Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

A-mon - moje regulacje LPG

gribik 15 Jul 2006 22:14 1898 5
    gribik
    Level 10  
    Witam
    W programie A-mon , przy opcji
    autokalibracji, opcja regulacja na gazie,
    najpierw jest "ustaw obroty minimalne i kliknij ok",
    a nastepnie "wprowadz silnika na obroty powyzej 3tys i
    poczekaj na odczyt parametrow"... Niestety w tym miejscu
    moj a-mon stoi. Mijaja 4 minuty, caly czas trzymam powyzej
    3 tys obrotow a tu nic... Ile trzeba czekac? Jak jest u Was?
    Radeon 24
    Level 24  
    Witam!!
    Problem masz taki ze masz za mala dawke gazu.

Robi sie to mniej wiecej tak:
    "ustaw obroty minimalne i kliknij ok" krecisz (jesli na wskazniku sady nie pokazuje Ci sie nic to odkrecasz) tak dlugo sruba przy silniczku krokowym az pasek od sady zacznie Ci "jezdzic, plywac"

Jak masz to powyzej zalatwione to przyciskamy OK. Pozniej mamy komunikat "wprowadz silnika na obroty powyzej 3tys i
    poczekaj na odczyt parametrow" - w tym momencie komputer od gazu ustawia sobie wlasciwa mieszanke na wyzszych obrotach jezdzac silniczkiem krokowym.

Pozniej poprosi o "spuszczenie" obrotow i na koncu bedziesz musial ustawic sruba NA REDUKTORZE wolne obroty. Robi sie to tak:
    krecisz nia tak dlugo w lewo lub prawo obserwujac pasek od sady aby ten pasek "plywal" w miare rowno.

Po zakonczeniu regulacji wolnych obrotow i kliknieciu OK powinien Ci sie pojawic w gornym okienku (w nastepnej planszy) komunikat "regulacja poprawna".
    Jesli tak nie jest i masz komunikat: "nadwyzka powietrza" to musisz troszke odkrecic srube przy silniczku krokowym i cala procedure regulacji powtorzyc od nowa oczywiscie tylko przykrecajac (a nie regulujac) na poczatku sruba przy silniczku.
    Jesli jest komunikat odwrotny to robimy czynnosci napisane w zdaniu wyzej odwrotnie :D

Uff ale sie rozpisalem, mam nadzieje ze pomoze. Powodzenia!!
    gribik
    Level 10  
    Witam. Ale w okienkach mam "regulacja poprawna" w obydwoch.. Ale poprobuje jutro :) Pozdrawiam!
    momik12
    Level 31  
    Radeon24 jeśli to Al-700 to nic tylko pogratulować ci kompletnej dezinformacji.Piszesz kompletne bzdury od kiedy w siedemsetce masz śrubę przy krokowym:?:to nie stag 2l.Zgadzam się tylko z tym,że mikser nie wzbogaca,
    gribik napisz jaki sterownik jaki reduktor i jaki samochód
    gribik
    Level 10  
    Dziekuje za zainteresowanie kolego momik12.
    Moje auto to renault safrane 3.0 V6i.
    Reduktor to BRC ECO super (3 sruby regul), do tego jest AL-700, mikser to oryginalny do tego auta (dedykowany). Kiedys to chodzilo super, ale skonczyl sie reduktor i teraz ma wlasnie BRC. Zalozylem go sam, ale nie potrafie przejsc do konca autoregulacji w A-mon :( Na silniku krokowym nie mam zadnej sruby, jest sterowany z AL-700.
    Dziekuje za odzew !!