Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kondensator w laptopie HP NX6110

gizmon 16 Jul 2006 22:44 5109 2
    gizmon
    Level 11  
    Witam serdecznie
    Mam problem z laptopem HP nx 6110. Laptop nie startuje tzn nie reaguje na przycisk POWER. Nie pala sie żadne lampki zarówno przy pracy na akumulatorze jak i na zasilaczu. Oczywiście zasilacz sprawdzony (2 żarówki 12V) i jest ok. Gniazdo do zasilacza w laptopie tez ok.
    Zauważyłem ze jak podłącze zasilanie to napięcie spada praktycznie do zera. Po dokładnym przyjrzeniu sie okazało sie, ze czasami na ułamek sekundy zapala sie jeden z ledów a co ciekawsze zaważyłem czasami delikatne iskrzenie na elemencie (kondensatorze C57) zaznaczonym na zdjęciu. Nie jestem zawodowym elektronikiem ale wiem ze to jest kondensator :-). Pytanie mam czy przypadkiem ktoś z Was nie posiada schematu w/w laptopa i nie wie jaka jest wartość tego kondensatora? lub może wie czy można go np wyrzucić bez większego uszczerbku (chociaż pewnie po cos on tam jest :D) dla pracy lub nawet chwilowego przetestowania czy to jest przyczyna usterki.
    Będę wdzięczny za wszelkiego rodzaju wskazówki.

Tomek

Oto zdjęcie:
    Kondensator w laptopie HP NX6110
    :arrow: TONI_2003 :D Kliknij aby powiększyć :!:
    Andrenalin
    Level 17  
    Miałem taki kondensator zwarty w skanerze HP. Sądząc po ścieżkach, będzie to 0,1 mikroF. Tyle że w skanerze on jeszcze wywalił DC-DC konwerter.
    Można by go wylutować i próbować włączyć komp.
    Powodzenia

c51, c52, c54, c59 i ten c57 muszą być takie same.
    Zobacz też uważnie, czy jakiś scalak nie będzie po wybuchu.
    gizmon
    Level 11  
    Witam
    Po wymianie kondensatora C57 wszystko działa do dzisiaj :-)
    Pozdrawiam.