Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka tania. HP czy Lexmark...?

17 Lip 2006 14:30 1681 8
  • Poziom 13  
    Witam.
    Moja stara drukarka odmówiła posłuszeństwa. Mam zamiar kupić nową, przegladając zainteresowały mnie :

1. HP DeskJet 2360 (C9079A)

2. Lexmark Z735

3. HP DeskJet 3940 (C9050A)

Oczywiście drukarki są z dolnych pólek, ale nie drukuje nałogowo. 200-300 stron miesięcznie.
    Najbardziej po głowie chodzi mi ta pierwsza (2360) ze względu na szybkość.
    Również cenowo jest atrakcyjny Lexmark (lekko ponad 100zł).
    Co doradzacie Lexmark czy HP jak tak to który?

Moderowany przez kosmita:

Przeniosłem z Drukarki, kserokopiarki i plotery
    ostrzeżenie za zakładanie tematów w nieodpowiednich działach
    Wpis dokonany w dniu: 2006-07-17 o godzinie: 15:23

• Poziom 14  
    Osobiście poleciłbym LEXMARK. Jestem posiadaczem HP DeskJet 3550 i drukarka jest w stanie się zawieszać, zacinać itp.
  • Poziom 13  
    A zapytam się jeszcze o drukarkę laserową.

Stać by było mnie na laserówkę czarnobiałą z firm HP.

W podobnych cenach można znaleść modele
    1100 , serii 5, 6 ( P lub L)

Któe z powyższych jest najbardziej niezawodna.
  • Poziom 16  
    Powiem tak - kiedy kupiłem sobie laserówkę (HP LJ 5M) przestałem w ogóle używać domowej atramentówki. Szybkość, jakość i przede wszystkim powalająco niski koszt wydruku (w mojej toner na 7000 stron kosztuje 110zł, a butla z tonerem do dosypania ok. 30zł) powodują, że atramentowego HP nawet nie chce mi się włączać. Duży podajnik, karta sieciowa - czego chcieć więcej. Drukuję sporo więcej, bo przy kosztach rzędu groszy za stronę wolę sobie coś czytać na papierze, niż męczyć wzrok monitorem. Warto kupić coś z "pełnej" serii, a nie "L", gdyż te o ile mi wiadomo mają psujący się separator papieru i są droższe w eksploatacji.
  • Poziom 13  
    Właśnie tak myślę, że nie z serii L , gdyż każdy wspomina o wadliwych separatorach itd.
    Tylko , że pozostałe sa strasznie duże, pomimo , że mam bardzo duże biurko to napewno nie będzie to taki problem. A jakie sąw ymiary orientacyjne takich drukarek np. : 6P , bo narazie taka mnie mocno zainteresowała?
  • Poziom 11  
    Witam
    wymiary drukarki 6P to: (SxGxW) 410 x 450 x 190 mm. Waga około 11 kg (model 5P jest podobnych wymiarów). Może do najmniejszych nie należy ale jeżeli znajdziesz na nią miejsce to polecam. Sam mam 6P od niedawna i jestem z niej bardzo zadowolony.
  • Poziom 14  
    Również polecam drukarki z serii HP 6P. Ja mam 6MP i śmiga. Niedawno kupiłem ją na allegro używaną za około 200zł. Tanio, szybko i skutecznie (drukuje). Naprawdę polecam. Ja również słyszałem, że z serii L są badziewne ze względu na podajniki. Jeśli będziesz kupował używaną drukarkę poproś o sprawdzenie przebiegu drukarki. (drukowanie strony testowej zawierającej takie informacje wywołuje się poprzez naciśnięcie na chwilę dwóch przycisków przy kontrolkach drukarki). 20tys przebiegu to jest w porządku, ale wystrzegaj się takiej co by miała 100tys. Swoją drogą to są mocne bestie.
  • Poziom 13  
    Witam. Zakupiłem ostatecznie na allegro używaną 6P. Cena 200zł + 30 zł przesyłka. Licznik to 32 tyś z dodatkowymi 8MB pamięci. Pełny toner z nowym bębnem.
    Druklarka prezentuje się ok. Jestem zadowolony. Drukuje OK.
    Zobaczymy pózniej.
    A w jaki sposób sprawdzić toner. Na ile kartek powinnien starczyć?
  • Poziom 11  
    Witam
    Producent szacuje wydajność tonera na 3000 stron przy 5% zaczernienia. Niestety ten model nie posiada licznika zużycia tonera.

Pozdrawiam
    Tomek