Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co to za drukarka ? CITIZEN..

16 Lip 2006 11:02 1179 6
  • Poziom 21  
    Witajcie

Dostałem o to taką drukarke, model to: CITIZEN iPD562-RS (DOT MATRIX PRINTER) i właśnie mam pytanie co to za drukarka ? Czy to jest drukarka do paragonów ? Jest podłączana do portu COM. Chce ją sprzedać, a nie wiem nawet do czego ona służy:) Prosze o pomoc.
  • Poziom 12  
    Witam,
    Jest to drukarka fiskalna do drukowania paragonów fiskalnych. Współpracuje ona z programami sprzedarzowyminp WF-Mag. Drukarki fiskalne tak jak kasy fiskalne posiadają pamięć fiskalną, która jest przypisana tylko raz do jednego nip-u. Jeżeli była raz przypisana to nie da się tego zmienić. Można wymienić pamięć fiskalną- ale to się nie opłaca bo pamięć z wymianą kosztuje prawie tyle co nowa drukarka. Więc raczej tylko na części jeżeli jakiś serwis zechce kupić.

Pozdrawiam
    --
  • Poziom 18  
    Nie wiem czy znajdziesz na to wogóle klienta, serwis bez problemu zczyta zawartość pamięci fiskalnej :)
  • Poziom 12  
    Witam,
    Dane w pamięci fiskalnej nie są tajne. Dane firmy i zarejestrowana sprzedarz to wszystko. Można sprzedać tylko czy ktoś to i za ile kupi?

Pozdrawiam
    --
  • Poziom 12  
    Koledzy, czy wy się nie posunęliście za daleko? Jest to zwykła drukarka, żaden fiskalny wynalazek.
  • Poziom 18  
    Dokładnie, raczej nie fiskalna, urządzenie fiskalne musi posiadać wyświetlacz :)