Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Octavia Elegance 1,9TDI110KM2002r światełko w drzwiach

levisek 16 Lip 2006 17:58 9773 7
  • #1 16 Lip 2006 17:58
    levisek
    Poziom 11  

Witam,
    kupiłem niedawno Skodę Octavię jak w opisie. Po kilku dniach stwierdziłem, że nie działa lampka w drzwiach kierowcy. Sprawdziłem żarówkę okazała się sprawna. Przypuszczam, że może jest coś nie tak z czujnikiem otwarcia drzwi ponieważ zaobserwowałem dodatkowo iż po ich otwarciu nie zapala się kontrolka na desce rozdzielczej kierowcy. Po otwarciu innych zapala się czerwona ikona otwartych drzwi. Próbowałem znaleźć czujnik ale szczerze mówiąc nie mam pojęcia gdzie on jest i czy to napewno może być jego przyczyna czy jakaś inna.
    Proszę o pomoc, jakieś podpowiedzi co sprawdzić.
    Auto posiada dodatkowy alarm nie fabryczny.

0 7
  • #2 16 Lip 2006 19:46
    fructon
    Poziom 33  

w drzwiach kierowcy masz tzw. jednostke sterujaca ktora ma rowniez wbudowany wlacznik lampki w swoim wnetrzu lecz samemu raczej odradzam ci probe naprawy tego problemu niektorzy zeby nie ingerowac w ten modul przerabiaja uklad wstawiajac dodatkowy wlacznik w slupek drzwi i w ten sposob steruja lampka

2
  • #3 16 Lip 2006 20:52
    salwador
    Poziom 16  

sprawdź najpierw czy jest plus na stykach lampki bo najprawdopodobniej go nie ma a wtedy sprawdź bezpieczniki albo kostki które lączą instalacje z dżwi z instalacją z auta tam zawsze zaśniedzieje i dzieją sie dziwactwa

1
  • #4 21 Lip 2006 20:04
    autoelektryk
    Poziom 16  

nie jestem pewien co do rocznika ale w podobnym przypadku w w/w modelu sprawe rozwiazała wymiana mikrowyłacznika w zamku

0
  • #5 21 Lip 2006 22:42
    diag
    Spec od samochodów

Przykre jest to,że trzeba wymienić cały zamek. Praktycznie sam mikrowłącznik jest nie osiągalny.

0
  • #6 23 Lip 2006 00:08
    autoelektryk
    Poziom 16  

niby w serwisie nie ale identyczny wystepuje w mikrowyłacznikach

3
  • #7 23 Lip 2006 17:35
    levisek
    Poziom 11  

Rozumie, żę muszę dostać się do zamka a następnie poszukać w nim mikrowyłącznika? Jest to jakiś standartowy wyłącznik jaki można kupić w sklepie elektronicznym czy coś bardziej skomplikowanego?

0