Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zamiennik tonsila (altus 140)

17 Lip 2006 11:09 1982 17
  • Poziom 10  
    postanowilem wymienić głośniki basowe w swoich Altusach 140 i znalazlem na allegro cos takiego:

http://www.allegro.pl/item115375244_gdn30_80_60_800w_zamiennik_tonsil_extra_jakosc.html

i prosze o rade czy cos takiego nadaje sie jako zamiennik głosnika niskotonowego do kolumn Altus 140 , wiem ze najlepiej byloby kupic orginalne glosniki ale chce zeby byl to jak najmniejszy koszt poniewaz mam do wymiany 2 takie glosniki w Altusach 140 i 2 w głośnikach New Mildton i do tego jeszcze średniotonowe wiec chyba koszty nowych glosników przerosły by wartość kolumn.
  • Poziom 19  
    Ehh.. shyman jak zamienisz te stare głośniki to nie będą to już te Altusy...

Może poprostu wystarczy je zregenerować? A nie kupywać nowych śmieci na allegro?
  • Poziom 30  
    nie kupuj tego lepiej poszukaj na allegro orginalnych tonsili teraz mozna dorwac niezły okaz za mała kase :D
    ps a co sie stało z tymi orginalnymi głosnikami :?: jesli poleciało zawieszenie górne to lepiej regeneruj taniej wyjdzie
  • Poziom 10  
    w jednym zawieszenie sie posypało a drugi "harczy".....

Dodano po 5 [minuty]:

tak wogole to głośnik juz zamówiłem i czekam na dostawe ale jestem ciekawy opinni osób którzy sie na tym znają , głośnik nie jest drogi bo cena 60 zl i postanowilem go przetestowac jezeli bedzie to jakis chłam to mała strata...:|
  • Poziom 16  
    szkoda Ci pieniedzy a jednak wyrzucenie w bloto 60 to mala strata :> za 60 zl to moglbys zregenerowac stare GDN'y i mialbys prawie nowe altusy.
  • Poziom 10  
    no nie wiem czy 15 letnie glosniki po regeneracji bedą nowe....

Dodano po 1 [minuty]:

a 60 zl to mala strata w porownaniu do 250 gybym zamówil wszystkie cztery...

• Spec od akustyki
    Możesz zajrzeć na www.dexon.pl Tam głośniki są produkowane jako typowe zamienniki za tonsila. Nie pamietam dokladnie oznaczeń, ale chyba głośnik DRB 30/60 to zamiennik za GDN 30/60. Podobna konstrukcja głośnika, podobne parametry i nawet podobnie jak tonsil ma 6ohm.
  • Poziom 16  
    prawie ;) ale na bank beda miec 100x lepsza jakosc odtwarzanego dzwieku od tych Perfect'ow (o fu!)
  • Poziom 10  
    dzieki za link :D na stronce dosyć duzy wybór i ceny tez dosyć przystępne,przyjrze sie jej dokładniej...
  • Poziom 30  
    ja tez regenerowałem swoje GDN'y moje mają ok 27 lat i po regeneracji chodza prawie jak nowe mogłes nie inwestowac w tamte głosniki zawsze co to tonsil to tonsil przynajmniej sie nie rozlatuje jak da mu sie wiecej mocy
    shyman napisał:
    a 60 zl to mala strata w porownaniu do 250 gybym zamówil wszystkie cztery...
    jak pisałem wczesniej na allegro mozna wyrwac jakies tonsile po okazyjnych cenach bo pracownikom płaca w towarze i musza to sprzedac dlatego ceny sa takie okazyjne. ja tez miałem taki przebłysk aby zmienic głosniki w swoich altusach ale olsniło mnie i wolałem wybrac regeneracje i teraz absolutnie nie narzekam na swoje tonsile :D
  • Poziom 10  
    co do regeneracji to mieszkam w małej miejscowości i nie ma u mnie fachowca który sie zajmuje regeneracja głośników , a sam nie chce sie tego podejmowac...
  • Poziom 30  
    shyman napisał:
    co do regeneracji to mieszkam w małej miejscowości i nie ma u mnie fachowca który sie zajmuje regeneracja głośników , a sam nie chce sie tego podejmowac...
    mieszkasz niedaleko mławy słyszałem od swojego znajomego ze ktos sie regeneracja tam zajmuje
  • Poziom 10  
    no do mławy mam blisko , bede musiał sie zorientowac bo szkoda by bylo zeby stare tonsile wylądowały na śmietniku jezeli jeszcze mozna cos z nich zrobic..

