Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Laptop Actina Hunter przestał działać ?

scotie000 16 Jul 2006 23:51 1465 6
    scotie000
    Level 10  
    Witam!!
    Mam taki problem! Mam laptopa firmy ACTINA hunter który w pewnym momencie przestał działać. Totalnie nie da się go włączyć.Jechałem samochodem i miałem go włączonego i nagle przestał działać.Teraz jak go podłaczam do sieci to też nic nie idzie ,nawet wiatrak nie działa, totalnie nic.Nie wiem co mogło się stać.Może miał ktoś taki problem i uporał się z niim.
    Bardzo proszę o jakieś podpowiedzi.
    Z góry dziękuje.
    jankolo
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Jak laptop byl zasilany w samochodzie: z akumulatorów laptopa czy jakoś inaczej?
    scotie000
    Level 10  
    Tak miałem go podłączonego do gniazda od zapalniczki z kótrego wychodzi 24V(w tirze) na zasilaczu pisało że 12-36V nie wiem już podłączałem go wczęsniej i nic się nie działo jedynie to że ten zasilacz troszkę bzyczał ale wszystko działało.Rozmumiem że mógł zasilacz nie wytrzymać i poszło za duże napiecie do płyty ale czy dało by się coś z tym zrobić .czy już raczej trzeba wymienić płytę główną?Można to jakoś sprawdzić??
    scotie000
    Level 10  
    Bardzo bym prosił o jakieś wskazówki!!
    Z góry wielkie dzięki.
    jankolo
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Pytanie pomocnicze: czy zasilacz funkcjonuje poprawnie? Proszę obciążyć go i zmierzyć napięcie wyjściowe.
    scotie000
    Level 10  
    Jestem teraz na urlopie i dlatego nie mam możliwości sprawdzenia tego zasilacza.Ale załóżmy że poszło większe napięcie na wyjście to czy nie ma już żadnych zabezpieczeń w komputerze??Chodzi mi o to że laptop się nie włącza i nie wiem czy można coś jeszcze z nim zrobić.
    Może pan Jankolo mógł by mi podsunąć pomysł w jaki sposób to sprawdzić co się tak naprawdę mogło zepsuć,spalić ??
    Byłbym bardzo wdzięczny
    scotie000
    Level 10  
    Witam ponownie!!
    Rozręciłem tego laptopa i jest taki problem że po połączeniu bateri zaczyna się gdzieś kopcić pod radiatorem!!Gdzieś się zrobiło zwarcie i jest nie fajnie. i teraz pytanie czy to już by wyglądało na uszkodzoną płytę czy jest coś nie tak z baterią??