Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przekładka radia z Ducato do Seciento

16 Lip 2006 21:28 1606 6
  • Poziom 2  
    Witam!

Piszę po raz pierwszy na tym forum, chociaż czytuję je czasami (przyznam, że wtedy kiedy mam problem natury elektronicznej). Sam elektronikiem nie jestem i generalnie się na tym nie znam. Ale do rzeczy...

Otoż trafiło mi się ostatnio radio, które zamierzam zamontować w Seciento. Nie ma CAN, więc nie ma problemu z montażem.
    Jest to odtwarzacz cd montowany oryginalnie w Fiacie Ducato, Blaupunkt 815 BP0377xxxxxxxx. Radyjko generalnie funkcjnuje zgodnie z przeznaczeniem. Niestety po założeniu go do auta zaczynają się w czasie jazdy trudności z odtwarzaniem płyt: przerwy, przeskoki, dłuższe chwile ciszy. Na postoju i podłączone na stole gra bez zarzutu.

Podejrzewam zatem, że problem leży w machanice odtwarzacza. Czy jest to usterka kwalifikująca radio do naprawy i jeżeli tak to jakie mogą być maksymalne (wymiana mechanizmu) koszty takiej operacji?

Czy ktoś może polecić jakiś serwis we Wrocławiu, który zrobi to dobrze i nie zedrze 10-krotnej wartości radia?

Pozdrawiam
  • Poziom 43  
    Jeśli je kupiłeś za 10zł to naprawa może przekroczyć dziesięciokrotność wartości radia, po prostu lasery kosztują. Ale zacząłbym od wyczyszczenia optyki, i to nie tylko soczewki a także pryzmatu ale to się robi w ostateczności. Wiele też zależy od tego jak nagrywasz płyty i na czym, fabryczne sprzęty grają dobrze ale mają pewne wymagania co do jakości płyt i nie czytają byle czego nagranego na byle jak i na byle czym.

SławeK
  • Poziom 2  
    SlaweK napisał:
    Jeśli je kupiłeś za 10zł to naprawa może przekroczyć dziesięciokrotność wartości radia, po prostu lasery kosztują. Ale zacząłbym od wyczyszczenia optyki, i to nie tylko soczewki a także pryzmatu ale to się robi w ostateczności.

Nie no, bez brawury...
    Radia za 10 zł są po pierwsze podejrzane co do pochodzenia, po drugie jeszcze bardziej podejrzane co do stanu technicznego. Radio kosztowało ~200 PLN.
    Jaki może być koszt tych operacji, o których wspomniałeś?

SlaweK napisał:
    Wiele też zależy od tego jak nagrywasz płyty i na czym, fabryczne sprzęty grają dobrze ale mają pewne wymagania co do jakości płyt i nie czytają byle czego nagranego na byle jak i na byle czym.

Mowa cały czas o oryginalnych, tłoczonych płytach. Odtwarzanych bezproblemowo w np. w skodowskim Symphony TechniSatu.

Pozdrawiam
  • Spec od car audio
    Radio może być z autka po wypadku i mieć uszkodzone zawieszenie napędu CD albo co gorsza optyki w samym laserze. Trudno coś na odległość powiedzieć ale te radia jak nie są wygrane to dobrze sobie z wstrząsami radzą (nic dziwnego mają pracować we Fiacie).
  • Poziom 2  
    djlj24 napisał:
    (...)mieć uszkodzone zawieszenie napędu CD albo co gorsza optyki w samym laserze.

Ile może orientacyjnie kosztować naprawa/wymiana w najbardziej drastycznym przypadku?
    Mam dylemat czy babrać się z tym egemplarzem, czy też dać sobie spokój i szukać czegoś innego.
  • Poziom 43  
    Żaden z serwisantów nie przepada za takimi usterkami, na stole będzie grało a diabeł tylko przewidzi po jakich dziurach klient będzie jeżdził i co wkładał do niego. Myślę że koszt to 30-300zł zależnie od tego co trzeba będzie zrobić i wymienić. Większość serwisantów bez zaglądania powie że do wymiany laser a potem tylko wyczyści, zależy na kogo trafisz.

SławeK
  • Poziom 2  
    O to mi chodziło. Dziękuję.