Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio Pioneer DEH-P8400MP - szwankuje włączanie

crash2k 16 Lip 2006 13:04 6250 24
  • #1 16 Lip 2006 13:04
    crash2k
    Poziom 12  

Witam,
    moj pioneer DEH-P8400MP ostatnio cos szwankuje... Nie chce sie wlaczyc (zaswieca sie na chwile wyswietlacz i gasnie) a jak juz sie wlaczy to pogra chwile (czasem dosyc dlugo) i albo sie wylacza i resetuje ustawienia albo przy odtwrzaniu CD pokazuje blad zasilania cd (error A0)... Wymienilem juz oba tranzystory w zasilaniu 8V i zenerki w ich bazach ale to nic nie zmienilo. Spotkał sie juz ktos z czyms takim ??? Co to moze byc?

0 24
  • #2 16 Lip 2006 14:18
    ROBERTMAL
    Poziom 12  

Witam,
    Sprawdziłbym napięcie zasilania w samochodzie przy wyłączonym a potem
    pracującym silniku. Powinno być ok. 12 i 14,8V,
    Potem poszukałbym zimnych lutów w radiu. Jeżeli po wyjęciu z samochodu jest OK, to sądzę że może to być sprawa zimnych lutów. Szczególnie zwróciłbym uwagę na połączenia między płytą główną a płytką frontową sterowania lub panelem (nie wiem czy to jest radio panelowe czy nie).

Pozdrawiam
    --

0
  • #3 16 Lip 2006 14:28
    crash2k
    Poziom 12  

Napięcia są ok a problem wystepuje zarowno na wlaczonym jak i na wylaczonym silniku. Radio ma panel, jakis rok temu wymienialem w nim cala tasme bo pekla (panel jest mechanicznie opuszczany). Wiekszosc lutow takze poprawilem i nic :/
    Ma ktos jeszcze jakies pomysly ?

0
  • #4 17 Lip 2006 16:43
    crash2k
    Poziom 12  

Podlaczylem radio w domu pod zasilacz atx i problem takze wystepuje (rownierz przy odpietym z tasmy napedzie cd). Raz na kilkadziesiat prob udaje sie je wlaczyc i gra, a tak to tylko mignie wyswietlaczem i sie wylacza. Co dziwne tryb demo dziala za kazdym razem. Czy mozliwe ze to koncowka mocy sie blokuje w jakis sposob i wylacza sama radio ??

0
  • #5 18 Lip 2006 12:52
    airbob
    Poziom 20  

Zobacz co się dzieje z napięciem zasilającym ale pomiar zrób wewnątrz radia na złączu.
    Ostatnio miałem usterkę polegającąna uszkodzonym kablu w kostce zasilającej, był przełamany przy samym konektorze.

0
  • #6 18 Lip 2006 19:24
    crash2k
    Poziom 12  

airbob napisał:
    Ostatnio miałem usterkę polegającąna uszkodzonym kablu w kostce zasilającej, był przełamany przy samym konektorze.

Mierzylem napiecie na zlaczu i spada o jakies 0,5V w momencie proby wlaczenia radia.

P.S. To normalne ze koncowka jest zasilana non-stop ?? caly czas na 6 i 20 nozce PAL0007A jest 12V

0
  • #7 19 Lip 2006 10:16
    airbob
    Poziom 20  

Nie pamiętam czy dokładnie te nogi, ale tak do końcówki mocy na stałe jest doprowadzane napięcie a włącza się ją poprzez podanie napięcia na nogę stby.

0
  • #8 20 Lip 2006 09:12
    henx
    Poziom 20  

crash2k napisał:

P.S. To normalne ze koncowka jest zasilana non-stop ?? caly czas na 6 i 20 nozce PAL0007A jest 12V

wg noty wychodzi, że tak jest
    sprawdź może jeszcze tę tasiemkę i pozostałe napięcia

0
  • #9 30 Lip 2006 19:50
    lechu12
    Poziom 26  

Mam ten sam problem z modelem DEH-P6100R(delfiny)
    Jak nacisne power to mignie lcd i klawisze , tryb demo jest ok, co to może być

Pozdro

0
  • #10 31 Lip 2006 14:43
    frank82leon
    Poziom 14  

Wygląda na uszkodzoną taśme z panelu przerwana taśma druga, trzecia żyła od prawej strony.