Dodano po 11 [minuty]:

a w dzialdowie ktos zajmuje sie regeneracja glosników ??bo tez mam blisko..
  • Poziom 39  
    Nie daj się nabierać na jakieś manufaktury regenerujące Tonsila. Wbrew pozorom, do Wrześni nie jest tak daleko - ja wysyłam pocztą do nich ( teraz Protonsil) głośniki. Regeneracja polega na wymianie całego układu drgającego: cewka, resor, membrana, zawieszenie. Głośnik jak nowy i pewność, że parametry bardzo podobne do oryginalnych, nowych głośników. Większość firm regeneruje głośniki nie zawsze na oryginalnych częściach, bo Tonsil nie dawał do handlu wszystkich oryginalnych części, do tego rodzaj kleju, który ma bardzo duże znaczenie dla trwałości głośnika. Dzwoń do Protonsila i pytaj o regenerację.
  • Poziom 30  
    shyman napisał:
    a w dzialdowie ktos zajmuje sie regeneracja glosników ??bo tez mam blisko..
    profesionalnie nikt sie tym u nas nie zajmuje ja sobie regenerowałem głośniki we własnym zakresie
  • Poziom 43  
    Dajcie spokój, zeby coś pasowalo do Altusów musiałoby mieć takie same parametry.

Jakbys był na miejscu PERFEKTA, czy inengo sprzedawcy skladakow chińskich.
    no sprzedałbys ten głośnik jakby miał podaną rzeczywista moc 50watów SPL 82dB można co najwyżej wymyc ludwikiem i zrobić z tego talerz na zupe choc aluminium jest niezdrowe...

Dziadostwo nieprawdziwe parametry cxiężka membrana mułowate brzmienie, pudłowate ... Zero polotu.

Za takie oszustwa w parametrach w dodatku sprzedawane naciąganym ludziom, którzy nie wiedza co kupują - powinno być karane. A głośniki powinny byc zwracane. Tyle dobrze, że facet jest na tyle uczciwy że zgodzi się wymienic głosnik.
  • Poziom 12  
    shyman napisał:

Zwykle jest tak, że jak w głośniku posypie się piankowe zawieszenie, to harczy, gdyż cewka nie jest wtedy już wycentrowana i podczas odtwarzania muzyki ociera o nabiegunniki. Dlatego w takim przypadku, jesli myślimy o regeneracji, należy zostawić głośnik w spokoju i poczekać na wymianę zawieszenia (ewentualnie membrany). W przeciwnym wypadku można uszkodzić uzwojenia cewki.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 33  
    stanley23 napisał:
    shyman napisał:

Zwykle jest tak, że jak w głośniku posypie się piankowe zawieszenie, to harczy, gdyż cewka nie jest wtedy już wycentrowana i podczas odtwarzania muzyki ociera o nabiegunniki. Dlatego w takim przypadku, jesli myślimy o regeneracji, należy zostawić głośnik w spokoju i poczekać na wymianę zawieszenia (ewentualnie membrany). W przeciwnym wypadku można uszkodzić uzwojenia cewki.
    Pozdrawiam.

shyman, nie szkoda ci beszczecić takiej legendy jak Altus? Takie piękne, młodzieżowe brzmienie, pełno decybeli, a ty chcesz je tak uciszyć? :|
    Naprawiaj stare głośniki!

Co do charczenia, to mogło coś się dostać w szczelinę, jeśli ktoś wykrajał kopułkę. Wtedy już trzeba liczyć na cud, że po jakimś czasie brud wejdzie w jakiś kącik i przestanie przeszkadzać cewce. Też się tak czasem zdarza.
    Albo druga opcja - głośnik na części pierwsze, rozkleić nabegunniki, wyczyścić, poskładać (wbrew pozorow jest to do złożenia), ale to już taka bardziej zaawansowana opcja. :)

LUDZIE. PAMIĘTAJCIE - RATUJCIE TONSILE!!! NAWET ZE SMIETNIKÓW!!!