Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Holton 400 - składać czy kupić na allegro?

16 Lip 2006 10:44 3850 37
  • Poziom 34  
    to jest holton z altrona. bardzo tanio go ma do sprzedania. altron oferuje za kit 150zl a tu jest za 120... chyba ma skąs bardzo tanie czesci i sklada te wzmaki nastepnie sprzedaje na allegro z zyskiem... oplaca sie!
  • Poziom 30  
    a ja bym chciął się spytać czy ktoś by nie mógł podac jakiejś instrukcji jak krok po kroku złozyć tego wzmaka mniej więce kumam o co biega ale taka instrukcja by mi się przydała to był by zestaw mono do suba na kitcie od altrona
  • Poziom 18  
    dj_zibi jest userem na tym forum, na audiomania.info i akustyka.info. Ja postanowilem mu zaufac i zamowilem u niego ten wzmacniacz. Jak bedziesz zainteresowany to wyslij mu PW.
  • Poziom 34  
    Gilotyn@: tu nie ma zadnej filozofi, jesli wiesz co gdzie ma byc i wiesz ktora stroną to montowac to nie ma najmniejszego problemu, trzeba tylko uwazac na strony diod bo je trzeba montowac paskiem do paska i tranzystorami bo je zas trzeba montowac odpowiednio baza kolektor emiter. na kondensatorach masz oznaczenia wiec nie widze problemu a rezystory mierzysz miernkikiem i lutujesz do plytki gdzie maja byc. zacznasz na najmniejszych elementach a konczysz na najwiekszych
  • Poziom 18  
    Gdybys skladal sam to musial bys jeszcze ustawic prad spoczynkowy, ale dj_zibi sprzedaje uklad juz uruchomiony, wiec bedziesz musial tylko podlaczyc zasilacz symetryczny, filtr itd.
  • Poziom 30  
    nie ja bym zastosował układ miekiego startu trafa po to by korków nie wymienieąc co chwile :) to takie dla bezpieczeństwa to mówiecie ze jak bym kupił to od zibiego to tylko potem podłączyć zasilanie trafo filtr i gra kapela bez żadnych regulacji bez nieczego :) czy ktoś by mi mógl wytłumaczyć jak podłaczyć wskaznik wysterowaniagdzie go można podłączy ć :) wiem banalne pytanie ale od niedawana się interesuje elektroniką :)
  • Poziom 34  
    hehe nie nie nie :D filtr potrzebny tylko jesli chcesz uzywac tego wzmaka do subwoofera, a soft start w ogole nie potrzebny, uzywa sie go tylko do mocy powyzej 600W a twoje trafo mialoby tylko 500W. nie potrzeba niepotrzebnie tracic pieniedzy. nie musialbys regulowac prądu spoczynkowego bo juz jest wyregulowany skoro juz byl testowany... z tym ze musisz uzyc takiego trafa jakiego miala ta osoba przy testowanie bo prąd spoczynkowy zalezy od napięcia wiec jak zmienisz napiecie to i prąd bedzie trzeba ustawic... a czuje ze nie poradzisz sobie z tym wiec zagadaj do niego i niech ci poda jakie ma trafo.
  • Poziom 30  
    acha i jak bym kupił takie same trafo jak on to już bym nie musiał nic regulować tak ?? a moe bym jednak sam się podjoł tej regulacji tylko niech ktos mi napisze na czym ona wygląda :)
  • Poziom 34  
    ona polega na kreceniu potencjometrem... tu tez nie ma sensu mowic na czym polega. poprostu wpinasz miernik zamiast jednego bezpiecznika, oczywiscie czerwoną sonde przepinasz na gniazdo ktore wiecej wytrzyma amper. czyli to 1 od gory. aaa zreszta nie wiem jaki masz miernik, potem wlaczasz wzmacniacz ale nic do niego nie podpinasz i krecisz potencjometrem od prądu spoczynkowego i prąd sie zmienia, nie wiem ile musi wynosic przy tym holtonie, wydaje mi sie ze 50mA chociaz nie wiem ile tam pisze w instrukcji. i ustawiasz tyle ile pisze w instrukcji i koniec
  • Poziom 30  
    acha ale to w instrukcji wszystko pisze jak to zrobić. Czyli chyba nic trudnego a czy istnieje opcja żebym na jednej kosce mono podpioł dwie kolumny i żeby to grało wiem że coś takie da się zrobić tylko nie wiem jak. czy ktoś by mi mógł to wytłumaczyć

