    Tak jak ci napisałem tak robią serwisy jeżeli masz inny pomysł to już twoja rzecz.
    Pozdrowienia
  • Poziom 17  
    Nie wiem czy Cie dobrze rozumie - chodzi o tą szczeline na zdjęciu? Czy muszę rozebrać rdzeń?
  • Specjalista - spawarki
    Tak o tą szczelinę ale z drugiej strony jest tam zaspawana na śrubie nakrętka , wystarczy ją zdjąć i całą ruchomą część rdzenia wyjmniesz
  • Poziom 14  
    Może ktos posiada schemat tej spawarki CEN-16/1-F lub wie gdzie mozna dokupić prze łacznik 220/0/400V . Oznaczenie jakie na nim jest widoczne to KENDE HZ8B-20/3/4
  • Poziom 35  
    Zamontuj inny wyłącznik.Jest problem z uzyskaniem orginalnego wyłącznika. Ja do podobnej spawarki marki Specjal 180 firmy TELWIN zabudowałem polski wyłącznik zakupiony w cenie promocyjnej 10 zł .Do tej spawarki wewnątrz korpusu na tylnej osłonie montuję wentylator który również będzie wspłópracował z tym wyłącznikiem.Gabaryty tego wyłącznika pozwalają na jego montaż w tym samym otworze pod oś i wymagane jest tylko przewiercenie czterech otworów o średnicy 4 mm celem jego montażu na przednim panelu.Wyłącznik mam już podłaczony i mogę podłączenie rozpisać na głosy. Ten sam przełącznik pracuje również w spawarce NORDICA .Jest to przełącznik produkcji niemieckiej. Zwróć uwagę iż spawarka jest nawinięta drutem aluminiowym.