Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piecyk Gitarowy Randall rh80

16 Lip 2006 17:54 3638 9
  • Poziom 11  
    Witam! Zamierzam zacząć składać ten piecyk i potrzeba mi kilka cennych porad.

Znalazłem na tym forum schemat do preampu tego wzmacniacza. Po dłuższym szukaniu znalazłem także płytke. Czy ten preamp ma kanał przesterowany czy tylko kanał clean

Jakie elementy będą jeszcze potrzebne oprócz tego preampu.
    Gdzie znaleść reszte schematów do tego wzmacniacza.
    Może już ktoś składał ten wzmacniacz i mniej wiecej powie na co zwrócić uwage. Może ma ktoś już rysunek jak powinna wyglądać płytka końcówki mocy.

Z góry dziękuje za wszystkie rady, to mój pierwszy wzmak gitarowy.

PS: Gdzie można kupić Celstiona seventy 80?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 11  
    Złożyłem ten preamp :) schemat i płytka OK! :) Jeszcze musze usunąć buczenie (Nie zwarcie) które powstaje podczas gdy nie gram gitarze :P

Ma ktoś może schemat i płyke końcówki mocy randalla (do 70w), i jakiegoś fajnego kanału czystego na tranzystorach, oraz dodatki typu pętla efektów, wyjście słuchawkowe oraz jak Zrobić przełączniki na buta?? :)

Z góry dzięki, Po Wykończeniu Pieca zamieszcze fotki i próbki :) tym bardziej że mało osób złożyło Randalla :)

Pozdrawiam
  • Poziom 18  
    Cytat:
    Jeszcze musze usunąć buczenie (Nie zwarcie) które powstaje podczas gdy nie gram gitarze

Jesli dobrze rozumem to w momecie gdy nie grasz na gitarze lub nawet jeli masz gitare odlaczona to slychac buczenie.
    W pierwszym przypadku wyglad to na kiepska filtracje zasilania, jesli nie masz stabilizowanego napiecia zasilania lub nie masz kondkow o sporej pojemnosci to wlasnie tak bedzie sie zachowywac przedwzmacniacz i koncowka mocy.
    W drugim przypadku (jesli masz zwart wejscie) to do slabej filtracji napiecia dochodzi wstepna polaryzacja tranzystora koncowego co zwlaszcza przy klasie A.

Ogolnie przedwzmacniacze wymagaja napiec stabilizowanych i do tego jeszcze dobrze filtrowanych.
    Zewzyj wejscie i napiecie na wyjsciu przedwzmacniacza powinno wynosic 0V. Jakie kolwiek napiecie na wyjsciu przy zwartym wejsciu to sa wlasnie szumy, buczenie.

Daj grobsza mase bo w ukladach audio masa ma bardzo wazne znaczenie.
  • Poziom 11  
    czy wogle jest gdzieś schemat clean z randalla w sieci?? bo nie moge znaleść...... a może jest jakiś lepszy :)?? jakis tranzystorowy fenderek czy cóś..... koniecznie z reverbem :)
    jakie głośniki są lepsze??? 8 omowe czy 16??
    i jaka końcówka mocy...Jest może gdzieś randalla??

z góry dziękuje za pomoc
  • Poziom 11  
    Ostatecznie Zdecyduje się na preamp Janka Clean.
    Głośnik kupie na ebayu Celestion Vintage 30 (60W) 8ohm
    Potrzeba mi jeszcze do tego dobrą końcówkę. Co wybrać?

i jeszcze jakiś footswitch i petle efektów.

Mam nadzieje że ktoś mi pomoże, ale jakoś Chyba nikt nie jest Chętny.

Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Dla zainteresowanych randallowskim brzmieniem zamieszczam projekt (w formie programu eagle) Preampu "From hell" :D
    Ułatwi to wielu osobom początkującym wyrób własnej płytki :)

Jednak wciąż nie moge znaleść konkretniej końcówki 8 omowej :(

Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Witam !
    Przymierzem się właśnie do zrobienia pieca z preampem randala jako kanałem przesterowanym , czy ktoś już to złożył i używa ?
    Jeśli tak to czy można prosić o próbki dźwiękowe ?
    Schemat wygłąda na dość prosty mam jednak pytanie czy preamp
    "zagra" jeśli zamiast tranzystorów 2n5484 wrzucę 2n5485 i czy można zastąpić diody zennera ledami np. czerwonymi 3 lub 5mm ?
    !n914 chyba można bo robiłem już taką zamianę przy overdrivie foxxtonemachine i wyszło całkiem nieźle.
  • Poziom 12  
    > NIE! Nawet zwykłymi diodami nie możesz !
    To w takim razie mam problem , te diody Zennera które mam zamontować w preampie są mikroskopijnej wielkości , jak to wmontować na płytkę ?
  • Poziom 12  
    Lukinx napisał:
    Złożyłem ten preamp :) schemat i płytka OK! :)

Też złożyłem ten preamp i okazało się że na płytce - schemacie montażowym jest błąd przy połączeniach potencjometra Volume.Masa potencjometra powinna iść do masy preampa np. w okolice przełącznika sustain boster a pomiędzy suwak potencjometru ( środkowa nóżka) i ścieżkę z rezystorem 10k ( tam gdzie według montażowego powinna iść masa potencjometru ) należy dać zworkę.Bez tej poprawki kanał sustain booster jest bardzo cichy i nie da się wyciszyć preampa do zera za pomocą Volume.

Piecyk Gitarowy Randall rh80