a i czy tam tylko trzeba wyregulowac prąd spoczynkoqwy czy jeszcze coś?? mam rozmieć że trzeba złożyć całoś do kupy na tip top potem miernik w łpe do gniazdka i do kosctki i kręcić potencjometrem aż będzie odpowiednie wartości ja są to wyjmuje i koniec :)
  • Poziom 30  
    tak w tym zestawie trzeba wyregulowac tylko prad spoczynkowy bo zalezy on od napiecia zasilania
  • Poziom 30  
    no tak to już wiem ze trzeba wyregulowac tylko się ptam czy w instrukcji tego kitu od altrona pisdze jak to zrobic ?? jak tak to dobrze a drugie pytanie jak podłączyć pod jedną końcówkę dwa głośniki
  • Poziom 19  
    Gilotyn@ pewnie, że można... Tylko że wtedy będzie mono... I moc podzieli się na pół między 2 kolumny... I do tego trzeba uważać na impedancję kolumn ;)
  • Poziom 30  
    no tak ja wiem że można tylko jak to zrobić ?? kolumny byłby 4ohm
  • Poziom 30  
    acha i raqzme dają 8ohm a holton przy 8ohm wydaje 230W i dziele to na pół czyli 115W idzie na kolumne tak ???
    A co myslicie bym pod tego holtona dał stx 30-300-4-AP myslę że powino być dobrze :)
  • Poziom 11  
    Wiec widze, że nie ma co sie zastanawiac tylko brac :) Myśle że ok. 300 zł wyniesie wszystko. Za te pieniądze nie kupie żadnego wzmacniacza o takiej mocy.
  • Poziom 34  
    dolicz: duzy radiator, przynajmniej 20000uF na strone filtrowania, transformator, mostek 25A, obudowa i dodatkowe pierdołki
  • Poziom 30  
    no to 300zł powino się zamknąć to do suba jak znalazł wzmak :)

Dodano po 4 [godziny] 39 [minuty]:

słuchajcie a gdzie moge dostać mocne i dobre trafa prócz altron czy to by pasowało po holtona
    http://telto.tivi.pl/sklep/product_info.php?cPath=22_40&products_id=338

lub to
    http://www.virtuallabs.com.pl/e-sklep/product_info.php?cPath=21&products_id=40
    doradzcie coś tanszego niż od altrona a dobrego
  • Poziom 34  
    toral.pl oni robia na zamowienie i maja najtaniej! tylko musisz do nich e-maila napisac
  • Poziom 22  
    słuchaj policz wszystko. wzmak 120 trafo 130 filtr 25 zasilacz 100 to raczej 300 nie wychodzi tylko 375 a i jeszcze przesyłki ci wyjdą. Ten uzytkownik na allegro sprzedaje także holtona 400 zmonotowanego z trafem filtrem i zasilaczem 25 A 4 x 10000UF za 320 ty chyba bardziej ci sie opłaci i bedziesz miał złozony już i gra gitara pomyśl o tym i napisz do niego

• Spec od akustyki
    A jak ta zabawka spisze się podczas długotrwałej pracy na pełnym obciążeniu? Przeżyje to? Czy wtedy wymaga dodatkowych przeróbek?
  • Poziom 30  
    za 320 zł mówicie gotwy wzmacniacz dobra propozycja tylko własnie ile on wytrzyma ??