0
  • #11 31 Lip 2006 21:37
    lechu12
    Poziom 26  

Chodzi ci o to taśme co idzie do lcd"??

pozdro

0
  • #12 11 Sie 2006 22:34
    crash2k
    Poziom 12  

frank82leon napisał:
    Wygląda na uszkodzoną taśme z panelu przerwana taśma druga, trzecia żyła od prawej strony.

Taśme łączącą Panel z radiem niedawno wymieniałem bo była przetarta, zreszta sprawdziłem ją wlaśnie i jest ok:/
    WYmontowałem nawet koncowke mocy ale bez niej tez sie nie zalaczalo,
    wygrzałem Hot-em cała płytke i wszystkie elementy, posprawdzalem wszystkie elektrolity, wszystkie diody, cewki i rezystory i wygladaja one na sprawne. Zostaly mi jescze elementy SMD, ale z tym bedzie troche zabawy bo od cholery tego jest... nawet nie bardzo moge zawezic obszar poszukiwan bo nie moge zrobic pomiarow przez super zaprojektowana kieszen :/ Może ktoś by podpowiedział w jakim obszarze tego szukac i jaki element moze powodowac wlaczanie sie radia raz na sto prob?[/img]

Dodano po 2 [godziny] 27 [minuty]:

dokladnie ogladajac plytke znalazlem uszczerbana nozke w podwojnym tranzystorze IMX1. Nie mam pojecia jak to sie stalo ze jej tam nie ma... wyglada jak by kawalek tego tranzystora cos rozsadzilo i ta nozka wyparowala. W załączniku daje kawalek schematu w ktorym miejscu jest ten element. Ma ktos pomys jak to mogło sie stać?

P.S. Gdzie ten element dostane w wawie? znalazlem w jakims sklepie internetowym w rzeszowie ale przy cenie 2zl/szt placenie 5razy tyle za przesylke jest bez sensu...

0
  • #13 22 Sie 2006 22:26
    crash2k
    Poziom 12  

Odswiezam temat:/
    Wymienilem ten dual tranzystor IMX1 na nowy ale niestety problem jest nadal. Raz na X prob daje sie wlaczyc. Jak juz raz zaskoczy to czasem kilka razy pod rzad mozna go wylaczyc i wlaczyc. Na radiu dziala OK, ale jak tylko wsadze mu cd, to silniczek tylko ruszy plytka i wyskakuje Error A0.

Niech ktoś cos podpowie, gdzie szukać usterki...??

0
  • #14 17 Wrz 2006 09:54
    xsilver
    Poziom 12  

mam podobny problem z moim deh-p9000r - wymieniłem tasme łaczaca plyte z mechanizmem cd ( bo byla faktycznie uszkodzona ) ale nic to nie pomogło - wylancza sie srednio raz na 2-3 dni i resetuje ustawienia , albo pokazuje error A0 ... dodam ze ogladałem dokladnie plyte i mechanizm cd i wszystko wyglada ok

radio jest obecnie w naprawie , ale fachowiec mowi ze to skomplikowana sprawa - mówi ze musis znalesc taki sprawny mechnizm cd i wlozyc do radia czy to pomoze - wtedy bedzie wiedział gdzie szukac ... moim zdaniem jest to jakas pierdoła tylko trzeba ja znalesc..

0
  • #15 18 Wrz 2006 13:54
    frank82leon
    Poziom 14  

Z takim uszkodzeniem to jest problem być może nie startuje z powodu kondensatora . Czasem bywa iż ma zwarcie ale to trzeba już namieżyć .
    Szukanie zacząć bym proponował od zasilania a następnie od układów resetu mikrokontrolera

0
  • #16 19 Paź 2007 22:25
    roman117
    Poziom 9  

a ja mam problem bo niewiem gdzie włączyć cd...chyba na tym samym co sie włancza czyli source...ale nie reaguje wogóle i cały czas mam tylko tuner....co jest?

