Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Radio Pioneer DEH-P8400MP - szwankuje włączanie

16 Jul 2006 13:04 6544 24
  • Level 12  
    Witam,
    moj pioneer DEH-P8400MP ostatnio cos szwankuje... Nie chce sie wlaczyc (zaswieca sie na chwile wyswietlacz i gasnie) a jak juz sie wlaczy to pogra chwile (czasem dosyc dlugo) i albo sie wylacza i resetuje ustawienia albo przy odtwrzaniu CD pokazuje blad zasilania cd (error A0)... Wymienilem juz oba tranzystory w zasilaniu 8V i zenerki w ich bazach ale to nic nie zmienilo. Spotkał sie juz ktos z czyms takim ??? Co to moze byc?
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 12  
    Witam,
    Sprawdziłbym napięcie zasilania w samochodzie przy wyłączonym a potem
    pracującym silniku. Powinno być ok. 12 i 14,8V,
    Potem poszukałbym zimnych lutów w radiu. Jeżeli po wyjęciu z samochodu jest OK, to sądzę że może to być sprawa zimnych lutów. Szczególnie zwróciłbym uwagę na połączenia między płytą główną a płytką frontową sterowania lub panelem (nie wiem czy to jest radio panelowe czy nie).

Pozdrawiam
    --
  • Level 12  
    Napięcia są ok a problem wystepuje zarowno na wlaczonym jak i na wylaczonym silniku. Radio ma panel, jakis rok temu wymienialem w nim cala tasme bo pekla (panel jest mechanicznie opuszczany). Wiekszosc lutow takze poprawilem i nic :/
    Ma ktos jeszcze jakies pomysly ?
  • Level 12  
    Podlaczylem radio w domu pod zasilacz atx i problem takze wystepuje (rownierz przy odpietym z tasmy napedzie cd). Raz na kilkadziesiat prob udaje sie je wlaczyc i gra, a tak to tylko mignie wyswietlaczem i sie wylacza. Co dziwne tryb demo dziala za kazdym razem. Czy mozliwe ze to koncowka mocy sie blokuje w jakis sposob i wylacza sama radio ??
  • Level 20  
    Zobacz co się dzieje z napięciem zasilającym ale pomiar zrób wewnątrz radia na złączu.
    Ostatnio miałem usterkę polegającąna uszkodzonym kablu w kostce zasilającej, był przełamany przy samym konektorze.
  • Level 12  
    airbob wrote:
    Ostatnio miałem usterkę polegającąna uszkodzonym kablu w kostce zasilającej, był przełamany przy samym konektorze.

Mierzylem napiecie na zlaczu i spada o jakies 0,5V w momencie proby wlaczenia radia.

P.S. To normalne ze koncowka jest zasilana non-stop ?? caly czas na 6 i 20 nozce PAL0007A jest 12V
  • Level 20  
    Nie pamiętam czy dokładnie te nogi, ale tak do końcówki mocy na stałe jest doprowadzane napięcie a włącza się ją poprzez podanie napięcia na nogę stby.
  • Level 20  
    crash2k wrote:

P.S. To normalne ze koncowka jest zasilana non-stop ?? caly czas na 6 i 20 nozce PAL0007A jest 12V

wg noty wychodzi, że tak jest
    sprawdź może jeszcze tę tasiemkę i pozostałe napięcia
  • Level 26  
    Mam ten sam problem z modelem DEH-P6100R(delfiny)
    Jak nacisne power to mignie lcd i klawisze , tryb demo jest ok, co to może być

Pozdro
  • Level 14  
    Wygląda na uszkodzoną taśme z panelu przerwana taśma druga, trzecia żyła od prawej strony.
  • Level 26  
    Chodzi ci o to taśme co idzie do lcd"??

pozdro
  • Level 12  
    frank82leon wrote:
    Wygląda na uszkodzoną taśme z panelu przerwana taśma druga, trzecia żyła od prawej strony.

Taśme łączącą Panel z radiem niedawno wymieniałem bo była przetarta, zreszta sprawdziłem ją wlaśnie i jest ok:/
    WYmontowałem nawet koncowke mocy ale bez niej tez sie nie zalaczalo,
    wygrzałem Hot-em cała płytke i wszystkie elementy, posprawdzalem wszystkie elektrolity, wszystkie diody, cewki i rezystory i wygladaja one na sprawne. Zostaly mi jescze elementy SMD, ale z tym bedzie troche zabawy bo od cholery tego jest... nawet nie bardzo moge zawezic obszar poszukiwan bo nie moge zrobic pomiarow przez super zaprojektowana kieszen :/ Może ktoś by podpowiedział w jakim obszarze tego szukac i jaki element moze powodowac wlaczanie sie radia raz na sto prob?[/img]

Dodano po 2 [godziny] 27 [minuty]:

dokladnie ogladajac plytke znalazlem uszczerbana nozke w podwojnym tranzystorze IMX1. Nie mam pojecia jak to sie stalo ze jej tam nie ma... wyglada jak by kawalek tego tranzystora cos rozsadzilo i ta nozka wyparowala. W załączniku daje kawalek schematu w ktorym miejscu jest ten element. Ma ktos pomys jak to mogło sie stać?

