Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Naprawa canon a510. Gdzie są zatrzaski? Jak zdjąć przedni panel?

pierszczanin 16 Lip 2006 22:34 2746 6
  • #1 16 Lip 2006 22:34
    pierszczanin
    Poziom 12  

Witam

chce rozkręcic canona a510 ale oprucz srubek sa jescze jakies zatrzaski czy wie ktos moze gdzie one sa i jak zdjac przedni panel

pozdrowienia

0 6
  • #2 17 Lip 2006 15:13
    krzysztof690801
    Poziom 15  

Witam
    Rozebrałem taki aparat, bo w moim nie było widać wyświetlacza co do demontażu obudowy nie ma problemów ,rozkręcasz wszystkie widoczne śrubki na obudowie,nawet tą gdzie wkładane są baterie, Musi być otwarta klapka na baterie.Potem delikatnie od dołu delikatnie podważyć i wychodzi część obudowy ta od strony wyświetlacza,w kierunku góry obudowy tam delikatnie nacisnać i tylnia częśc obudowy jest już otwarta,Co do przodu to jest jeszcze śrubka z boku obudowy po odkręceniu nie ma juz większych problemów z dostaniem się do środka aha nie zapomnij tez o śrubce w uchwycie do mocowania paska.
    Jak by były jakieś problemy pisz.

0
  • #3 19 Lip 2006 21:23
    pierszczanin
    Poziom 12  

dzięki postaram sie tego nie zepsuc jeszcze jedno pytanie zanim sie za to zabiore z tylu na obiektyw wpadl mi kurz i niekiedy na zdjeciach widac smuge czy jak rozkrece obudowe dostane sie jakos do obiektywu czy bede go musial calego rozkrecac boje sie ze juz go potem nie poskladam do kupy

pozdrowienia

0
  • #4 20 Lip 2006 07:35
    krzysztof690801
    Poziom 15  

po rozkręceniu wszystkich śrubek i zdjęcie obudowy pamiętaj o górnej części jest tam mały zatrzask ,jak otworzysz obudowę wszystko będzie widać jak na dłoni przygotuj sobie bardzo dobry śrubokręt albo dopasuj na szlifierce,jak by były jakieś problemy pisz

0
  • #5 23 Lip 2006 00:21
    devil80
    Poziom 11  

na twoim miejscu nie ruszałbym obiektywu,zresztą aparatu również chyba ,ze się na tym znasz a z tego co piszesz to nie bardzo,więc lepiej przemyśl to zanim będzie za późno,poza tym ten kurz chyba nie powoduje tej smugi,przynajmniej wg mnie jest to wątpliwe.

0
  • #6 26 Lip 2006 07:59
    krzysztof690801
    Poziom 15  

czy udało się już rozebrać ten aparat z obudowy,i co jest takiego tam uszkodzone.a może chcesz sprzedać na części ten model aparaty

0
  • #7 04 Sie 2006 21:21
    copytechnik
    Poziom 14  

Słyszałem że zdarza się w tych modelach kurz wewnątrz obiektywu. Czy udało się rozebrać obiektyw?

0