0
  • #17 19 Paź 2007 22:39
    xsilver
    Poziom 12  

ja tak mialem jak mialem uszkodzona tasme laczaca plyte glowna z napedem cd ...

moze u ciebie tez jest uszkodzona , albo sie wypieła , albo cos jest nie tak z napedem lub sie cos skopalo...

ciezko cokolwiek stwierdzic

0
  • #18 19 Paź 2007 23:01
    roman117
    Poziom 9  

i to bedzie problem tego ze niechce przełączać?

0
  • #19 06 Gru 2007 21:44
    Wojtek826
    Poziom 1  

crash2k napisał:
    Witam,
    moj pioneer DEH-P8400MP ostatnio cos szwankuje... Nie chce sie wlaczyc (zaswieca sie na chwile wyswietlacz i gasnie) a jak juz sie wlaczy to pogra chwile (czasem dosyc dlugo) i albo sie wylacza i resetuje ustawienia albo przy odtwrzaniu CD pokazuje blad zasilania cd (error A0)... Wymienilem juz oba tranzystory w zasilaniu 8V i zenerki w ich bazach ale to nic nie zmienilo. Spotkał sie juz ktos z czyms takim ??? Co to moze byc?

Mam bliźniaczy problem jak w opisie wyżej, będe wdzięczny za pomoc w usunięciu usterki.
    Tasiemka wymieniona. wymontowałem radio na parę dni z auta i w sumie nic w nim nie zrobiłem ale po ponownym zainstalowaniu działało tydzien, ale znowu jest to samo jak w opisie wyżej.
    Pozdrawiam

0
  • #20 07 Gru 2007 00:27
    Godmaker
    Poziom 19  

a sprawdzaliście połączenia płyta-> kostka iso ? zarówno samo gniazdo jak i jego połączenie z płytą ?

0
  • #21 15 Gru 2007 15:43
    michlm
    Poziom 1  

witam , ja posiadam model ph8400 i na poczatku sie wlaczalo i bylo ok . obecnie niechce sie wlaczyc ale jezeli włoze kluczyk do stacyjki i po chwili go wyjmie radio piszczy kilka krotnie , po czym otwiera pane ( winde ) na jakieś 10 s . po czym ponownie sie zamyka , ostantio podczas otwierania udalo mi sie wlaczyc cd i gralo , wszystko bylo ok ale po wyłaczeniu dalej jest to samo i teraz nawet niemoge wyjac cd bo przyciski nie reagują . mi sie wydaje ze to cos jest zakodowane , jakis kod lub coś w tym stylu gdyż wcześniej mi sie wyświetlam napis code i odliczanie od 6 do 3 po czym dalej grało ale teraz nie działa . czy ktoś wie co to może być ?? . z góry dziękuje, pozdrawiam

0
  • #22 16 Gru 2007 18:11
    Godmaker
    Poziom 19  

kolega ma prawdopodobnie do wymiany tasiemke łączącą panel z radiem.

0
  • #23 12 Sty 2008 12:03
    rafik_o
    Poziom 14  

ponawiam temat mam podobny problem z 8400mp mam pytanko czy udalo się komuś rozwiazać problem ??

0
  • #24 30 Mar 2008 13:14
    kolo_82
    Poziom 2  

również mam podobny problem z tym modelem radia, proszę o pomoc czy wystarczy abym w serwisie poprosił o zmianę diody??

0
  • #25 18 Mar 2010 00:02
    KRapicki
    Poziom 24  

Witam.

Mam taki sam problem.

8400MP wlącza się i po sekundzie wyłącza. Co to może być ? Raz na ileś tam razy zadziała, włączy się i wyłączy po kilku min.

0
  Szukaj w 5mln produktów