P.S. Gdzie ten element dostane w wawie? znalazlem w jakims sklepie internetowym w rzeszowie ale przy cenie 2zl/szt placenie 5razy tyle za przesylke jest bez sensu...
  • Level 12  
    Odswiezam temat:/
    Wymienilem ten dual tranzystor IMX1 na nowy ale niestety problem jest nadal. Raz na X prob daje sie wlaczyc. Jak juz raz zaskoczy to czasem kilka razy pod rzad mozna go wylaczyc i wlaczyc. Na radiu dziala OK, ale jak tylko wsadze mu cd, to silniczek tylko ruszy plytka i wyskakuje Error A0.

Niech ktoś cos podpowie, gdzie szukać usterki...??
  • Level 12  
    mam podobny problem z moim deh-p9000r - wymieniłem tasme łaczaca plyte z mechanizmem cd ( bo byla faktycznie uszkodzona ) ale nic to nie pomogło - wylancza sie srednio raz na 2-3 dni i resetuje ustawienia , albo pokazuje error A0 ... dodam ze ogladałem dokladnie plyte i mechanizm cd i wszystko wyglada ok

radio jest obecnie w naprawie , ale fachowiec mowi ze to skomplikowana sprawa - mówi ze musis znalesc taki sprawny mechnizm cd i wlozyc do radia czy to pomoze - wtedy bedzie wiedział gdzie szukac ... moim zdaniem jest to jakas pierdoła tylko trzeba ja znalesc..
  • Level 14  
    Z takim uszkodzeniem to jest problem być może nie startuje z powodu kondensatora . Czasem bywa iż ma zwarcie ale to trzeba już namieżyć .
    Szukanie zacząć bym proponował od zasilania a następnie od układów resetu mikrokontrolera
  • Level 10  
    a ja mam problem bo niewiem gdzie włączyć cd...chyba na tym samym co sie włancza czyli source...ale nie reaguje wogóle i cały czas mam tylko tuner....co jest?
  • Level 12  
    ja tak mialem jak mialem uszkodzona tasme laczaca plyte glowna z napedem cd ...

moze u ciebie tez jest uszkodzona , albo sie wypieła , albo cos jest nie tak z napedem lub sie cos skopalo...

ciezko cokolwiek stwierdzic
  • Level 10  
    i to bedzie problem tego ze niechce przełączać?
  • Level 1  
    crash2k wrote:
    Witam,
    moj pioneer DEH-P8400MP ostatnio cos szwankuje... Nie chce sie wlaczyc (zaswieca sie na chwile wyswietlacz i gasnie) a jak juz sie wlaczy to pogra chwile (czasem dosyc dlugo) i albo sie wylacza i resetuje ustawienia albo przy odtwrzaniu CD pokazuje blad zasilania cd (error A0)... Wymienilem juz oba tranzystory w zasilaniu 8V i zenerki w ich bazach ale to nic nie zmienilo. Spotkał sie juz ktos z czyms takim ??? Co to moze byc?

Mam bliźniaczy problem jak w opisie wyżej, będe wdzięczny za pomoc w usunięciu usterki.
    Tasiemka wymieniona. wymontowałem radio na parę dni z auta i w sumie nic w nim nie zrobiłem ale po ponownym zainstalowaniu działało tydzien, ale znowu jest to samo jak w opisie wyżej.
    Pozdrawiam
  • Level 19  
    a sprawdzaliście połączenia płyta-> kostka iso ? zarówno samo gniazdo jak i jego połączenie z płytą ?
  • Level 1  
    witam , ja posiadam model ph8400 i na poczatku sie wlaczalo i bylo ok . obecnie niechce sie wlaczyc ale jezeli włoze kluczyk do stacyjki i po chwili go wyjmie radio piszczy kilka krotnie , po czym otwiera pane ( winde ) na jakieś 10 s . po czym ponownie sie zamyka , ostantio podczas otwierania udalo mi sie wlaczyc cd i gralo , wszystko bylo ok ale po wyłaczeniu dalej jest to samo i teraz nawet niemoge wyjac cd bo przyciski nie reagują . mi sie wydaje ze to cos jest zakodowane , jakis kod lub coś w tym stylu gdyż wcześniej mi sie wyświetlam napis code i odliczanie od 6 do 3 po czym dalej grało ale teraz nie działa . czy ktoś wie co to może być ?? . z góry dziękuje, pozdrawiam
  • Level 19  
    kolega ma prawdopodobnie do wymiany tasiemke łączącą panel z radiem.
  • Level 14  
    ponawiam temat mam podobny problem z 8400mp mam pytanko czy udalo się komuś rozwiazać problem ??
  • Level 2  
    również mam podobny problem z tym modelem radia, proszę o pomoc czy wystarczy abym w serwisie poprosił o zmianę diody??
  • Level 24  
    Witam.

Mam taki sam problem.

8400MP wlącza się i po sekundzie wyłącza. Co to może być ? Raz na ileś tam razy zadziała, włączy się i wyłączy po kilku min.