Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

system plikow a wielkosc partycji

grzechura 17 Jul 2006 10:05 817 3
 • #1
  grzechura
  Level 17  
  Nawiazuje do tematu:

  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic547482.html

  ktory nie wiedziec czemu zostal zamkniety (komus chyba sie bardzo nudzilo....) i jako ze nie zostaly rozwiazane wszystkie moje watpliwosci kontynuluje ten temat.

  Zakladajac ze mam 3 partycje i potrzebuje 2 systemy operacyjne (WinXP dysk C) i WinME (potrzebuje go tez) (dysk D), trzecia partycja na dane.

  Formatujac C - NTFS, D - FAT 32 i E - NTFS i nastepnie uruchamiajac WinME system nie bedzie widzial partycji C i E? Czy o to chodzi? A uruchamiajac WinXp wszystko bedzie w porzadku?

  Kupujac dysk zewnetrzny, podlaczany za pomoca USB, ktory jest sformatowany jako NTFS i podlaczajac go w systemie WinME, tez nie bedzie wykryty?

  Dzieki za pomoc
 • #2
  knmp
  Level 26  
  System WinMe nie zobaczy ZADNYCH !!! dysków czy to wymiennych czy stałych z partycjami NTFS, natomiast XP zobaczy wszystkie.

  Jeżeli chcesz móc korzystać z wszystkich partycji pod WinMe to musisz zrobić FAT na partycjach. Win XP oczywiście na patrycji FAT będzie działał prawidłowo

  pozdr KN
 • #3
  kamilszaustuk
  Level 18  
  Widziałem kiedyś pluginy do total commandera umożliwiające odczyt (zapis też?) danych z partycji NTFS w systemach z rodziny 9x, więc jeśli zaszłaby taka potrzeba to można bez problemu coś takiego znaleźć na googlach.
 • #4
  grzechura
  Level 17  
  ok wszystko jasne.