Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Maszyny dziewiarskie. Szukam kogoś zajmującego się naprawą.

16 Lip 2006 19:35 3662 12
  • Poziom 22  
    Witam nawiąże kontakt z osobami które na codzień naprawiają elektronicznie takie maszyny jak Matec, lonati itp.
  • Poziom 27  
    witam mam na codzien stycznosc z tymi maszynami w tej chwili potrzebuje informacji o interfejsie do wgrywania programów do lonati a ty jakaa masz sprawe.pozdrowienia.
  • Poziom 22  
    Witam. Co do interfejsu to się popytam może ktoś chce sprzedać. A mój problem jest następujący.
    Maszyna Lonati L362 nie co starszy model. Mam problemy z silnikiem. Tzn. strasznie buczy nawet jak maszyna stoi poprzez zatrzymanie. Całe jego sterowanie z pewnością odbywa się za pomocą falownika tyle że nie potrafię zlokalizować tego falownika w tej maszynie ponieważ jest jakby w całości z innymi elegantami. A podejrzewam że to wina falownika bo silniki już przemieniałem i nic.
  • Poziom 27  
    Witam ja chciałem jakąś dokumentacje aby zrobić taki interfejs no jest to interfejs rs232 na 4-20mA tak to zrobili a ta ta twoja maszyna ma inwenter z lewej strony bo nie wiem jak wygląda 362 wiem jak wyglądaja 462 472 454 może jakieś foto bo schematów to do inwentera to nie dają tajemnica handlowa.
  • Poziom 22  
    Na schematy czekam. A falownik jak pisałem jest zespolony z innymi podzespołami maszyny. Wiem jak falowniki starsze były budowane więc po elementach go znalazłem. W nowszych maszynach falownik jest z boku maszyny na dużym radiatorze także na takich maszynach pracowałem. Ta o której mowa jest całkiem inaczej wykonana.
  • Poziom 27  
    Witam no a ten falownik ma może uszkodzony 1 moduł falownika i dlatego buczy ale nie wiem jak to zbudowane więc nie wiem jak pomóc.Nie miałem z takim modelem styczności tylko nowsze lunati matec .
  • Poziom 22  
    Witam. Pojechałem do klięta i okazało się ze silnik jest DC więc falownika tam tak naprawdę nie ma. Sterowanie obrotami odbywa się poprzez zmianę napięcia pewnie a jedyne co się uszkodziło to diody na wyjściu. Maszyna bardzo prosto rozwiązana elektronicznie nie pracowały nie które elektromagnesy do otwierania języczków igieł znalazłem uszkodzone tranzystory na wyjściu. Owszem nowsze Loonati bo także na takich pracowałem, falowniki już posiadają. A jak tam kolega poradził sobie z interfejsem? I jeszcze jedno pytanko. Czy zdarzył się koledze wirus w maszynie. Ja ostatnio miałem taki przypadek? Pozdrawiam.
  • Poziom 27  
    Witam interfejs pożyczyłem zbudować to nie taka łatwa sprawa nie ma gotowych schematów a te orginalne są zalane jakimś paskuctwem myślałem nad wpięciem się do maszyny,dobudowanie interfejsu RS232 w maszynie to jest łatwe jak są schematy.z wirusem w maszynie się nie spotkałem.Mam pytanie kolega nie ma czasem schematu MATECA DE chodzi mi o płytę sterującom silnikiem krokowym od rozciągliwości stary ma 8 wyprowadżen a nowe przysyłają 4 wyprowadzeniowe i nie dają rady trzeba coś chyba pozmieniać ale co?Pozdrawiam.
  • Poziom 2  
    Jezeli chodzi o interfejs to gosc w aleksandrowie robi za 400-500 zl. jak Ktos bedzie zainteresowany moge dac namiar. Ja mam problem z L 462 lamie mi pseldo losowo 1-2 igly gdy schodzi ze sciagacza. Mial ktoś podobny problem ?
    Moje gg : 8023191
  • Poziom 22  
    Witam. O ile pamiętam płyta która tym steruje to step motor przeważnie się palą ukł te na radiatorze sterownik silniczków, ale oznaczenia zapomniałem. Jeżeli chodzi o zamawiane silniczki to zgadza się przychodziły nowe silniczki z mniejszą ilością żył ale wtyczki pasowały. Wiem także że są dwa rodzaje silniczków od rozciągliwości i tego wyrzutnika skarpet. I raz się zdarzyło że pomylono je przy wysyłce do mnie i silniczek różnie się zachowywał praktycznie nie pracował. Sprawdź czy masz odpowiedni silniczek na odpowiednim miejscu ale jak nie jesteś pewien to go na chwile podmień z innym to wówczas będziesz miał pewność. Bo to są dwa różne silniczki. Jeżeli chodzi o L462 to łamie kolanka igieł czy łebki?. Jeżeli kolanka to wyczyść zamki a jeżeli łebki to przyglądnij się haczykom lub może dysze od otwierania języczków za blisko. Dawno nie pracowałem w tym zawodzie więc także mogę się mylić.
  • Poziom 27  
    Witam silniczki przychodzą do rościągliwości ale nie mają mocy aby pokonać opór stalunków inny silniczek z dobrej maszyny chodzi bez problemów tylko ten z tej nie chce i nowy też.układy to L298 i l297 sterują tymi śilniczkami.Stare maja 4 uzwojenia a nowe 2 ciekawe czy nie trzeba coś zmienić w sterowaniu ?pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Lamalo kolanka, wymienilem uszczelki pierwszego i drugiego zamka tego z prawej strony no i 2 elektrozawory bo przepuszczaly powietrze. I jak reka odial :) dziala wszystko jak nalezy. A co do dysz otwierajacych jezyczki to ich nie uzywam. w sumie blachy problem ale dopiero sie ucze :) pozdr.
  • Poziom 22  
    Tak to jest z tymi maszynami. Wystarczy nieraz złamane kolanko pod zamkiem i wszystko się sypie. Najlepszy jest co miesięczny przegląd zamków ale nie wiele firm sobie na to pozwala. Zawsze to jakiś postój. Też dużo zależy od jakości przędzy aby maszyna pracowała jak należy. Co do silniczków. Jestem pewien że te nowe które zamawiają moi koledzy, maja już jak kolega bajer1 wspominał dwa uzwojenia. Ja sam na taki się załapałem i wiem na pewno że przeróbek nie robiłem pracowały poprawnie. Ale kiedyś przysłali mi silniczek od wyrzutnika a chciałem od rozciągliwości i sporo mi to zajęło co jest nie tak. Bo także był słaby. Zadzwoń może do firmy która Ci to wysłała może coś ci podpowiedzą.