Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka polar CPW 200 duży pobór prądu

16 Lip 2006 15:13 5322 3
  • Poziom 12  
    Witam. Mam problem z lodówką. Być może to zafałszowanie pomiarów przez multimetr, ale podczas pracy wskazuje on pobór prądu około 0,80A przy mocy agregatu 100W. Jeszcze jeden niepokojący objaw to po wyłączeniu z sieci podczas pracy agregatu i ponownym właczeniu dziwne buczenie agregatu do momentu wyłączenia przez termik - pobór prądu około 3A. Lodówka nie jest stara - 3 lata. Co robić szukać nowej?
  • Poziom 19  
    Weź pod uwagę że to jest silnik i należy uwzględnić cos Fi .Twoja lodówka jest pewnie sprawna ponowne włączenie lodówki po jej wyłączeniu powinno nastąpić po kilku minutach,a nie od razu.
  • Poziom 28  
    Pomiar prądu to jest OK! ale wyłączanie i ponowne włączenie tej chł- zamrażarki skończy SIE uSZKODZENIEM spręzarki-dlatego zobacz co piszą w instrukcji a jak nie piszą to po wyłączeniu podczas pracy MUSI BYC PRZERWA w zasilani około 10 minut- inaczej jak masz pecha to po jeszcze jednym takim "numerze" z wyłaczeniem i ponownym załaczeniem możesz mieć sprężar~ke do WYMIANY!
    Jak w układzie jest ciśnienie, a jak pracuje to jest i nie jest chłodny element rozruchowy sprężarka nie ma prawa ruszyć- w dawnych i zużytych spężarkach w lodówkach tak bywało że bez problemu startowały, ale te nowe energooszczędne mogą nie przeżyć tych eksperymentów.
    Pozdraowienia i czytaj instrukcje- czasami jest w nich cos ciekawego- co moze uchronić Cię przed nieplanowanymi wydatkami.!!!
  • Poziom 12  
    Dzięki za szybkie i trafne odpowiedzi. W instrukcji (przeczytałem jeszcze raz) nic nie ma o przerwie po wyłączeniu z prądu. Ostatnio przez 2 dni były u mnie krótkie przerwy w dostawie energii el. i wtedy zaobserwowałem brak startu lodówki. Sądzę, że termik zabezpieczył agregat przed uszkodzeniem.