Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Holton 400 - składać czy kupić na allegro?

loko-wj 17 Lip 2006 17:37 3802 37
    DEMON-FX
    Poziom 22  
    Teoretycznie jest to taki sam holton 400 jak byś sam zozyl. nie pamięteam tylko jaki tam był trafo ale 500W napewno. W sumie jak koleś ma 30 zl taniej na samym ukladzie wzmacniacza to 50 zł taniej na jeszcze 3 innych podzespolacz koles spokojnie może dawac i jeszcze zarabiac na tym. Pewnie ma dostep do tanich hurtowo kuowanych częsci. Wydaje mi sie iz ten wzmak pociągnie jak każdy inny holton 400!!

Dodano po 8 [minuty]:

http://allegro.pl/item115492767_wzmacniacz_do_subwoofera_mega_moc_500w.html

sorki zaistniala mał pomylka to chyba jakis nowy holton 300.

Dodano po 47 [sekundy]:

ale nie znalałem i holtona 400 za ta cene prosze bardzo

http://allegro.pl/item113940221_wzmacniacz_do_subwoofera_mega_moc_500w.html
    qscgu
    Poziom 34  
    Kwaczor: Z tego co mi sie obilo o uszy to ten holton jest bardzo wytrzymaly, ale zeby byc pewnym pierwsze co bym zrobil to zamontowal duuuuzy radiator, 2 wentylatorki komputerowe i zabezpieczenie termiczne, wtedy mamy pewnosc ze uklad wytrzyma, moze to zabezpieczenie nie jest konieczne ale ja lubie byc pewny na 110% bo jesli chcemy go na dlugi okres czasu uzywac na max przypuscmy 10 godzin to wypadaloby jednak to zabezpieczenie zalozyc. 400W to moc nie byle jaka
    m2c
    Poziom 18  
    Jezeli chodzi o tego 300W to wydaje mi sie ze jest to ta sama koncowka tylko z innym transformatorem. Powiem wam dokladnie pod koniec tygodnia ;)
    ige
    Poziom 35  
    Kwaczor napisał:
    A jak ta zabawka spisze się podczas długotrwałej pracy na pełnym obciążeniu? Przeżyje to? Czy wtedy wymaga dodatkowych przeróbek?
    Spokojnie wytrzyma,koncowka mam duzy zapas mocy w samych tranzystorach 4 pary x irfp240/9240!bez wiekszych przerobek mozna z niego wyciagnac 600w sin

m2c napisał:
    Jezeli chodzi o tego 300W to wydaje mi sie ze jest to ta sama koncowka tylko z innym transformatorem. Powiem wam dokladnie pod koniec tygodnia
    Zgadza sie jest to pelno wartosciowy holton tyle ze z obnizonym napieciem zasilania do 62V+/-,dodam tylko ze z tego napiecia nie bedzie 300w rms bedzie troche mniej
    m2c
    Poziom 18  
    Skad wiesz jakie napiecie? :) Chyba ze jest pare standardowych napiec transformatorow, nie znam sie na nich za bardzo (jeszcze). dj_zibi powiedzial mi tylko ze ma trafa 350VA i ze wzmacniacz wyciagnie na nim "350W przy 4ohm bez duzych znieksztalcen". Zreszta mysle ze moc okolo 300W i tak powinna wystarczyc do wiekszosci domowych zastosowan. Ja np. planuje suba na 32/300, i mysle ze ten holton spokojnie da rade :)
    ige
    Poziom 35  
    skad? pisze wyraznie na aukcji jakie jest napiecie zasilania cytuje"Moc RMS przy THD = 0,1% +/- 62 V RL = 4 300 W"
    ige
    Poziom 35  
    no to jest to oczywiscie moc oszukana z holtona przy takim napieciu nigdy nie osiagnie 400w przy niskich znieksztalceniach,dla 400w napiecie musialo by wynosic ok70-75V ze wzgledu na mala sprawnosc tego wzmacniacza